|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мажот и романтиката
25.5.2009 9:51:09   
Еца
Најчесто мажите даваат некаков отпор кон романтиката, а всушност знаат да бидат многу романтични, но тоа го покажуваат на сосема поинаков начи од жените. Сакаат комплименти(нормално на кој не му годат), внимателно одберени подароци, смисла за хумор, појадок во кревет, заедничко капење....

Мислам дека сите ние некако исполнети со обврски, забораваме на овие слатки моменти, па сакав да направиме нешто за нас и нашите сакани, секој во најбрзо време да подготви некакво изненадување за сопругот / сопругата и тоа да го сподели тука, да видиме акција-реакцијаuser posted image   Затоа, нека проработи фантазијата наша... се надевам ви се допаѓа идејата?


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мажот и романтиката
25.5.2009 11:49:53   
Marta
E idejata ti e super,odamna zaboravivme sto bese toauser posted image ama sega ke napravam nesto,e navistina super ideja, taman moze ke upali pa ke sotanam bremenauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мажот и романтиката
12.6.2009 7:54:12   
biba
Еве да ви напишам што му направив на мажот ми.Беше на пат и за тоа време јас смислив пат, децата ги пратив да преспијат кај баб им, јас купив од вештачките ливчиња и од влезната врата до бањата ги наредив како патека, покрја нив поставив мали свеќички, а во бањата кадата ја наполнив со топла вода и ставив морска сол од онаа која прави многу пена.Ја пустив нашата омилена музика и го чекав секој момент да пристигне. Кога видов во двор дека доаѓа набрзина влегов во када и го чекав.Изразот на лицето не се опишува, исто како што следуваше и она потоа....user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мажот и романтиката
12.6.2009 7:57:05   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Браво Биба, секоја чест!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biba)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мажот и романтиката
12.6.2009 8:02:31   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Браво Биба...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мажот и романтиката
16.7.2009 19:04:36   
dani85
mojot e mnogu romanticen i sekogas znae da me izraduva so nesto pa makar i sitnica nekoja da e

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мажот и романтиката
17.7.2009 11:51:14   
Nikolina
мојот не е баш по романтиката и она некогаш заборава и годишнина да ми честита АМА оваа година за Валентин јас онака ладна сакав да му спремам изненадување ам предходниот ден го слушнав со другар кај што прави муабет дека ние сме православни и дека си го славиме Св. Трифун а католиците св.Валентин и ништо не му купив и не му направив а мислев ама си реков па после да ми се смее подобро не а за ланскиот св.Валентин му купив прекрасни чашки за ракија од Вицко и демек за двата празници ,и кога вака си иди тој од работа ама поцрвенет од страм и ми носи нешто во кутија  и ми вика ова за тебе лога видов срцето ми застана тортичка во со формаuser posted image и на неа напишано ТЕ сакам ама неможам да опишам затоа си вика ако не ме изненадува често ама кога ќе ме изненади вреди или бар така се тешамuser posted image user posted image user posted image




(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мажот и романтиката
17.7.2009 11:57:12   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво за твојот сопруг..и мојот не е нешто по изненадувањата ама кога ке го направи тоа се топам цела...за годишнината јас уште му немав купено ништо  и станувам сабајлето за на работа и на столот ставена сукњата што ја гледав пред неколку дена низ град и толку многу сакав да ја имам а знаев дека немам шанси да си ја купам..неможам да ви опишам колку убаво се чуствував..го сакам, баш поради тие неочекувани мали изненадувања го обожавамuser posted image

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Мажот и романтиката
17.8.2009 15:51:53   
lili26
ete jas tuka imam problem..mm voopsto ne e po romantikata,ama nitu ja prireduva nitu znae nekogas da me iznenadi so nesto i mn.mi e tesko

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Мажот и романтиката
17.8.2009 15:58:46   
Еца
Е па лили26 ако ти е за утеха и мојот е како твојот по ова прашањеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот lili26)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Мажот и романтиката
26.8.2009 14:59:12   
mami
леле само што ме изненади како што не ми направил одамна- ми ѕвони и викам јас- ало, ало, и одеднаш мојата омилена песна на радио. и си ја ислушав цела, солзи ми потекоа од радост дека се сетил на мене и дека ја сакам песната и кога заврши само ми спуштиuser posted image user posted image user posted image го обожавам значи..
еве ја па може и да ја слушнете мојата сакана песничка

http://www.youtube.com/watch?v=DE9IchvpOPk&feature=fvst
уживајте, знам дека јас уживав

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Мажот и романтиката
26.8.2009 15:20:00   
penelopa
AAA kolku romantičen gest od negova strana user posted image user posted image user posted image ...pesnata e zakonuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Мажот и романтиката
26.8.2009 15:21:52   
mami
нели..ах толку убаво ми дојде...срцка бе..многу си го сакамuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мажот и романтиката
27.8.2009 3:09:29   
Лејди
И мојот е романтичен, а богами и јас знам да го изненадам со романтика.
Најчесто со масажа, чешкање, убава музика, затемнета просторија, свеќички, убав мирис во просторијата, се што ќе го опушти.
Кога правам да му е убаво мене ми е уште поубавоuser posted image
Сакам да вратам во иста мера, да почувствува и тој колку е убаво кога некој прави да ти е убаво.
Знае да ме изненади со цвет, да ме однесе на видиковец, на место кое емотивно не врзува и сл.


