|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кој пакува за на одмор?
1.9.2009 11:34:19   
profesorica
Јас подобро се снаоѓам сама, ако оставам на мм ќе одиме со по две парчиња облека хахаха. Кога се пакува негова задача е само да одвои се што мисли тој да носи, останатото е на мене, ама затоа па кога ќе почнеме да ја товариме колата паѓа во несвест. Конкретно за последниов одмор спакував се ден пред тргнување.  

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кој пакува за на одмор?
1.9.2009 11:37:48   
mami
уффф..па двајцата пакуваме...прво вадам на спална се што ке носиме и почнуваме. Лани кога бевме во Охрид ,се беше спакувано во помали торби за полесно да се стокмат и бевме натоварени максимално- количка, релаксатор, транспортер, нешто храна, пелени пакет, марамици, пешкири..триста чуда...спакувавме се од вечерта и натоваривме во кола и утрото додека јадевме, се средивме, доставивме тоа што требаше во кола, на Лука му се приспа и си тргнавме. Сама не би можела да пакувам се, а ако го оставам него да пакува ке ми фали нешто- па вака си се дополнуваме

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кој пакува за на одмор?
1.9.2009 11:49:14   
niki
Mm samo mi kazuva sto toj saka da ponese jas pakuvam. Toj e najcesto na rabota do posleden moment pa taka nema vreme da mi pomaga ama zadolzitelno toj ja tovari kolata.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кој пакува за на одмор?
1.9.2009 12:00:33   
arh_diz
Zaedno sekogas se pakuvame i si kazuvame koj sto treba da nosi :) Ma da na mene sekogas mi e malku

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кој пакува за на одмор?
1.9.2009 22:42:02   
Боцко
пакуваме заедно. вадиме кој што ќе носи и почнувае. ако запне со простор, стапувам на сцена зашто можам да сместам многу работи на помалку простор. веројатно поради работата. и супер е. оваа година одлично се собравме. на предлог на жм, користевме меки амбалажи за облека наместо куфери и торби. подобро е зашто се флексибилни и прилагодливи на просторот.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кој пакува за на одмор?
15.9.2009 12:08:11   
Mam81
Ние секогаш пакуваме заедно, секој бира што ќе носи, а потоа заедно ги полниме куферите

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кој пакува за на одмор?
15.9.2009 12:19:08   
Adrijana
Sekogas jas pakuvam, zasto mnogu sum sitnicar za poveketo raboti, i podobro jas sama da si spakuvam od kolku da se murtam posleuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Mam81)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кој пакува за на одмор?
30.4.2010 17:01:24   
matushka
ММ vadi za nego sto ke nosi, a posle jas pakuvam za site trojca. A inaku pocnuvam so spremanje za pat 2 nedeli odnapred, se da bide isprano, ispegnalo, kupeno. Ic ne sakam da brzam vo 5 do 12.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кој пакува за на одмор?
30.4.2010 18:12:57   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

Sekogas jas pakuvam, zasto mnogu sum sitnicar za poveketo raboti, i podobro jas sama da si spakuvam od kolku da se murtam posleuser posted image


Исти случај, ако нешто заборавам се знае маж ми е крив user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кој пакува за на одмор?
30.4.2010 18:17:04   
melody
Pred da odime nekade na odmor otprilika 2-3 dena proveruvam sto od toa sto ke nosime so nas e za perenje,peram i odma trgam na strana i cekam posleden moment sekogas za pakuvanjeuser posted image I kolku pati ke si recam toa da go napravam porano ne bre istata sum si ne se menjam i taka da denta pred poaganje pakuvam i koga maz mi ke dojde od rabota se prepakuva od ona jas sto sum go spakuvalauser posted image . Zatoa vo posledno vreme i ne se zamaram so pakuvanje cekam toj da ja zavrsi taa rabota mesto mene.user posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кој пакува за на одмор?
23.7.2011 14:40:34   
Felly RR
Пакува и тој, а јас многу се нервирам што ми се мешаuser posted image И плус ќе изназеме работи ко да се сели некаде, а не како да оди за една недела

