|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Прославување на годишница
18.3.2009 10:40:29   
Julie1
Го славите ли денот од кога сте во врска или во брак? Сакате ли да го изненадите партнерот и да бидете изненадени со романтична вечера или убав букет...?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Прославување на годишница
18.3.2009 16:11:41   
vesna_kr
Јас лично не сум многу романтична ама сепак ги прославуваме тие денови.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Прославување на годишница
20.3.2009 14:04:31   
nina
Ние го славиме денот од кога сме во врска.А за изненадувањата јас сакам премногу да ме изнандува партнерот и јас да го изнанадувам,но моето срце стално успева да ме изнанади а јас кога и да си смислам изненадување стално си се издавам на некење па дали од кога сме заедно еднаш или два пати не ме има откриено.Многу се нервирам user posted image user posted image user posted image user posted image али тоа е.
Имам сега уште едно и ако тоа ме открие и не го изненадувам веке ......си имам смислено.


< Поракaта ја уредил nina -- 20.3.2009 14:05:58 >

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Прославување на годишница
20.3.2009 16:33:10   
Aleksandra
I  jas go slavam denot od koga sme vo vrska. I sekogas go iznenaduvam, mu kupuvam nesto ubavo  i mu go ostavam vecerta vo kola ili mu go prakam so brza posta na rabota.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 9:38:26   
mami
ние ги славиме и двата дена, и од кога сме во врска и од свадбата...најчесто е со убава вечера или подарок или некое изненадување...а за следниот пат му подготвувам еднодневно киднапирање и цел ден поминат во љубовна изолацијаuser posted image user posted image па ќе ви пишам како поминало

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 9:42:32   
mis.
Ni se blizi 5 god od brak(15.05) pa se prasuvam kako da go iznanadam mm.Ima li nekoj ideja?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 9:50:49   
mami
еве ќе ти го пишам мојот план ( ако знаеш да возиш уште поубаво), го пушташ детето кај баба сервисот. резервираш соба во хотел за 24 час, имаш од 30 до 180 евра зависи од хотелот, го собираш дотичниот и не му зборуваш ништо цел пат...си го земаш клучот од рецепција и правец соба...затварате врата иuser posted image препуштете се на уживање и време само за вас двајца...немо ра да напоменувам дека мобините мораааа да ви бидат исклучени

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 13:49:32   
mis.
Super ideja samo sto sme sami vo sk(i dvajcata sme od drug grad) nemame baba servis + imam bebe 5 ipol meseci sto go dojamuser posted image user posted image user posted image Ideja odlicna no nekako nemozam da ja realiziram i sum taznauser posted image user posted image user posted image .Eve eden nedostatok na tie sto imaat deca, bracniot zivot e na nekoj nacin zapostaven.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 13:56:00   
mami
еве ако сакаш јас ке го причувам еден ден или барем неколку саати, не е проблем, а за млеко не се секирај, се измолзуваuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 14:09:01   
mis.
fala na ponudata mnogu mi znaci no nejke nisto osven cica.Mora da izorganiziram nesto barem na nekoj saatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .A za doma ima li restorani sto nosat hrana doma pa da napravam nekoja romantika koga decata ke zaspijat?Ne e koj znae sto (deja vu)ama e nesto.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 14:10:42   
mami
мислам дека има...ај ке проверам па ке ти пишам, мислам дека можеш во Бравос да си нарачаш и да поминеш да го земеш..имаат одлични пилешки прсти.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 14:15:56   
Julie1
Еј Мами, ми се допаѓа идејава со хотелот, ќе мора да почнам пак да возам да се вратам у форма за годишница и да организирам нешто вакво... Ух ете мотивацијаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 14:20:29   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image ај врати се во форма, па научиме мене како се вози после user posted image user posted image user posted image , мене планот ми е да му пратам смс каде да дојде и во која соба, посто неможам да го донесам јас, ако земам да возам ке треба да резервирам соба во Државнаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 14:25:15   
Julie1
Јас не гарантирам дека ќе нема потреба и за мене во државна user posted image user posted image user posted image , кај и да е и ова со смс ќе го прифатам ... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 19:49:30   
agnes77
ni se blizi 10 god od brak
mi dolazimo u Makedoniju, da proslavimo;)


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 20:12:56   
Julie1
Agnes 77 баш убаво. Инормирај не кога точно доаѓаш, па можеби ќе можеме да организираме некоја Рингераја забава во твоја чест. И само кратко прашање зашто се решивте баш за Македонија?

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 20:22:54   
agnes77
Draga Julie,
Ringeraja zabava bila bi odlična.
A zašto Makedonija? Prije nekoliko dana saznala sam, da smo konačno upisani u registar posvojitelja u Makedonijiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako, da jednog dana postat čemo roditelji jednom user posted image  od Makedonijeuser posted image user posted image user posted image

I tako Makedonija je najbolja zemlja za nasuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Прославување на годишница
27.4.2009 22:56:53   
biljanaM
Ангес баш ми е мило за вас

Нашата годишнина е баш на Војордание, тогаш имаме три во едно, именден на синчето на мм и плус годишнина,.Оваа година славевме  заедно со сите гости, а потоа наредната вечер отидовме со мм во ресторант..


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Прославување на годишница
28.4.2009 6:53:18   
Еца
user posted image колку добро ми дојоа предлозите,зошто сега на 3 мај нас ни е годишница,од моментот кога решивме да бидеме заедно,и тоа си го одбележувам,и баш ми требаше некоја добра идејаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Прославување на годишница
28.6.2009 23:45:04   
mami
Mis, Елена, како поминавте за годишниците? што испланиравте?не бидете скржави, па и на некој друг му треба идеа што да прави во живототuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Прославување на годишница
28.6.2009 23:51:29   
mis.
мами пошто сме со две деца и без дадилка за чување годишницата ја прославивме сите четворица со свечена вечера а откако децата заспаа прославата ја продолживме во спалната собаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Прославување на годишница
11.8.2009 22:10:40   
BEBICA
denes mi e godisnica od brak 11.08 mnogu ubavo iznenaduvanje mi napravi maz mi.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Прославување на годишница
11.8.2009 22:18:05   
Еца
user posted image user posted image user posted image Браво Бебица, нека ви е честита годишница и нека ви се множат уште многу многу исполнети со љубов и разбирањеuser posted image user posted image user posted image
И тука би можела да го поделиш твоето искуство за тоа колку мажот твој е романтичен
http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%9C%D0%B0%D0%B6%D0%BE%D1%82_%D0%B8_%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0/m_4278/tm.htm

поздравuser posted image



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Прославување на годишница
11.8.2009 22:26:19   
Natasha5
E da vi kazam deka denes ni e godisnica od brak ama duri sega mene mi tekna.user posted image Lele obvrski sram da mi e a i na mm ne mu tekna sramota.Inace ni e 2 godisnina hahahahaahah user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Прославување на годишница
11.8.2009 22:28:07   
Natasha5
I bebica srekna godisnica,site zelbi da vi se ispolnat.Bravo za maz tiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Каде за Нова Година?
Еца

Каде ќе ја дочекате Новата Година

Дома (61%)

Кај пријатели (15%)

Ресторан (8%)

Кафе бар (3%)

Дискотека (6%)

На Плоштад (8%)


Број на сите гласови: 145

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!