|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Посвојување- список:)))
27.5.2009 22:18:56   
agnes77
Elena je napisala "Имаме список на оние кои сакаат две црти, список на трудници,е па време е за список и на мамички..."

ja nisam ni u jednom i sad meni fali jedan spisok, da se upišemuser posted image  nemam pojma, kako da se taj spisok naziva ali ja sam upisana, xa, xa, xa

agnes77  

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 10.9.2010 13:22:33 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Paper pregnant - Список
27.5.2009 22:26:10   
Julie1
Еве Агнес мислам дека вака е во ред, да имаме и ваков список.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Paper pregnant - Список
27.5.2009 22:31:06   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Еве Агнес мислам дека вака е во ред, да имаме и ваков список.


user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Paper pregnant - Список
28.5.2009 8:02:54   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Paper pregnant - Список
28.5.2009 10:50:09   
mila
user posted image user posted image user posted image kako trgnale rabotite i ja ke se vpisam vo ovoj spisok, izgledauser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 12:56:35   
Julie1
Милијана, незнам колку добро ги прегледа останатите теми на форумов, но еве и нашата пријателка од Словенија Агнес77 чека да посвои бебенце од Македонија. Со оглед на тоа што некако си правиме листа на мамички, листа на трудници, направивме и листа на идни мамички кои ке посвојат детенце. Ако си за да те впишеме во овој список...user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mila)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 13:15:32   
milijana
Fala ti Julie na odgovorot.Mnogu mi e milo sto ete mozam so nekoj da porazgovaram..nekako mi e polesno.Vcera na forumov pocnav da pisuvam nekako nervozno, tesko, kako samo jas da imam pravo za se..a eve nekako se vrakam na normala.Toa e koga ke pominat godini.Dobro e toa sto mm se slozuva poveke da se rastrcame okolu toa posvojuvanje koe tolku mnogu ni znaci i na dvajcata.Nemam sili veke da odam po kliniki. A..i on premnogu me saka..pa mnogu od prijatelkite mi rekle vo oci deka jas sum bila srekna..oti mojot maz tolku mnogu me sakal i me gledal zaljubeno i posle 15 god brak.Fala na site sto socustvuvate so ovaa nasa bolka.Belki ke pomine..user posted image Ve sakam site.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 13:24:05   
Julie1
Еве го обновуваме списокот и се надевам дека скоро ќе биде поголем, бидејќи има голем број на партнери кои тешко зборуваат за посвојувањето а верувајте полесно ќе поминеме заедно низ сето ова а и ќе ги поттикнеме на чекорот кој е човечки да му се даде топол дом на некое невино детенце. Се надевам скоро ќе се радуваме на успехот од постаката за посвојување на Агнес77 и Милијана.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 13:25:08   
Julie1
Еве го и списокот за paper pregnant:

Агнес77
Милијана

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 13:33:07   
milijana
julie..koga covek ima partner vo zivotot kakov sto imam jas(navistina mi e golema poddrska, ljubov, srce..se..se)togas se e lesno.Vo 2003 podnesovme dokumenti i navistina ke se zalozime da posvoime dete.A..zamislete kakva kotradiktornost I MOJOT SAKAN SOPRUG E POSVOEN.Toj tolku mnogu saka deca, tolku mnogu me saka mene(se mi e na tacna, vnimanie, ljubov, seks, se sto ke posakam imam-ne ne fali nitu matrerijano-imame svoja kuka)Tolku mnogu sakase da ima deca,pa koga vo 1998 dozna deka e sterilen, sakase da go ostavam za da sum bila srekna.Nemase sansa..placevme i se guskavme kako ludi.Taka pocna nasata borba..ama da ne ve rasplakuvam..sega eve ne do tocka na i..koga mora vo ovoj nas dom na ljubov da doneseme detence.Site koi ne poznavaat znaat kolku se sakame.Nasite oci zboruvaat..nie postoime sebicno..samo eden za drug.user posted image Ama ima mesto i za edno malo dusice..user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 13:42:01   
Еца
Милијана еднаш одамна уште додека бев девојка многу размислував дека нема да можам да имам деца(до ден денес не ми се разјасни зошто така се чувствував) и постојано си викав, ќе си посвојам дечиња колку што ќе си сакам и тие ќе бидат најсреќните на светот што ме имаат мене, бидејќи Господ со некоја причина не сака да имам деца.А тоа е токму причината да посвојам дечиња на кои најмогу им треба љубов и внимание, зошто и тие тоа го заслужуваа, како и секое дете.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 13:50:26   
milijana
lele Elena pa nie sme bile tolku slicni.Jas kako devojka imav nekoe takvo pretcustvo..ama nosam tezok teret na dusava.Ednas vo edna kavga so majka mi..a bev negde okolu13 god(onie najopsanite, tinejderskite)i rekov na majka mi..onaka, luta,,So si me rodila, ma..ja nikogas nema da imam deca,,Majka mi samo ja navedna glavata i mi rece..dobro..ke vidime..i tolku..posle toa..veruvaj mi nikogas i za nisto se nemav skarano so majka mi..ama vo toj moment koj me slusna???Gospod ili gavolot..pa eve sega i toa go nosam na dusa.Tolku pati se pokajav vo crkava za tie moi nepromisleni zborovi i misli..ama toa e??Mladost-ludost. Sega si vikam kolku bilo ubavo da ja drzis ustata zatvorena..oti taka si gospodar na svoite zborovi..a koga gi kazuvas si sluga.Pozzz

