|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ноќни оброци во бременоста
6.8.2009 11:11:26   
Еца
Дали за време на бременоста јадевте ноќе?

Јас јадев некогаш доцна доколку не ми се спиеше, но знаев и да се разбидам во сред ноќ и да лапнам чоколадно бомбонче.user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ноќни оброци во бременоста
6.8.2009 11:23:11   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image
Јас јадам благо и пијам сокови ноќе user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ноќни оброци во бременоста
6.8.2009 11:26:32   
big_mama817
ne nejadev noke zasto bev mnogu umorna i postojano mi se spese user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ноќни оброци во бременоста
6.8.2009 11:32:58   
mimicka
Jas interesno nemav nekoj apetit poseben vo tekot na user posted image osven vo posledniot mesec. Taka da nemav nekoja zelba za jadenje posebno navecer za sto sega koga dojam nemozam da kazam. Mi se jade blagicko, sladolet celo vreme duri i vo sred nok. 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ноќни оброци во бременоста
6.8.2009 17:15:18   
nadica
uf kolku mnogu jadev posebno posle 23h ili vo nikoe vreme koga odev do wc vracajci se do krevetot popatna stanica mi bese friziderot zatoa bev +20user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ноќни оброци во бременоста
6.8.2009 22:15:08   
cevlice
Јас пред да останам трудна навечер со маж ми ќе си седневме и знаевме да се заборавиме од јадење.Сега дури ми е чудно што не вечерам а, камоли ноќе.   
А,преку ден ако ми текне за некоја храна не оставам така ве днаш си ја правам или купувам.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ноќни оброци во бременоста
6.8.2009 22:28:04   
Еца
user posted image е чевличе иста бев и јас ако нешто ми се наумеше веднаш купував или си правев, ама јас знаев и ноќе да си каснамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ноќни оброци во бременоста
7.8.2009 20:41:57   
Natasha5
Noke da jadam za vreme na bremenosta?Moze mi se slucilo ednas ili dva pati,posto odev na rabota postojano prva smena nekako koga ke ja videv pernicata zaspivav taka da nemav vreme da pomislam da jadam navecer.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ноќни оброци во бременоста
26.10.2009 22:36:17   
Sanja
Јас во последно време често вечерам, што порано пред да останам трудна, многу многу ретко вечерав, а сега ....... умеам и кога неможам да спијам да станам и нешто да си каснам user posted image срамота .....

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ноќни оброци во бременоста
26.10.2009 23:54:54   
Весна
Е јас со жив зорт јадам, односно вечерам. Кога ќе помислам колку сум јадела во текот на денот и ќе пресметам дека биле само два скромни оброка, ме фаќа паника и седнувам да јадам и по полноќ (мајка ми викаше со вампирите user posted image ). Ама па овошје доста јадам, но штом помине 22ч. попрво нешто друго би каснала отколку овошје (не се препорачува доцна да се јаде). А никогаш се немам разбудено со глад, ми се нема случено такво нешто ни пред ни во бременоста. Значи, блазе си ми user posted image .

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ноќни оброци во бременоста
29.3.2010 0:47:37   
ananikol
Jas pak nautro pojaduvam i denot go pominuvam so ovosje ama zatoa navecer neznam da prestanam da jadam.Dur da si legnam samo jadam nesto.
A ne sum stanala od spienje poradu cuvstvo na glad....kako i bi stanala koga cela vecer jadam user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ноќни оброци во бременоста
29.3.2010 7:48:38   
Палешка РР
Е user posted image  и тоа ми остана од бременоста..никако да ги искоренам ноќните "поткаснувања" user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ноќни оброци во бременоста
26.5.2010 12:31:02   
arh_diz
Noke ne jadev nitu porano nitu pak sega . Posle 19 casot nisto nejadam i ne se custvuvam gladno.  Zatoa nautro stom stanuvam se custvuvam gladno nekogas premnogu Noknoto jadenje go opteretuva zeludnikot

