|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Моминска вечер
9.4.2009 20:31:35   
nina
Дали имавте моминска вечер?Кој вија подготви?Која би била најидеална моминска вечер?

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:36:35 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Моминска вечер
6.5.2009 22:46:23   
biljanaM
јас нажалост не правев моминска вечер бидејки бев во 8ми месец и неможев да поднесувам гужва...а баш сакавuser posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:36:50 >


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Моминска вечер
25.5.2009 15:22:59   
mami
јас не правев бидејќи бев 2 месец бремена и повраќав на секоја минута па последната ноќ си ја минав пред телевизорuser posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:37:09 >

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Моминска вечер
26.5.2009 19:04:39   
Палешка РР
Јас не правев бидејќи бев пет месеци бремена и тоа не беше вообичаено тогаш, хахаха.....user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:37:27 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Моминска вечер
19.6.2009 15:03:52   
mami
леле све трудно на свадбаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image иам некоја што имала луда моминска нок???? да подели импресии

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:37:40 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Моминска вечер
28.7.2009 17:42:50   
nina
Па моминската вечер сега почна повеке да се слави, последниве години. Моите другарки сега се мажат така да сум летово на 6 свадби и само една ке слави моминска, па морам да ви се обратам да ми дадете некој предлог бидејки невестата ми ја даде мене таа одговорност да и организирам а јас не сум ни присуствувала на моминска а не да ја организирам. Ве молам дајте ми некој предлог како да ја прославиме моминската вечер user posted image ке ви бидам многу благодарна. Поздрав до цело рингераја семејство.user posted image user posted image user posted image
п.с. невестата мегу другото е малку трудна user posted image така да треба нешто без многу бурни настани бар јас така мислам.user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:37:57 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Моминска вечер
28.7.2009 19:05:28   
mimicka
Jas imav mominska vecer. Drugarkite mi ja organiziraa jas neznaev za toa. Bese interesno. Mi napravile torta imase sampanj  i uste nesto za pienje i grickanje. Kako i mnogu muzika pa se iznaigravme user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:38:11 >

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Моминска вечер
29.7.2009 9:06:30   
mami
Нина ке ти пишам две идеи кои ги знам-
1. Собери ги девојките и одете на коктели, ние за моминската на братучетками бевме во Барселона(на улица Македонија) имаат одлични коктели, бевме јас, двете братучетки и старосватицата и цела вечер пробувавме различни коктели и си поминавме топ

2. Изненадување- значи беа собрани сите другарки на невестата која мислела дека станува збор за обична мирна забава а всушност имаше- многу секси долна облека за подарок, вибратор за подарок за да не и затреба случајно во бракот не дај боже, потоа имаше торта во форма на пенис, многу музика, многу пиење и добра забава- всушност и како може да биде кога ке се соберат 20 женски user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:38:23 >

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Моминска вечер
15.9.2009 13:32:17   
profesorica
Јас за моминска вечер бев во Картел со неколку другарки, не беше нешто посебно, онака излез, провод.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:38:37 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Моминска вечер
15.9.2009 13:44:21   
Bogdancanka
Јас имав прекрасна моминска вечер сама си организурав ги собрав сите другарки и излеговме во истиот кафич кај што излегувавме секој пат. Бидејки бев прва од другарките што се мажи и ни беше прва моминска беше лудо и незаборавно, се беше напиено и наредниот ден свадбата и требаше рано да дојдат кај мене и цело утро бев загрижена дали некоја од нив ќе може да стане.За срека сите дојдоа малку мамурни user posted image user posted image али издржаа за тоа се другарките нелиuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:38:50 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Моминска вечер
15.9.2009 13:53:31   
srnicka
I jas ne pravev, trudna bev 3 mesec, drugarkite da pijat a jas da gi gledam, a ne.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:39:09 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Моминска вечер
25.9.2009 11:51:21   
mami
идеалната моминска нок би ми била да си се собереме само другарките, фини лепи скоцкани со фустанчиња и шминка комплет и да си шетаме по градот, од кафик до кафик...да се журкаме за сите пари, да си поминеме најубаво на свет и сите машки да се вртат по насuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:39:21 >

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Моминска вечер
25.9.2009 12:13:27   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

леле све трудно на свадбаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image иам некоја што имала луда моминска нок???? да подели импресии



jas.maski striptiz.i ne bev trudna...ama za toa drug pat.imam izvoz.lele glavata mi  pukaa....

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:39:39 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Моминска вечер
5.8.2010 0:13:59   
Snowhite RR
Бидејќи другарака ми правеше свадба две недели после мојата, заедно правевме моминска, прво кај друга другарка дома, да се загрееме, потоа во кафич, па во ноќен клуб, ја претерав со пиење, така да следниот ден го поминав цел ден во купатило со повраќање, среќа моминската беше во четврток на вечер, а свадбата во недела вечер, но се зафркнав бидејќи ми беше цел ден лошо и пиев цел ден кисела вода, па ме фати грлото и ме болеше три дена, дури и на денот на свадбата, а да, заборавив, на крај бевме и на певалка(го заборавам тој делuser posted image user posted image ) во глобала си поминавме лудило. А, наредниот ден, пак, дојдоа мм, девер ми и деверот да ги земат даровите, нели што се за законитите, а јас кутра ни 5 мин не можев да седам со нив на маса, само трчав в купатило, а се правев дека не ми е ништо, па после требало и јас да одам со нив, така бил адет, арно ама тие ме сетија дека ми е лошо, па ми рекоа нема потреба да идиш, умрев од страм
Инаку, претходно, моминска вечер за двете другарки што се омажија пред мене, јас им организ,ирав