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 13:58:41   
fifi
Sakam samo da vi kazam deka jas imam posvoeno dete, i po 5 godini rodiv svoe, a site doktori kaj sto bevme so maz mi, ni rekoa nikogas nema da imam deca user posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 14:04:52   
milijana
Fala fifi na otvoreniot muabet.Jas imam tetka..ona posvoi devojce, a na godinata rodi momcence.Taa nikogas ne i prizna na Marija(sega ima 18 god) deka taa ne ja rodila.Vika,,nema nikogas da i priznaam deka jas ne sum ja rodila,,Sto mislis zxa ova prasanje..iako e mnogu bolno.I jas sakam..i toa sigurno ke go napravam ..da se izboram da posvojam dete..pa se cudam sto e najdobro.Imam prijateli koi imaat (posvoeno)7 god e sega Dimitrija-ama zlato od dete e.Tie vikaat deka ke mu kazat.Sto da se pravi..ili zivotot sam ke gi namesti kockite?user posted image

(Одговор на членот fifi)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 14:06:59   
Julie1
Milijana еве Агнес77 има убаво напишано за ова прашање, погледни http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%94%D0%B0%D0%BB%D0%B8_%D1%81%D1%83%D0%BC_%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B5%D0%BD%2F%D0%B0_%3F/m_6613/tm.htm 

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 14:23:05   
milijana
odlicno..bas toa mi trebase da go procitam.Mojot maz sam svakal deka e posvoen..zatoa sto dalecnata 72 godina mnogu nemalo red..pa socijalnata sluzba..resila da go dade na mininci.Mislam da ne se navredat site koi se mininci(ama razlikata e sosema ocigledna)toj e pobel od mene,smeg decko e..jas sum crnka.Negovite roditeli se mnogu crni(koga mislam crni..onoa crni)Toj e mnogu bel.Sam svakal kako rastel i toa go pogoduvalo. Gledal ocigledna razlika, patel vo sebe si..ama ne progovoril.Majka mu pocina lani i ne prizna deka ne go rodila.Toj duri vo edna prilika i otvoreno ja prasa..ama taa ne popusti.Koga otidovme 2003 da barame da bideme posvoiteli. Direktorkata se rasplaka koga go vide(oti taa go dala na posvojuvanje kaj tie luge)taa mu kaza otvoreno,a toj samo potvrdi za toa sto se somneval..i toa zamislete seuste ne bil siguren i na negovi 30 god.Toa mu ostana kako luzna-zosto ne mu kazale porano.Mu bese tesko..ama toa e.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 17:56:07   
mami
леле Милијана, ме раснежни до солзи со приказнава...искрено се надевам дека бргу ке добиете срека во својот дом...сакав само да ви кажам случка една, која можеби ке ве разведри- Баба ми биле 10 деца, и бидејќи во тоа време по селатаа било тешко за живеење, мајка и решила да ја даде на живеење кај некои побогати селани кои никако не можеле да имаат деца. откако ја посвоиле(условно кажано, тогаш немало такви работи) следната година жената родила, момче, после некое време родила и близнаци. и замисли со маж и решиле дека кога веќе имаат свои не им треба баба ми и ја вратиле на мајка и, со изговор дека немаат веќе средства да издржуваат 4 деца. После неполна година сите три дечиња умреле од болест. Лугево повторно ја побарале баба ми, но овој пат мајка и не ја дала, и само им рекла- зошто бевте злобни и не знаевте да сакате затоа Господ ве казнува.
Главата горе, можеби Бог има друг план за вас, можеби бара дом за екое малечко сонце и откако ке го смести ке ви даде и вам сопствено...user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Paper pregnant - Список
28.6.2009 21:01:08   
agnes77
Bravo milijanauser posted image sad ja nisam više sama na ovome spiskuuser posted image
nadam se da uskoro postanemo mameuser posted image user posted image user posted image

evo malo motivacije

http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%BE%D1%98%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5_-music%26video/m_6768/tm.htm


ps ako čitaš engleski, na internetu ima puno koristnih informacija o odgoju posvojene deceuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Paper pregnant - Список
28.9.2009 8:50:53   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

