|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Тато и синовите
24.10.2009 22:39:58   
mami
Имаме тема- тато и ќерќичките, но што е со оние татковци кои имаат синчиња? како се однесуваат спрема нив. Татковци, како вашиот татко реагираше на одлуката да се жените?

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:45:46 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Тато и синовите
25.10.2009 23:32:09   
Боцко
ќе ми треба малку повеќе време за одговор отколку што има во моменто, па нема да брзам. слободно потсети ме, САКАМ да напишам убаво на оваа тема.user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:45:58 >


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: тато и синовите
15.11.2009 10:29:54   
mami
Боцко..чекам на одговорот...

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Тато и синовите
18.11.2009 15:30:26   
mother 29
Марко е гордоста татина!user posted image а мамина -маза!

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:46:11 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: тато и синовите
19.11.2009 7:39:42   
profesorica
Тоа е посебна приказна, колку се приврзани Дамјан и татко муuser posted image .Се мазат, пазат, си играат, го вози во камионот, го поправаат картингот.Мама само гледа од страна, фотографира и пушта по некоја солза-радосницаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: тато и синовите
25.1.2010 13:16:08   
profesorica
секоја чест на татковците што се грижат за синчињата додека мама е на работаuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: тато и синовите
25.1.2010 13:17:38   
caci20
Mm go cuva Petar a mama odi na rabota. Se pravat zaedno, ama toj e sepak mamina maza i so dusa ceka da si dojdam doma

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: тато и синовите
25.1.2010 13:19:09   
profesorica
браво за ЦРНИ!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: тато и синовите
25.1.2010 13:19:41   
lilit
  Кај нас тато беше како мама значи комплетно се грижеше за Марко од првиот ден кога се роди и беше човекот во кого имав 100%доверба за детето.Значи user posted image user posted image user posted image за тато !Инаку ме нервираат татковци кои не знаат ни кога им е родено детето а верувајте ми има и такви заuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: тато и синовите
25.1.2010 13:19:47   
profesorica
и мм го  чува ,го рани пресоблекува додека сум на часови а тоа е скоро секој денuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: тато и синовите
25.1.2010 13:23:07   
mami
ретко се чуваат, почесто тој заглавува на работа, но и кога се заедно знам дека е во сигурни рацеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: тато и синовите
25.1.2010 13:29:15   
zami
Za cuvanje DA go cuva, ama za setanje NE (izvini ednas vo PN muzej), objasnuvanje NE (duri ni za fudbal), igranje vo dvor DA, igranje doma RETKO, igranje na kompjuter DA, citanje knigi RETKO.

Ama so nepolna godina ostanuvase cel den sam so nego i super si bea, i sega koga i da zatreba si se druzat sami doma.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Тато и синовите
25.1.2010 13:30:33   
mami
ма се прави, и знам дека му е криво што заради работата почесто е отсутен и помалку го гледа. А знае да му објаснува подобро од мене, а за фудбал играње сме тука некаде и двајцатаuser posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:47:55 >

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Тато и синовите
20.1.2012 10:12:24   
vezilka RR
Мажле и Никола имаат еден обавезен дел од денот наречен „Наше време“ кога сами се дружат. Си играат, се галат, си прават муабет..многу се интересни. Никола има некои играчки и игри кои сака да ги игра само со татко му. Што се однесува до чувањето и воспитувањето..тука сме еднакви, Без дилеми му го оставам Никола и по цел ден и сум мирна дека се ќе биде во ред.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:47:15 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Тато и синовите
20.1.2012 10:18:34   
AnnaMolly RR
Тато и Филип се најсмешни кога си играат. Мм не знае баш да си игра со деца, не знае да прави глупости, да кажува приказни, да пее песни... Си играат „тош“ (кошарка), играат криенка, слушаат песни на ју-туб. Некогаш кога сум до ве-це или во кујна, слушам како му раскажува приказни и се газам од смеење. Ама кога ќе влезам во соба престанува, вика му било срам да не му се смеам. user posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:46:58 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Тато и синовите
20.1.2012 11:46:20   
Pepelaska *
Тато и синчето си играат баш како мали деца, многу се слатки заедно некогаш скришум ги посматрам и ми се плаче од радост секако, после мене ми бара некои игри кои ги играле со татко му а јас немам појма што сака user posted image .Само сега засега тато нема многу време оди на работа во 6 а иде во 18 дома , а и кога е дома само негде оди да завршува обврски ама се надеам наскоро ќе се среди

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:46:42 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Тато и синовите
20.1.2012 12:47:48   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Тато и синчето си играат баш како мали деца, многу се слатки заедно некогаш скришум ги посматрам и ми се плаче од радост секако, после мене ми бара некои игри кои ги играле со татко му а јас немам појма што сака user posted image .Само сега засега тато нема многу време оди на работа во 6 а иде во 18 дома , а и кога е дома само негде оди да завршува обврски ама се надеам наскоро ќе се среди


Леле и мене! Кога ќе ги видам како се гушкаат и како си играат, ми доаѓа да прснам од плачење! Од среќа, се разбира user posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:46:29 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Тато и синовите
3.1.2013 23:45:56   
ivemace
Јас мислев дека синовите се за мајките, а ќерките за татковците, ама синко ми докажа дека не е така. Мм и синму се неразделни, него повеќе го слуша, него му помага за се , а мама е тука онака радиреда user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Тато и синовите
24.5.2014 0:41:13   
Defne90 RR
И моите синови се ептен приврзани со својот татко.И можам да кажам премногу.Значи кога татко им се враќа од работа тие трчаат кај него го гушкаат го бакнуваат,и му се радуваат ептен.И после мене два посто не ме фермаат.Малото може да дојде кај мене ако посака да цица инаку што да ви кажам фузија и двајцата со татко им.И секогаш значи баш секогаш го слушаат,поголемиот синко и му помага за некои ситни работи,секогаш јадат со него особено поголемиот,а мене за жива глава не ме регистрираат.И ептен многу обожаваат да си играат со него и да шетаа.Значи татини мази дефинитивно се моите синови.Приврзаност таква,нема што.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Тато и синовите
11.8.2014 9:24:11   
Mila mamicka
Мм и син ми се многу приврзани. Мм е многу голем дечар, и секогаш има забавен начин за да го поминат времето заедно. Играат, пеат, раскажуваат приказни, играат со топка, се шетаат. Заедно поминуваат квалитетно време. Кога ги гледам, секогаш сум многу горда на нивниот однос, и на фактот дека син ми е подеднакво приврзан со татко му колку и со мене.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 20
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?