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ноќни оброци во бременоста
26.5.2010 23:44:08   
lb81
mene voopsto ne mi se zgolemi apetitot vo bremenosta ama praktikuvam 3 obroci na den pa vecerata obavezno posle 10 a za cela bremenost pred raganje sum se zdebeliv samo 6-7 kg. pa koga citm za drugite strav me faka iako dok, me ubeduva deka bebo normalno se razviva. startuvav so 50 kg

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ноќни оброци во бременоста
1.4.2011 3:23:23   
bombica
Posto ne spijam po celi noki, pred 7 poslednive 2 nedeli ne sum zaspala , jadam i toa po nekolku patiuser posted image Nikako nemozam da se sredam so spienjeto a so toa i so jadenjetouser posted image

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ноќни оброци во бременоста
1.4.2011 8:23:23   
anedespo
Pa zderev kako luda. Se popraviv 20 kila ama potoa vednas gi simnuvav. Jadev mnogu i toa naracuvavme i toa mozev edna semejna pica sama da ja izedam. Poradi toa sto i jas ne mozev da spijam (nesonica poradi zestina), jadev

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ноќни оброци во бременоста
19.11.2011 14:44:22   
zaibi
jas vlegov vo 31 nedela od bremenosta i pocnav da zaabelezuvam kako se budam se pogladna i pogladna
navecer posle 19 h ne jadam a noke se mn cesto budam i ako ne kasnam nekoj keks ne zaspivam
ufff maka mi e veke od noknoto stanuvanje i ne spienjeuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ноќни оброци во бременоста
24.12.2011 21:14:02   
fetusce
ALADA VI E KAKO STANUVATE NAVECER I JADETE. JAS NORMALNO SI JADAM KAKO STO SUM SI JADELA I KOGA NE SUM BILA BREMENA. TRI OBROKA DNEVNO. VO 12. 00 VO 17.00 I VO 22.00 CASOT. NISTO STRASNO KOGA KE ODAM NAA CTG KE VIDAM KOLKU KILOGRAMI MI E BEBETO. DOSEGA USTE NE MI KAZALE.

(Одговор на членот zaibi)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ноќни оброци во бременоста
1.12.2012 10:02:27   
zzaa
jas jadev kako luda posebno 8-9 mesec sekoja nok stanuvav da jadam mi barase organizamo a i navika mi stana zato se popraviv i mnoguuser posted image

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ноќни оброци во бременоста
11.6.2013 23:29:26   
Snow Queen
Доцна знам да јадам, ако ми се пријаде пред легнување....но ноќе да станувам НЕ

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ноќни оброци во бременоста
22.12.2013 22:31:30   
Stefanija Stefi
Јас искрено....многу барам јадење по ноќе...и тоа буквално ПО НОЌЕ- во темница да не ме сетат... user posted image
Од една страна ми е страв да не се здебелам премногу но од друга страна, што да правам кога на бебето му се јадиииииии user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ноќни оброци во бременоста
23.12.2013 9:58:28   
vezilka RR
Никогаш не ми се појавила желба ноќе да каснам нешто. Уствари овој пат и многу малку јадам, хе, хе не јадам малку, јадам нормално, ама малку во споредба со првата бременост.user posted image

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ноќни оброци во бременоста
28.3.2014 22:09:01   
Milicka27
Јас и кога не бев бремена и сега кога сум, постојано јадам навечер некако најслатко ми е user posted image а баш зборував со Др.Кристинка и не е баш добро да се јади многу касно заради што потешко се вари храната и потешко ќе се спие али тоа е труднички желби се во прашање user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ноќни оброци во бременоста
29.3.2014 15:57:23   
nataly86
Еве сега за сега само еднаш ми се има пријадно навечер но не јадов user posted image инаку мислам дека беше повеќе од досада бидејки се разбудив во 3 часот и немаше шанса да презаспијам се чувствував пренаспано... и така во 7 сабајле затоа мислам повеќе дека беше од досада хахах

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 24
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali im pomagate na svoite deca vo domasnata zadaca?

Da (100%)

Ne (0%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!