|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Татково катче
12.3.2009 23:06:34   
Еца
Nekoi tatkovci gi plasat mnogu raboti povrzani so bebeto,koi se tie?Od moe iskustvo maz mi se plasese da ja zeme Martina vo race,da ja banja so mene,da ostane sam so nea....
Sepak jas mislam deka najdobar nacin tatkovcite da se spravat so tie stravovi e da minuvaat sto poveke vreme so bebeto,zasto za razvojot na deteto mnogu e bitna i tatkovata angaziranost,a vo pogolem broj slucaitie kako da begaat od odgovornosta i zadolzenijata.Pa tatkovci na rabota,taka ne samo sto ke vlijaete na razvojot na vaseto bebe,tuku vlijaete i vrz sebe(nesvesno)i si ovozmozuvate ogromno zadovolstvo koe go pruza grizata za svoeto dete.
Pa milicok citaj citaj user posted image vtoroto e na pat,ovoj pat nema izmrduvanje user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.9.2009 1:45:14 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Tatkovo katce
13.3.2009 10:40:56   
Aleksandra
Jas mislam deka toa zavisi od samiot maz i majkata kolku se trudi da go vrbuva mazot za da i pomogne okolu obvrskite.  Eve mojot primer za prvoto dete go banjase,  go gledase, go setase i se po red a posle za vtoroto se isplasi deka istoto go ceka i samo vikase aj neka prestani da cica i celo vreme ke bide so mene i segde ke go nosam. Eve vtoroto dete ne cica veke 2 godini a, maz mi aber nema.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Tatkovo katce
3.5.2009 14:03:23   
Боцко
Од моја перспектива, се што е во врска со Стефан не ми е тешко. Некој ќе рече прво дете, ама мислам дека не е така. Уште од првата секунда на породувањето поврзани сме засекогаш. Мислам дека присуството на породување има големо влијание. Од првиот ден правам се заедно со сопругата. Менувам пелени, спремам јадење, заедно го бањаме, го шетам, си играме и го заспивам кога сака со мене. Ништо не сум одбил и нема.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   Татково катче
25.6.2009 15:37:53   
mami
мм се прави со мене, што е поврзано со Лука уште откако излеговме од болница...го шета, го преоблекува, го бања, буквално се..ја немам овде моментално ама ке гледам најбрзо да ви ја поставам нивната прва слика

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.9.2009 1:45:45 >

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Татково катче
15.11.2009 10:23:55   
mami
ајде мамички, какви се татковците со децата? паничат, не сакаат да седат сами со нив или не мрдаат без нив?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Татково катче
15.11.2009 10:27:04   
mami
ја ветив првата слика..еве ја.занемарете го типот во позадина самоuser posted image

user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Татково катче
3.12.2009 23:52:51   
Еца
мојот татичко не ска да седи сам со нив. Подобро тој ќе купи се што треба о ќе направи се по дома само да ги чува самuser posted image ех блазе си им на оние кои мм ги чуваат децата уште од бебиња. Има ли такви?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Татково катче
4.12.2009 8:20:21   
Iva
Мм со Михајло не се замараше толку многу околу негово чување додека беше бебе. Кога потпорасна веќе почна да го чува и сам. Додека со Тео работите се променија. Уште од почетокот тој го заспиваше, тој го смирување кога Тео плачеше и еве сеуште ги прави тие работи. Понекогаш дури ги чува сам дома и двајцата заедно.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Татково катче
4.12.2009 8:25:36   
profesorica
Мм редовно си го чува Дамјан кога сум на час, си ручкаат заедно, менуваат пелени, се пресоблакаат, се бањаат, си играат.Татко и синuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Татково катче
4.12.2009 9:06:49   
big_mama817
мм многу ретко скоро никогаш и не го чувал сам значи секогаш заедно никогаш не го пресоблекол многу ретко го бања и тоа типичен балканец нелиuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Татково катче
11.1.2010 12:18:27   
profesorica
а дали татковците им пејат на вашите најмили дечиња???

кај нас мм нон стоп и кога му мењава пелена и кога си играат со колички.значи освен мама кај нас пее и татоuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Татково катче
11.1.2010 12:20:50   
Mila na mama
мм подобро што не пее ич не е талентиран ако го чуеш ќе се исплашишuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Татково катче
11.1.2010 12:24:26   
profesorica
Мила на мама па и мм не е некое славејчеuser posted image user posted image user posted image па не е страшно, тоа е меѓу вас.Мислам дека е слатко и на Дамјан баш му годи а јас само гледам од страна и си се смејам под мустак...добро ај ќе признаам и пуштам по некоја солза радосницаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Татково катче
11.1.2010 13:19:28   
mami
Ако почне да пее ке избега и Лука и јасuser posted image а и нема некоја желба за пеење..
Ајде да ги чујам татковците на форумов- како се однесувате со вашите дечиња..поделете некоја интересна случка

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Татково катче
19.7.2014 16:56:07   
SandraRo
Neznam dali e soodvetna tema no moram da prasam nesto.Zosto dusata mi izeze niz nosot...Mm koga svrsi namesto sperma da izleze izleze krv se uplasivme so i normalno odma trk na lekar upat i pravo na bolnica kade dokrotor rece deka nema nisto mozelo da e kapilar go prasa dali nesto tesko kreva i kreva toa i mu e rabota ....Pa ni dade dijagnoza N41 i na izvestajot pisi upatstvo za natamosno lecenje DG;Prostatitits chr CHEMATOSPERMIA HTA ne ubedi deka ne e nisto strasno i mu dade antibiotik.Pa sega ponedelnik odime na ginekolog ni rekoja za proverka na spermogram i sl dali nekoj ima nekoe vakvo iskustvo da mi kaze mislenje? pozz

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Najubavo zensko imence od ovie?
natus

KOe od ovie iminja najmnogu vi se dopaga

Vedrana (37%)

Nikita (27%)

Miliana (33%)


Број на сите гласови: 163

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!