|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Фризура за свадба
1.4.2009 12:35:11   
kati
Дали може да препорачате некој добар стилист за фризура?
Дали имате некои непријатни искуства или едноставно не сте биле задоволни од фризурата/фризерот?
Не можам да се одлучам кај кого да правам фризура за свадба , па ако сте поминале низ тоа добредојдени би ми биле вашите совети
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Фризура за свадба
15.4.2009 12:14:37   
kati
никој ли не иде на фризерuser posted image

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Фризура за свадба
15.4.2009 12:44:53   
Julie1
Фризер студио Essence, задоволна сум, не е скапо, две сестри го водат студиото и супер забавни се додека си таму ти е уживање. Елена Ристеска оди таму....

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Фризура за свадба
19.4.2009 23:12:49   
kati
а каде се наоѓа студиово у која населба?телефонче нешто?пиши ми во пп

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Фризура за свадба
14.9.2009 10:54:20   
profesorica
Јас пишав ама и овде ќе пишам дека мојата фризура ја правев во студио сикрет и ме чинеше 4000 денари.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Фризура за свадба
14.9.2009 19:28:18   
Cacko
Jas mojata ja pravev kaj edna maalska frizerka sto mi e top pogodena za frizuri sveceni i me kostase 1500 den.

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 15:05:35 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Фризура за свадба
21.1.2010 11:34:05   
mami
Фризурата ми беше само пунџа испреплета со праменчиња, а напред внатрешна плетенка, бидејќи знаев дека нема да седнам цела вечери и било која друга фризура би ја собрала во реп за да не ми смета, вака ова ми беше идеално. Немав цветови и бисери(што свеки никогаш нема да ми прости) ама не сум по тие работи, ич не ми се допаѓаат...за целата фризура платив само 1500 ден, и уште толку за шминката ама морам да кажам дека девојката ме среди феноменално, дома едвај ја измив а цела вечер ни да мрдне од лицето

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Фризура за свадба
21.1.2010 11:49:46   
nadica
user posted image
еве ја мојата фризура поклон од другарка ми user posted image user posted image user posted image незнам колку чини бидејќи таа е фризерка

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Фризура за свадба
21.1.2010 11:52:19   
profesorica
ауууу што си убава надицеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Фризура за свадба
21.1.2010 11:53:13   
arh_diz
Jas pravev frizura vo Sobota vo Belgrad po preporaka od mojata kuma. Mnogu mi se dopadna kako me napravija. A i sekogas koga imam moznost odam kaj niv da si ja sreduvam kosata navistina se profesionali i rabotat so profesionalna kozmetika. Kosata mi bese na lokni pola pustena pola sobrana

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Фризура за свадба
21.1.2010 12:03:54   
nadica
благодарам за комплиментите

ајде и другите поставете слики па да се коментираме

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Фризура за свадба
12.2.2010 1:55:29   
nenicka
јас мојата ја првев кај јоцо во драчево во EXCITE  бев многу задоволна и проолжив да одам кај него

user posted image

а ова сега моментално.  немам зборови ... само одам и му викам "Во твој раце е мојата коса што мислиш тоа први'''''''' одете и сами уверете се  а и за шминката нема зборови од мартина  позз за нив

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 15:07:07 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Фризура за свадба
13.2.2010 10:33:20   
mina_m
nenicka,user posted image super frizura

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Фризура за свадба
13.2.2010 17:50:16   
Devojcence
Lele site ste super..i jas edvaj cekam da bidam nevestauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Фризура за свадба
8.10.2011 13:55:02   
Maca25
Јас бев прзадоволна од фризерката која ми ја правеше косата за свадба, со огледа на тоа што прв пат бев кај неа. Мојата фризерка, кој која имав закажано месец дена однапред ми откажа 2 дена пред свадба и тоа имаше некој глуп изговор (дека на празник не работела). Нема врска, јас нормално полудев од нервоза, не можев да си најдам термин на неколку места и многу случајно една другарка се јави кај нејзината фризерка и таа се согласи да дојде во 7 часот на утро за мене.
Јас сакав нешто едноставно, имав долга права коса. Таа само ми ја исфенира, ми стави едно венче и косата ми стоеше таква не само тој ден, туку уште неколку дена потоа user posted image .
Еве и фотка

user posted image


Каде вие ја правевте фризурата за свадба? Дали бевте задоволни од фризурата ?


