Ниту една мајка нема да признае дека... (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Подигнување



Порака


Pepelaska * -> Ниту една мајка нема да признае дека... (22.1.2013 13:26:07)

Го остава своето дете да поплаче за да заврши некоја работа
Го лаже детето иако мислела дека секогаш ќе му ја зборува вистината ( на пример дека тато го изел последното парче торта )
Повеќе ужива во помладото дете
Досадно и е да си игра со децата
Понекогаш посакува дете од спротивен пол
Не му менува пелени доволно често
Неколку дена не му дала на детето зеленчук
Ги пушта децата предолго да носат премали кондури
Телевизорот често заменува дадилка
Попрво би спиела или работела отколку да си игра со децата

Ајде мајки, што нема да признаете?[sm=smiley1.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Ниту една мајка нема да признае дека... (22.1.2013 13:34:51)

Го лаже детето иако мислела дека секогаш ќе му ја зборува вистината ( на пример дека тато го изел последното парче торта )
Понекогаш посакува дете од спротивен пол
Неколку дена не му дала на детето зеленчук
Телевизорот често заменува дадилка

Јас тука се пронајдов, во овие изјави :))))






miana -> RE: Ниту една мајка нема да признае дека... (22.1.2013 13:45:30)

Мислам дека имаме тема - признавам дека....
а во оваа тема со самото одбирање на наведените работи значи дека ги ПРИЗНАВАМЕ
Еве ме и мене
Го лаже детето иако мислела дека секогаш ќе му ја зборува вистината ( на пример дека тато го изел последното парче торта )
Повеќе ужива во помладото дете
Неколку дена не му дала на детето зеленчук
Телевизорот понекогаш заменува дадилка
Го остава своето дете да поплаче за да заврши некоја работа
Понекогаш посакува дете од спротивен пол




deluxe -> RE: Ниту една мајка нема да признае дека... (22.1.2013 13:45:52)

Recisi vo se se pronajdov,iako nitu vo sebe ne sum si gi priznala ovie raboti no eve vie me potsetivte[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Tanjicka -> RE: Ниту една мајка нема да признае дека... (13.3.2013 8:31:01)

se pronajdov pa skoro vo site




blond -> RE: Ниту една мајка нема да признае дека... (13.3.2013 8:40:11)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


Го лаже детето иако мислела дека секогаш ќе му ја зборува вистината ( на пример дека тато го изел последното парче торта )


Не му менува пелени доволно често


Телевизорот често заменува дадилка

Ајде мајки, што нема да признаете?[sm=smiley1.gif]

Ова не би го признала. Плус никоја мајка нема да признае дека многу го лигави детето [sm=smiley36.gif]




Viktori -> RE: Ниту една мајка нема да признае дека... (13.3.2013 8:43:51)

Ko kiznae so tragicno da e nabrojano pa nema da priznae. [sm=smiley36.gif] bre bre.




niki -> RE: Ниту една мајка нема да признае дека... (13.3.2013 8:47:52)

ne bi mu priznala na pogolemoto dete deka poveke uzivam so pomaloto inaku se ostalo priznavam i uste mnogu bi imala da nabrojam




Octavia -> RE: Ниту една мајка нема да признае дека... (13.3.2013 10:22:56)

Признавам се [sm=smiley1.gif], немам проблем. Кога ќе се изнервирам дури „признавам“ и работи кои не ги мислам (најчесто кога и двете деца се инаетат со мене за различни работи, а јас треба нешто трето да направам, ама не попуштам и настанува хаос [sm=zmeden.gif]).
Инаку, знам и цртан да пуштам за да престане да ми чури главата, знам и да излажам (на пр. надвор лае куче, а јас викам дека ја слушнало дека се инаети, па се лути [sm=jezicek.gif]), некогаш пробувам да го поткупам големиот со ветувања само за да си ги заврши обврските кои се негови и МОРА да ги заврши, ама во моментот немам сила да се расправам... [sm=smiley31.gif] Често и на мајтап „трескам“ глупости, на пример пред некој ден зборувам со другарка на телефон и помалото толку добро ме тресна по глава со играчка зашто се почувствува запоставено и јас онака запрепастена се смеам и велам „Е затоа некои луѓе кучиња си купуваат, јас па деца раѓам...“ [sm=smiley29.gif] Оној кој ме знае и ми ја познава смислата за хумор, ќе ме сфати [sm=smiley1.gif].
И да дополнам на списокот
Ниту една мајка нема да признае дека ја замараат приказните на совршените мајки кои секогаш се стигнуваат, никогаш не се нервозни, имаат совршени деца, совршен брак, супер домаќинки се и вечно им се чудат на оние кои тоа не се.




Страница: [1]