|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ниту една мајка нема да признае дека...
22.1.2013 13:26:07   
Pepelaska *
Го остава своето дете да поплаче за да заврши некоја работа
Го лаже детето иако мислела дека секогаш ќе му ја зборува вистината ( на пример дека тато го изел последното парче торта )
Повеќе ужива во помладото дете
Досадно и е да си игра со децата
Понекогаш посакува дете од спротивен пол
Не му менува пелени доволно често
Неколку дена не му дала на детето зеленчук
Ги пушта децата предолго да носат премали кондури
Телевизорот често заменува дадилка
Попрво би спиела или работела отколку да си игра со децата

Ајде мајки, што нема да признаете?user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ниту една мајка нема да признае дека...
22.1.2013 13:34:51   
AnnaMolly RR
Го лаже детето иако мислела дека секогаш ќе му ја зборува вистината ( на пример дека тато го изел последното парче торта )
Понекогаш посакува дете од спротивен пол
Неколку дена не му дала на детето зеленчук
Телевизорот често заменува дадилка

Јас тука се пронајдов, во овие изјави :))))




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ниту една мајка нема да признае дека...
22.1.2013 13:45:30   
miana
Мислам дека имаме тема - признавам дека....
а во оваа тема со самото одбирање на наведените работи значи дека ги ПРИЗНАВАМЕ
Еве ме и мене
Го лаже детето иако мислела дека секогаш ќе му ја зборува вистината ( на пример дека тато го изел последното парче торта )
Повеќе ужива во помладото дете
Неколку дена не му дала на детето зеленчук
Телевизорот понекогаш заменува дадилка
Го остава своето дете да поплаче за да заврши некоја работа
Понекогаш посакува дете од спротивен пол

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ниту една мајка нема да признае дека...
22.1.2013 13:45:52   
deluxe
Recisi vo se se pronajdov,iako nitu vo sebe ne sum si gi priznala ovie raboti no eve vie me potsetivteuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ниту една мајка нема да признае дека...
13.3.2013 8:31:01   
Tanjicka
se pronajdov pa skoro vo site

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ниту една мајка нема да признае дека...
13.3.2013 8:40:11   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


Го лаже детето иако мислела дека секогаш ќе му ја зборува вистината ( на пример дека тато го изел последното парче торта )


Не му менува пелени доволно често


Телевизорот често заменува дадилка

Ајде мајки, што нема да признаете?user posted image

Ова не би го признала. Плус никоја мајка нема да признае дека многу го лигави детето user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ниту една мајка нема да признае дека...
13.3.2013 8:43:51   
Viktori
Ko kiznae so tragicno da e nabrojano pa nema da priznae. user posted image bre bre.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ниту една мајка нема да признае дека...
13.3.2013 8:47:52   
niki
ne bi mu priznala na pogolemoto dete deka poveke uzivam so pomaloto inaku se ostalo priznavam i uste mnogu bi imala da nabrojam

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ниту една мајка нема да признае дека...
13.3.2013 10:22:56   
Octavia
Признавам се user posted image , немам проблем. Кога ќе се изнервирам дури „признавам“ и работи кои не ги мислам (најчесто кога и двете деца се инаетат со мене за различни работи, а јас треба нешто трето да направам, ама не попуштам и настанува хаос user posted image ).
Инаку, знам и цртан да пуштам за да престане да ми чури главата, знам и да излажам (на пр. надвор лае куче, а јас викам дека ја слушнало дека се инаети, па се лути user posted image ), некогаш пробувам да го поткупам големиот со ветувања само за да си ги заврши обврските кои се негови и МОРА да ги заврши, ама во моментот немам сила да се расправам... user posted image Често и на мајтап „трескам“ глупости, на пример пред некој ден зборувам со другарка на телефон и помалото толку добро ме тресна по глава со играчка зашто се почувствува запоставено и јас онака запрепастена се смеам и велам „Е затоа некои луѓе кучиња си купуваат, јас па деца раѓам...“ user posted image Оној кој ме знае и ми ја познава смислата за хумор, ќе ме сфати user posted image .
И да дополнам на списокот
Ниту една мајка нема да признае дека ја замараат приказните на совршените мајки кои секогаш се стигнуваат, никогаш не се нервозни, имаат совршени деца, совршен брак, супер домаќинки се и вечно им се чудат на оние кои тоа не се.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?