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 15:08:18 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Devojcence)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Фризура за свадба
8.10.2011 17:46:08   
AnnaMolly RR
Фризурата и шминката за во матично и за свадба ја правев во фризерско студио Соник. Сопственичката му е сестра на нашиот кумашин и ми даде огромен попуст. И претходно имав одено кај неа и без попустот знаев дека таму ќе правам фризура за свадбата зашто таму нема утка!

Шатирање, шишање, фризура и шминка ме чинеше 3.000 (мислам дека со 50 % попуст беше), а за во матично фризура и шминка 1.500 денари (правевме 2 недели претходно). Значи тотално ме чинеше 4.500 денари.

Ми беше виткана зашто имав мнооогу долга коса и само со неколку цветови во коса.

Еве од матично
user posted image



< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 15:08:42 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Фризура за свадба
8.10.2011 18:20:47   
kikicka
user posted image

user posted image

eveme i mene frizura sminka i trepavici 3000den Studio Trezor


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Фризура за свадба
8.10.2011 22:25:10   
temjana
Мацо фризурата ти е одлична едноставна, исчистена, стилска. Јас сум поборник на природното многу локни, уметоци, и разни други декоративни елементи едноставно не се мојата естетика. Јас за веридбата имав наједноставна лабава пунџа малку настрана, и црн фустан за кој баба ми збесна кога ме видеuser posted image И за свадба не планирам ништо особено, ја пуштам косата до тогаш колку ќе порасне и само убаво исфенирана доволно ми еuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Фризура за свадба
10.10.2011 11:06:12   
miana
I jas ja pravev frizurata vo SECRET..Togas tamu rabotese DADAR i zaradi nego odluciv i frizura da pravam tamu i mn. se zeznav...
Za sminkata plativ 2000 ( alal neka mu se na Dadar) a frizurata me cinese 3000 + umetokot sto me nateraa nepotrebno da go kupam od fan di karo 1700 - znaci 4700 za frizura...Inaku mi bese mnogu ednostavna samo edna punga visoka i velot pod pungata a umetokot me teraa da go kupam za pungata zamislete ( a imav svoja kosa,no mi bila retka) ..Kaj me osurija ( nema veze ke platev i poveke ama  da bev zadovolna) mi se gledase i glavata odnosno kostata pocna da mi se dvoi...Koga zborev so drugo frizeri i rekoa deka setoa toa se resavalo mnogu lesno..Prvo za pungata se stava nekoj drug detal pa se pokriva so kosa ( za da bide pogusta) a toa sto mi se gledala glavata se resava so tapiranje/...UZAS.....ne Vi gi preporacuvam...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Фризура за свадба
10.10.2011 11:23:44   
Yummy Mammy
Lele Maco ne licis na sebe (vo pozitivna smisla, se razbira). Prekarsna promena.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Фризура за свадба
12.10.2011 8:56:25   
dostickage
vo sabotata bevme na svadba kaj starosvaticata.imase prekrasna frizura,ama navistina prekrasna.ednostavna,cista ,prilagodena na oblikot na liceto , elegantna vo isto vreme sovrsenstvo.i majka i i sestra i isto imaa prekrasni frizuri i koga ja prasav mi rece deka im gi pravel isti frizer ,Jovica od Dracevo.ne znam kako se vika studioto ama ako mi treba frizura za nekogas bi go barala definitivno pa kolku saka neka mi e daleku :-)

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Фризура за свадба
12.10.2011 10:26:13   
Maca25
Супер е Јоцо во Драчево. Јас порано одев кај него, ама некако далеку ми беше. Дечкото работи без грешка. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Фризура за свадба
12.10.2011 10:30:03   
miana
Gi poznavam i Joco i Martina licno..EXCITE im se vika studioto vo dracevo a imaat i tuka vo grad nekade okolu zeleznicka - micurin...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Фризура за свадба
12.10.2011 10:35:01   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Lele Maco ne licis na sebe (vo pozitivna smisla, se razbira). Prekarsna promena.


Фала user posted image се мислам дали да ја офарбам пак косата со таа боја?!?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Фризура за свадба
2.4.2012 18:29:59   
moni teo
user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?