Милијана еднаш одамна уште додека бев девојка многу размислував дека нема да можам да имам деца(до ден денес не ми се разјасни зошто така се чувствував) и постојано си викав, ќе си посвојам дечиња колку што ќе си сакам и тие ќе бидат најсреќните на светот што ме имаат мене, бидејќи Господ со некоја причина не сака да имам деца.А тоа е токму причината да посвојам дечиња на кои најмогу им треба љубов и внимание, зошто и тие тоа го заслужуваа, како и секое дете.i jas go imav ova custvo od uste mnogu malecka....a sepak neznam zostouser posted image ,eve skoro 4 god sum vo brak i nikako nemozam da ja iznosam cela bremenostuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Paper pregnant - Список
10.9.2010 10:32:39   
agnes77
Забораваме на списокотuser posted image


Чеканје на user posted image  ... списокот за paper pregnant:

Агнес77 user posted image  user posted image
 
 
 

Милијана  user posted image
 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 

Среќно семејствоuser posted image user posted image user posted image
 
fifi  user posted image user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: fifi

Sakam samo da vi kazam deka jas imam posvoeno dete, i po 5 godini rodiv svoe, a site doktori kaj sto bevme so maz mi, ni rekoa nikogas nema da imam deca user posted image

 
dona user posted image user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: dona

user posted image da jas veke imam posvoeno devojce.si go zedovme na osum i pol meseci.sega e veke 21 mesec super sme i mozebi od moja strana nema da  bide korektno no site parovi sto nemaat decinja im sovetuvam da si posvojat.kolku vo pomladi godini go storat toa tolku podobro i za niv i za bebesot.godinite si nosat svoe breme stres ,razocaruvanje i za toa go velam gore navedenoto.user posted image(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Paper pregnant - Список
10.9.2010 22:53:45   
agnes77
За сите оние кои чекаат на дете ... нашиот список не е голем но знам дека не има многу кои чекаме и се надеваме ... никогаш не губете надеж ... еден ден се ќе биде подобро за сите нас user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=_WiD5zE0YiA&feature=related

< Поракaта ја уредил Палешка -- 10.9.2010 23:06:00 >

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Paper pregnant - Список
21.10.2010 12:24:50   
Idna mamica
user posted image user posted image user posted image Девојки,ме расплакавте со темава user posted image Толку се чувствувам тажна,виновна user posted image Кога бев девојка и мене ми дојде една таква мисла,дека кога ќе се омажам,може ќе имам проблем со стерилитетот па еднаш помислив дека не би сакала веднаш штом ќе се омажам да имам деца,малку да почекам.Зошто сум помислувала такви работи???Затоа сега еве скоро 2 год.се влечкам по доктори за да добијам бебе.Како да облак ми застана на среќата со мм,како да го губам сјајот во очитеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Paper pregnant - Список
21.10.2010 12:39:42   
arh_diz
idna mamica nemas potreba od panika 2 godini  ne e dolg period . Samo pozitivno i bebceto ke si dojde

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Paper pregnant - Список
21.10.2010 12:40:19   
Octavia
Идна мамица, само верувај дека се ќе биде кога ќе му дојде време. Само не се откажувај. Не се оптоварувај, помисленото не значи ништо, да беше така, пола свет ќе го немаше. Сите помислуваме по нешто глупаво понекогаш user posted image . Растерети се од мислите за минатото и мисли си позитивно за иднината, верувај во тоа што го правиш и еден ден се ќе си дојде на свое user posted image . Ајде сега user posted image  и дозволи и на среќата да те user posted image .

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Paper pregnant - Список
21.10.2010 20:10:51   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Idna mamica

user posted image user posted image user posted image Девојки,ме расплакавте со темава user posted image Толку се чувствувам тажна,виновна user posted image Кога бев девојка и мене ми дојде една таква мисла,дека кога ќе се омажам,може ќе имам проблем со стерилитетот па еднаш помислив дека не би сакала веднаш штом ќе се омажам да имам деца,малку да почекам.Зошто сум помислувала такви работи???Затоа сега еве скоро 2 год.се влечкам по доктори за да добијам бебе.Како да облак ми застана на среќата со мм,како да го губам сјајот во очитеuser posted image user posted image user posted image


Драга Идна мамица, добро знам како се чуствуваш ... само знај да еден ден све дојде на право место ...

во мој случај све је како треба, а прије неколико година била сум во иста ситуација као ти ... денес јас мислам така ...ако би имала биолошко дете, ако би успела со ин витро, никогаш не би слала баранје за посвојуванје во МК ... и не би упознала сите моје драге пријателјице од МК, не би учила ќирилица, не би разбирала мак. јазик, не би знала колико силне емоције еден човјек може да осјети, не би знала колику сум силна и храбра ... али та е мој пат а ти ке пронаѓеш сој пат ...

ти посакувам да бидеш среќна, не само када еден ден добијеш бебу, и во период кад чекаш да коначно видиш user posted image  или user posted image ,  секој денот во живот е важенuser posted image

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?