|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Таксират Боом фестивал
4.12.2009 11:48:59   
Enika
Како и секоја година, и оваа по традиција ке се одржи единаесетиот по ред Таксират фестивал, оваа година под ново име Тксират Боом Фестивал. Причината поради која сакав да ја отворам темава е поради фактот што Таксират Фестивалот е дел од времето на моите тинејџерски години, поминати на свирки, журки, ...се навратив на многу спомени најмногу се израдував на тоа што бенд од моето детство ќе настапи утревечер на фестивалот!!!За жал нема да одам иако иам голем желба, меѓутоа малку иам паника за големи собиранки со ова грипов, малку намален имунитет...па ќе останам дома.

Ме интересира ваше мислење за вакви настани, колку и дали бевте дел од Таксират Фестивалот и дали иако веке имате  семесјтво и обврски околу деца, би си дозволиле такво задоволство?

Инаку да напоменам дека Таксират фестивалот трае цела недела, а главната вечер е утре 05.12.2009, со почеток во 20 часот.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Таксират Боом фестивал
4.12.2009 11:55:07   
mother 29
сакам да идам и ја!ама...............да бев скопје ,друга приказна ,вака малку тешко за организација!инаку сакам да идам на guano apes!open your eyes  и big in japan  ми се едни од омилените...а тек со хладно пиво,ауууууууу ке биде лудница!user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Таксират Боом фестивал
4.12.2009 12:04:44   
Leonida
Ахх.... Јас се чудам веќе извесно време како баш оваа година од сите претходни доаѓаат Guano Apes. Па кај беа до сега!!!user posted image И не можам да се изначудам на фактот дека ке дојдат баш тогаш кога јас чекам да се породамuser posted image . Многу си ги почитувам и ги знам сите нивни песни бидејќи како помлада ги слушав мнооогуууuser posted image
Криво ми е али што да се прави, со стомаков сигурно не би отишлаuser posted image
Инаку пред да останам трудна излегував по вакви настани и по журки, не знам како ке се одвиваат понатака работите, но не би сакала да станам од оние кои поради обврските нема да мрднат од дома повеќеuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Таксират Боом фестивал
4.12.2009 12:04:55   
Enika
да да јас за тој бенд и зборев...баш вчера си ги пуштав дома ама ми стана малку шубе зашо нема да идам и исклучив user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Таксират Боом фестивал
4.12.2009 12:09:56   
mami
значи редовно си одев на Таксират се додека болките воколеното не ми направија еден фестивал да си го преседам и да си пукнам од мака и одтогаш немам отидено...Израснав со Таксират и криво ми е зошто неможам да одам, ама колената не ми дозволуваат толку стоење и рипањеuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Таксират Боом фестивал
4.12.2009 12:18:13   
vezilka RR
Таксират не сум пропуштила ниедна година до сега..и нормално одам и сега..карти купени, друштво збрано и се по ред..само ми е жал мажле не иде..луѓе, на еден концерт сме биле заедно во овие 7 години, нејќе човекот да иде на концерти..user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Таксират Боом фестивал
4.12.2009 12:25:14   
Leonida
Леле Везика плиззз после да не известиш овде како си поминала на Guano Apesuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Таксират Боом фестивал
4.12.2009 16:56:28   
Enika
ех везилка блазе тебе..мн ми е кривоа ама ете тоа е...здравје најважно од се...да си поминеш најубаво и да пишеш како било..и некоја сликичка да залепиш тука на рр user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Таксират Боом фестивал
4.12.2009 17:09:27   
vezilka RR
фала, фала па ајде, ќе се журкам во името на сите рингерајки..:)))))))))))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Таксират Боом фестивал
4.12.2009 17:35:43   
Bogdancanka
Обавезно да се журкаш за сите нас и како што рече Еника и сликички да залепиш на рр да видиме и ние нешто сликовито ако не во живоuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Таксират Боом фестивал
21.11.2012 11:30:01   
vezilka RR
Таксират 14!

ПАРОВ СТЕЛАР, ЧЕ СУДАКА, СКИНДРЕД, ТАЊА СТИВЕНС, ЧИСТА ОКОЛИНА, КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ.ВАН ГОГ..

Таксират фестивалот годинава на 8ми декември во „Метрополис Арена“ во Скопје ќе се одржи по четиринаесетти пат! Кој ќе оди? Јас да. Досега имам само два испуштено, еднаш кога бев мртва болна, и вторипт пат кога Никола имаше само неколку дена и уште бевме во болница.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?