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кој пакува за на одмор?
23.7.2011 15:38:38   
Annet
ако земам да пакувам јас нема да не соберат 2 куфера,затоа мм е многу попедантен и многу убаво дипли и не собира во 1 куфер,а и дома е исто,тој кога ќе нареди наредено е.....за жал немам живци за диплењеuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кој пакува за на одмор?
23.7.2011 23:22:46   
*miki mami*
Jas se sama od cetkicka za zabi do pegla mm ne se mesa za sreka inaku ne bi stignale ni do pola pat ako treba da cekame na nego on ti e totalen haos vo toj domenuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кој пакува за на одмор?
23.7.2011 23:29:56   
mama26
jas pakuvam. ne deka mazite ne gi biva ili neznaat tuku polesno im e koga na nas ke ni ostavat..zasto ako zaborai nesto ke treba da mu vikas a vaka toj tebe ke ti receuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кој пакува за на одмор?
23.7.2011 23:42:41   
kapina
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mam81

Ние секогаш пакуваме заедно, секој бира што ќе носи, а потоа заедно ги полниме куферите
i nie isto taka  sekoj si bira sto ke si nosi a, potoa pakuvame zaedno

(Одговор на членот Mam81)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кој пакува за на одмор?
8.8.2011 11:58:57   
zapce
Па се знае кој пакува,ако оставам на сопругот „мислам“ дека нема да биде спакувано или се лажам , треба да пробамuser posted image
Инаку си пакувам ден пред тоа, вечерта товараме во колата што е потребно, така планираме и оваа година и рано сабајле додека Матеј уште спие го транспортирам во колата каде ке го чека удобно импровизирано креветче и ргнуваме, па планирам да го отспие пола пат.


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Кој пакува за на одмор?
8.8.2011 12:54:27   
miana
Jas pakuvam i za mene i nego..za nego stavam sto mu e neophodno ( prvo pravam spisok) gaki,corapi,kupaci i sl a on vo 5 do 12h koga ke pocnam da urlam resava sto dopolnitelno ke nosi...Sekogas e vaka ( mora vo posleden moment)

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Кој пакува за на одмор?
8.8.2011 19:40:15   
Bethany
Секој си спреми работи што му требаат сам за себе, освен што јас најчесто ги редам во куферот или торба, повеќе место има кога јас го правам тоа.user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Кој пакува за на одмор?
8.8.2011 19:58:21   
Bibe 14
Sekogas pakuvame zaedno. Team workuser posted image

_____________________________

THE SKY IS THE LIMIT!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Кој пакува за на одмор?
8.8.2011 20:27:12   
Maca25
Јас пакувам, се разбира. Но мм секогаш ме потсетува да земам и потопли работи и јакни, да не ни биде ладно.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bibe 14)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Кој пакува за на одмор?
8.8.2011 23:23:50   
Bogdancanka
јас пакувам,мм распакува по менеuser posted image user posted image user posted image сважта сум носела цццц

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Кој пакува за на одмор?
21.8.2011 17:30:02   
elenaanamarija
...se znae...mama pakuva... a tato i decata dopolnuvaat vo slucaj da zaboravam nesto sto bi im bilo potrebno...;)))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Кој пакува за на одмор?
21.8.2011 19:26:59   
Martins mom
Се знае...слугинката...мм е поштеден од било какво замарање, на него е само да ужива...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот elenaanamarija)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Кој пакува за на одмор?
12.5.2012 23:32:25   
Natuska85
Сама пакувам и уживам во тоаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Кој пакува за на одмор?
13.5.2012 9:56:05   
mamamoni
и јас пакувам сама веќе и списоци почнав да правам

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Рахела
Кристин

Што мислите за името Рахела , мене многу ми се допаѓа... На мојите поблиски мислат дека тоа не е модерно име... :/ :/

100 (83%)

100 (17%)


Број на сите гласови: 24

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!