< Поракaта ја уредил Лејди -- 27.8.2009 3:11:17 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 22:15:29   
pacuvce
За да им олесниме на мажите при дилемата за тоа што жените сметаат дека е романтичен поклон,на почетокот да расчистиме со една работа - во најголем број на случаеви, она што е скапо, не е и романтично! Романтичноста на подарокот, жените повеќе го мерат во вложениот труд и време. Најважното нешто при подарокот е да се размисли и да се подари она што жената некогаш кажала дека и се допаѓа. Ако таа веќе напоменала дека нешто не сака, а мажот тоа не  го слушнал, без разлика на цената - подарокот ќе биде вистинско промашување!

Некои од идеалните романтични идеи за поклон за новогодишните и божиќните празници кои мажите би можеле да ги земат во предвид се:

- Романтично патување. Без разлика дали се работи за патување за викенд или подолго, повеќето жени се воодушевуваат на ваквите 'подароци'.

- Накит. Речиси сите жени сакаат накит, но тоа не мора да значи дека и вашата девојка сака. Сепак, накиот како идеа за подарок важи за мнозинството на жени. Пробајте да одберете нешто во нејзин стил и вкус.

- Подговтвете и целосна вечера. Започнете од вечера која вие ќе ја зготвите, а ќе биде нешто што таа мноогу го сака, потоа понудете и релаксиран разговор во вашиот двор, спална или дневна соба со чаша вино и специјално одбрани мали задоволста, низ кои ќе и пружите добро конципирана масажа, а потоа вечерта ќе продолжи во свој правец. Таа секако ќе го цени и награди вашиот труд да организирате нешто толку романтично.

- Карти за претстава, концерт или кино се многу романтични идеи.


- Било што, но со посвета. Многу жени ќе се сложат со моментот дека посветата понекогаш повеќе им вреди од самиот подарок.

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 22:50:28   
Bogdancanka
мојот не е романтичен али си го сакам и ваковuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 22:58:27   
Anushka
темава девојки треба да ја симнете, оти е беспредметна! НЕМА романтични мажи, има само мажи кои би си ја продале душата на ѓаволот за да го добијат тоа што го сакаат, а после... повторно златната кочија се претвора во тиква, а коњаниците во глувчиња. Пепелашка е девојка која не си купила чевли од Балдинини...
сурова сум, ама вистина е - имам дома мажи, синови - верувајте ми, такви се, колку и да ги воспитуваш, тоа им е системски.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:03:01   
pacuvce
Znaci i mene me ceka istoto...Sega ke vi kazam edna smeska so sin mi...Ima kasa vo koja sobira pari i tie se za nego svetost...Eden den bese bolen i ne uspea da izdrzi,pa povrati na krevetot vo spalna...I jas koga krenav panika i vo lutinata mu vikam-Sega ke ti gi zemam parite od kasa i ke si kupam dusek...I bidna,sto bidna...Utredenta,koga se se sredi,toj mi vika-Slusaj mamo,parite vo kasa se moi i nemozes da si kupis dusek...Koga ke imas pari na karticka,odi kupi si...Pa ti si golema i odis na rabota...A ako me cekas mene da trgnam na rabota,ima mnogu vreme do togas...
Pouka-Tugoto go sakam,svoeto ne go davam...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:08:35   
niki
Анушке ма, што ти е, ко црниот ѓаол да влегол во тебе? Немој толку лошо за нив, не се до толку расипани.



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:14:53   
Anushka
УФФФ, Ники... се обидувам да книжам се` на пост-породилна депресија, ама не оди. Јас незнам зошто маживе се толку бинарни... работат на бејзик или 0100100... обичен компјутерски јазик. Има-нема. Црно-бело. А измеѓу, за нив нема. СТВАРНО нема смисла Господ што создал од нив....

А Пацувче, ха, хаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ме изнасмеа! Чиста вистина е! Ма нека е жив и здрав синот.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:16:28   
mis.
Анушка секоја чест за постот,100% се согласувам со тебе.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:23:00   
Еца
Епа не се романтични, овакви се, онакви се ама само за нив си збориме. Значи, ни нас не ни се угодува, ниту со нив, ниту без нив.user posted image Ех љубовта пуста да останеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:25:52   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Епа не се романтични, овакви се, онакви се ама само за нив си збориме. Значи, ни нас не ни се угодува, ниту со нив, ниту без нив.user posted image Ех љубовта пуста да останеuser posted image


Е тоа, браво Ецо, ти ако не ја опраиш, никој.



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:34:10   
Еца
Е така де, ако се многу романтични тогаш па ќе се јави сомнежот дека нешто во позадина мати или не знам што и пак нема да ни одговара

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:37:19   
Anushka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image а беееее, кој искочил на крај со жена?! А?
Ама малце романтични да беа, бе, малце. тоцку...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?