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:39:54 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Моминска вечер
5.8.2010 1:01:16   
Bitolcanka
Лудило user posted image user posted image user posted image Тогашниот иден сопруг не се бунеше што си се решила за моминска вечер? user posted image А како изгледаа моминските вечери на другарките кои ти им ги организира? user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:40:09 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Моминска вечер
5.8.2010 1:59:42   
Snowhite RR
Не се бунеше, знаеше дека ќе правам, зошто претходно правевме за другите.
Епа за првата другарка, јас спремав цел ден, слатко-благо, купивме пиење и прво кај мене дома, поканив девојки и стандард се загревавме, а потоа резервирав во еден ноќен клуб специјална маса само за нас, таму не се резервираше вообичаено, но јас со врски (брат ми пушташе музика таму), па се погоди некоја забава, и имаше и славни пејачи, не ми текнува коиuser posted image , другарка ми беше презадовлна, и цело време ми велеше дека преубаво си поминала и никогаш нема да ми го заборави тоа
А за втората беше слично на ова, со тоа што таа си го избра кафичот, како и да е, кога и да сме излегле само жени, секогаш одлично си поминувавме, ми недостасуваат понекогаш овие излегувања, уживај Битолчанка уште малку, па да не ги бараш овие моменти

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:40:26 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Моминска вечер
5.8.2010 2:04:37   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

А за втората беше слично на ова, со тоа што таа си го избра кафичот, како и да е, кога и да сме излегле само жени, секогаш одлично си поминувавме, ми недостасуваат понекогаш овие излегувања, уживај Битолчанка уште малку, па да не ги бараш овие моменти


Уживам. Моминството не се враќа, мајчинството ќе биде за цел живот.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:40:41 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Моминска вечер
24.6.2011 9:10:47   
AnnaMolly RR
Колешката пред некоја недела правеше моминска забава. Бевме собрани дваесетина жени, кој од кој пооткачени. Прво бевме во Дион, па во Миднајт. Ние и купивме на колешката маичка од Рамстор. Од напред пишуваше МЛАДА НЕВЕСТА, а од позади BRIDE TO BE. Ја натеравме да ја облече и ја носеше цела вечер user posted image Не беше нешто којзнае колку лудо, нормално излегување со друштво. Сакавме и стрипер да и најдеме user posted image , ама мноооогу се скапи!

Јас не правев моминска вечер, ниту, пак, маж ми момачка. Заедно излеговме со пријатели и така прославивме.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:40:56 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Моминска вечер
24.6.2011 16:43:09   
elenaj
Мене моминската ми ја направија братучетките и многу убаво си поминавме.Јас таа вечер ич не бев располозена за излегување ми беше мачно од бременоста ( бев 5ти месец бремена ) и за малку ќе го расипев изненадувањето,ме викнаа да излеземе и прво им реков добро, ќе дојдам па потоа ми текна дека ми е мака и реков не идам.На крај ме убедија и излегов и кога одам во кафичот што ќе видам - сите мои срцки собрани на купче со бели превези на глава и одма и мене ми ставија превез бел на глава и маица со натпис SIP ME A BEER MY WEDDING IS NEAR.И само што ги изгушкав сите доаѓа келнерот, ми честита и ми носи торта во облик на пенис, срцките ја нарачале. Ми поклонија и гаќи црвени, чипкасти, а сакале и стрипизер да викнат пошто знаеја дека имам голем мерак, ама биле многу скапи ( ко ќе размислам арно шо не викнаја оти мазот ми емногу љубоморен, него и без то му се крена косата ко му казав кај сум и шо ми се дешава user posted image ).Се изнапивме убаво, сите коњак јас пиво,ради состојбата нели, игравме од тие игрите со пиење - пр. кој имал секс во кола, када и сл. да се напие голтка и ѕака....па после од кафич бевме во диско и во 5 сабајле дома...беше баш лудо и незаборавно.user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 13:41:13 >


_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas da ti go pravat tebe.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Моминска вечер
12.8.2011 12:21:41   
Maca25
Јас не правев моминска забава, и многу ми е криво. некако никој не успеа да изорганизира! срам да им е на другарките мои!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот elenaj)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Моминска вечер
12.8.2011 12:26:10   
miana
I jas ne pravev mominska vecer - nemav vreme..se bese na brzinka :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Моминска вечер
12.8.2011 12:28:31   
Maca25
Ние имавме време за спремање, но со оглед на тоа што бев 4 месец бремена, на никој не му текна дека мене ми се искача за последен пат како девојка со другарки. малце ми е криво, ама тоа е. ај ќе се изнажуркам на нивните момински. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Моминска вечер
12.8.2011 12:33:57   
Џесика
Е затоа јас сама си ја организирав, не многу, само симболично, си ги собрав другарките кај мене, малку загревање и после во град...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Моминска вечер
12.8.2011 14:13:26   
temjana
ke mi pravat drugarkite, ushte od sea se dogovaraat koj striptizer da mi go viknat, edniot bil kus, drugiot debe,l mnogu se smeshniuser posted image jas da im pomognam im zemav specijalni pokani za mominska vecher pa neka gi razdavaat. Drugoto na niv ostanuva, ama poznavajki gi do kade moze da im otide zeleniot um znam deke ke bide epten nenormalna vecheruser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Моминска вечер
25.9.2011 1:23:54   
Nadezna
Mominskata vecer e izgovor za da se odnesuvaat ko kreteni glupi zenite, nisto poveke.
Dobiv torta penis edna vecer koga bevme na kafe so drugarkite, verojatno toa bese mominska?

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?