|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Омилена храна на трудниците?
17.5.2009 0:19:59   
Mlada mama
ajde trudnici,koja e vasata omilena hrana?
Jas se topam vo sladoled...ne mozam da si go zamislam denot bez sladoled user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 17.5.2009 6:47:55 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Омилена храна на трудниците?
17.5.2009 6:50:35   
Еца
Па откако ми помина гадењето, повраќањето,се ми е омилена храна,си ручкам, леле,лелеuser posted image иако бев слаба сега веќе се осеќам какоuser posted image ама нема везе...инаку многу ги јадам тортичките Поп кек,ммммммммммuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mlada mama)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Омилена храна на трудниците?
17.5.2009 9:18:38   
Палешка РР
Јас сум моментално во фаза на гадење, повраќање user posted image  и најубаво ми е кога јадам кисело млеко.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Омилена храна на трудниците?
24.6.2009 20:41:11   
Еца
Освен сладоледите, во последно време секој втор ден пржам пиперки и јајца, леле порано не сум јадела толку ама сега само што ќе ми замириса и јас сум до шпоретотuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Омилена храна на трудниците?
27.6.2009 1:28:57   
alex_mo
Neznam sto mi stana ama se udaviv vo maslinki

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Омилена храна на трудниците?
27.6.2009 12:24:35   
Палешка РР
Сутлијаш, лелееее, три пати неделно правам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Омилена храна на трудниците?
27.6.2009 12:34:19   
happy
mene momentalno omilena hrana mi se lisnatici so visni

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Омилена храна на трудниците?
27.6.2009 12:48:08   
Anushka
so prvata bremenost obozuvav domati i sirenje, so vtoriot sin se "davev" vo przeni tikvicki i shne`nokli, a sega so tretava bremenost me faka napad za lubenica (ama cela, od 15 kgr.) i simit-pogaci...

(Одговор на членот Mlada mama)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Омилена храна на трудниците?
27.6.2009 13:21:56   
mis.
ЕЕее анушка јас од тие симитки си се поправив цели 20 кг од кои 10 останаа на менеuser posted image user posted image user posted image
јас никогаш во жживотот немам јадено лубеница некако неможам да ја поднесам но со втората бременост јадев како луда.Луѓето што ме познаваат се чудеа неможеа да се иначудат јас и лубеница.Колку само може човек да се смени во бременоста.Сега сум истата јас онаа старата која не сака лубеница.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Омилена храна на трудниците?
27.6.2009 14:11:18   
Sanja
E јас многу сакам овошје, а исто и многу пицааааа, и патлиџани со сирење, а благо ич не ми се јаде, а порано, нема шанса да не јадев по два - три пати на ден благо, сега слатки не јадам!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Омилена храна на трудниците?
27.6.2009 18:14:34   
Iva
Во првата бременост немав воопшто апетит,а не ни повраќав. Се здебелив само 9кг. А сега со втората бременост се ми беше слатко. Помини-замини касни си нешто. Мераклија сум не тестенини во секаков вид. Така да, се утепав од јадење шпагети и макарони. И затоа во втората бременост се здебелив 17кг. Се уште имам за симнување 5-6кг.

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Омилена храна на трудниците?
28.6.2009 15:17:31   
alex_mo
Isto i jas vo prvata bremenost se popraviv 12 kg.,a sosema bev "normalna".Nemav poseben apetit ,se voobicaeno i ne mi se gadese,poveke me vlecese solenata hrana.Sega so vtorata bremenost za 2 nedeli se popraviv 900gr,a tek sum vo 7 nedela.Mi se gadi ,ama eden apetit ....so nisto ne mozam da go zadovolam.Jadam se ama poveke salati.
  Edno veruvanje od babi :ako jades poveke soleno ke imas sin
                                          ako jades poveke blago kerka.
Jas jadev soleno i imam sin.
Pisete dali ova veruvanje vi se poklopilo ili ne

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Омилена храна на трудниците?
8.7.2009 22:02:16   
Палешка РР
Краставица и јогурт. Инаку незнам како би преживеала после ова повраќање.. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Омилена храна на трудниците?
8.7.2009 23:13:15   
mami
Палешка она што мене најмногу ме освежуваше а прочитав и дека било екстра здраво беше- краставици и патлиџани ситно сецкани, 4 лажици пченични никулци и јогурт...вкусно, освежително и здраво

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Омилена храна на трудниците?
9.7.2009 0:30:49   
alex_mo
   Najnova informacija koja mi ja dadoa za kiselina e bademi.Sinoka probav pred spienje i nokeska nemav kiselina.Ke probam i vecerva.......

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Омилена храна на трудниците?
9.7.2009 5:18:52   
bambi
Jas mnogu sakav praskiuser posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Омилена храна на трудниците?
30.7.2009 17:49:37   
Палешка РР
Откако ми помина онаа бљак фаза јадам буквално се, ама сеуште ми е најомилено слаткото од смокви.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот bambi)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Омилена храна на трудниците?
30.7.2009 18:03:36   
mimicka
Mene mnogu mi se jadese meso sto obicno ne jadam.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Омилена храна на трудниците?
30.7.2009 21:12:03   
ripce
да, алех - мо и јас јадев многу солено, благо скоро и воопшто да не јадев и добив синuser posted image можеби и има некоја поврзаностuser posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Омилена храна на трудниците?
3.8.2009 17:43:28   
alex_mo
Stanav "vegetarijanka",samo na ovosje i zelencuk sim,a meso osven pilestko ne smeam ni da pomislam.Slatko mi e da jadam skara,ili jadenja so melano(polneti piperki,musaka i sl)ama posle 2 dena tezini nevideni.Samo imam macnini a ne povrakam,site mirizbi gi sekavam,a lugeto sto pominuvaat do mene uste od 5 metri gi sekavam na sto mirisaat.Odvratno m i najcest toa cuvstvo..A zaboraviv se davam vo sladoled.12 nedela sum,a veke imam ubavo mese..user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Омилена храна на трудниците?
25.8.2009 8:52:51   
Палешка РР
Јас во последно време полуден по кочани, варени или печени на жар нема врска user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Омилена храна на трудниците?
30.8.2009 17:09:13   
Bile
Jadam se sto ne treba da jadam. Kompir-pomfrit, tostovi, sendvici, burek........ a veruvate ili ne za nepolni 9 meseci 7 kilogrami imam kacenouser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Омилена храна на трудниците?
30.8.2009 17:57:00   
Весна
Јас се „подув" јадејќи лубеница, стомачето лубеница го сторив и пак не ми е доста, а исто и кочани/класје/пченка. А супер ми се погоди, зашто лубеницата е богата со магнезиум. Штета што им е крај на сезоната. Којзнае на што следно ќе навалам. 

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Омилена храна на трудниците?
4.9.2009 13:16:36   
Палешка РР
Зрели смокви...аууу се удавив, речете ми доста! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mlada mama)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Омилена храна на трудниците?
20.9.2009 8:35:15   
Палешка РР
Како сум си почнала, нема за гостите да остане од рускава салата user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

пол
macka

какво сакавте да биде вашето прво дете

женско (52%)

машко (48%)


Број на сите гласови: 97

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!