|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Печати од компир
3.6.2009 8:23:28   
mami
Сигурно сте правеле сите, јас само да ве потсетам дека на децата тоа може да им биде многу интересно во денови како овие- никакви и дождливи- а за тие што не правеле - занчи ви требаат неколку компири, зависи колку печати сакате да направите,, го сечете компирот на половина и го длабите на тој начин да испакнатиот дел ви остане во некоја форма. на пр. за полесно нацртајте ја формата, да речеме срце, во средината на компирот(големината ја одредувате сами) и со нож полека исецете го оној дел околу срцето за на крај тоа да остане испакнато а другиот дел понизок да ви служи како дршка.направете колку сакате форми и после обојте го печатот со водена или темперна боја и ставете свој печат на се што сакате...

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 22.10.2012 14:50:03 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: печати од компир
14.9.2009 11:25:12   
profesorica
Не сме пробале ама ќе пробаме дефинитивно!
Кој пробал нека ги каже искуствата?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: печати од компир
14.9.2009 11:48:54   
Еца
Леле јас пораснав со овие печати од компириuser posted image дефинитивно ќе пробаме со Мартина само знам како ќе се испомачкаме уште од сегаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: печати од компир
14.9.2009 12:28:40   
mother 29
LELE OD KAJ TI TEKNA!omileni mi bea...treba da se potsetam,da mu pokazam na srcenceto moe.pa ima cela kuka da ja napravi so pecati:)))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: печати од компир
13.12.2009 15:45:38   
mami
Ние годинава ке им праќаме честитки на бабите и дедовците и другата поблиска родбина, направени со вакви печати и слика од Лука..ке биде забавно сигурна сумuser posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: печати од компир
14.12.2009 10:29:44   
profesorica
може да се проба.ај ќе направам нешто ваљда user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: печати од компир
5.3.2010 10:53:51   
mami
Имаме во комшии едно девојченце од 4-5 годинки, мајка и е наставничка во основно. Правела таа со децата на часови вакви печати и донела некој дома. Девојчево воодушевено што да ви кажувам, сите компири дома лом им ги направи, да удирала печати. И сега насекаде има нејзин печатuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: печати од компир
5.3.2010 11:00:34   
profesorica
пак треба да пробаме, првиот обид беше безуспешенuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: печати од компир
5.3.2010 11:03:13   
mami
Зошто безуспешен? Што се случи? Од искуство- најдобро излегуваат со малку растворена темперна, со водени бои многу се рашлакува

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: печати од компир
5.3.2010 11:04:57   
profesorica
само рашљакавме ништо не направивмеuser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: печати од компир
5.3.2010 11:07:07   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image ако е поводен компирот директно на печатот намачкај темперна, не ја растварајuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: печати од компир
29.6.2010 18:18:59   
Felly RR
Uste eden sovet, pecatite mn ubavo izleguvaat na neoe platno, poubavo otkolku na hartijauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: печати од компир
20.11.2015 13:09:08   
marchi
ubavo potsetuvanje user posted image nie kako mali na skolo sme pravele vaka,samo komu da mu tekne poodamna bilo inaku bi napravila vakvo nesto za deteto no ne sega,mislam deka e mal za vakvi raboti,samo ke iskaska ke napravi belja i posle povekje vreme na cisten je ke potrosam user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?