|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку трошиме на бебе
23.9.2009 10:09:03   
mami
Колку пари месечно трошиме на бебето? сте пробале да пресметате? ама мислам се- пелени, влажни марамици, креми, алишта, играчки, цуцли, млеко, сок, кашичкаuser posted image
јас искрено се плашам да ја направам таа математика, мислам дека ке ми излезе мноооогу


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:41:15 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: колку трошиме на бебе
23.9.2009 10:42:02   
mother 29
leel mnogu,ne sum presmetuvala,ama  mnogu,posebno sega ovoj period koga kupuvame esensko-zimna obleka... 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: колку трошиме на бебе
23.9.2009 10:50:38   
profesorica
Почнав да пресметувам и се изгубивuser posted image user posted image user posted image user posted image ...-многу!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: колку трошиме на бебе
23.9.2009 13:54:12   
big_mama817
mnoguuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: колку трошиме на бебе
23.9.2009 14:22:17   
mis.
Сум помислила на тоа но некако неми се седнува да пресметам бидејќи ќе се изгубам во пресметките.user posted image Со едно дете трошев многу а со две најмногуuser posted image Да се живи и здрави па за нив живееме.нека има само за кој да се трошат.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: колку трошиме на бебе
23.9.2009 14:25:34   
Natasha5
Многууууууууу мислам немам пресметано ама многу е.Па за кого работиме.Нека се живи и здрави

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: колку трошиме на бебе
22.4.2010 14:03:20   
Палешка РР
Па ако се земе во обзир дека буквално цела моја плата ја трошам за двата палавковци (мал и голем)тогаш изгледа бајаги трошам. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: колку трошиме на бебе
22.4.2010 14:19:41   
Rossana
mmmmmmmm dobro prasanje... sega bas ke prebrojam, bas sakam da znam...
-Peleni- 2 paketi- 2x660=1 320
-Vlazni maramici- 4x95=380
-Hip- 8x250=2 000
-Voda-31x20=620
-krema-250 mislam deka bese
znaci sevkupno okolu 4 500
Ova se samo neophodnite raboti, a plus cucli, sisinja, obleka(no ova ne go brojam zatoa sto ne se kupuva bas sekoj mesec)
e sega po ovaa poraka ke se baziram, i ke vidam posle 3 meseci dali ke porasne cenata ili ke ostane ista. Ako go napisam ova na nekoj list mozebi ke go izgubam pa neka si e ovde na sigurnouser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: колку трошиме на бебе
22.4.2010 14:32:23   
melody
Za daipersi,Aptamil, tektuk nekoja kasicka so mevce,grisini,ovosje,zelencuk odat okolu 120-150 liri mesecno(okolu 5000 den)
Ako kupuvame obleka ,igracki,pa odenjeto na pedijatar da go racuname zosto i tamu plakame za pregled ne ne krpat edno 600 liri(10000 den)user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: колку трошиме на бебе
22.4.2010 22:47:36   
ananikol
Uste sega vo bremenosta edno evro nemam trgnato da zastedam poradi faktot sto se mi treba za user posted image  ( da bidam iskrena i so mi treba i so ne mi treba ama mi e keif da go kupam )
A pak koga ke se rodi... e togas stvarno ke bidi veselouser posted image user posted image user posted image
Se e dobro koga se trosi za ubavo user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: колку трошиме на бебе
22.4.2010 23:04:36   
Medo
Сега за сега, не трошиме многу. Само пелени, влажни марамици и павловичева купуваме. Ива си цица, така што за јадење уште ништо не трошиме (кај и да е, ќе почнеме со дополнителна храна за околу месец и пол). Облека исто така имаме доволно. Не опремија гостите што идат на повојница, плус нешто малце што си поткупивме ние. Овој месец ништо немам купено облека. Има доволно и не сакам да претерувам. Кога ќе поминат сите гости, ќе треба сами да почнеме да си купуваме облека user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: колку трошиме на бебе
23.4.2010 9:56:40   
Maca25
Многу!!!
Да не почнам со пребројување, да не ме заболи глава


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 23.4.2010 9:57:32 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: колку трошиме на бебе
23.8.2010 14:13:05   
mama26
koga bese bebe za peleni mnogu mi odea cucli mleko posto ne go doev.okolu 5 ooo.sega 2-2500den

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: колку трошиме на бебе
23.8.2010 14:22:56   
dragana_vane
Mnoguuuu, sigurno 9.000 mesecno, Dva paketi pampers 5 vo Mesecot za pogolemoto, 2 paketi pampers  3, toa se poveke od 4.000, + hrana za malata novalac sigurno na 4 -5 dena po edna kutija 480 den...da ne pisuvam poveke glavat me boliiii, a kade e oblekata i se drugoouser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: колку трошиме на бебе
22.1.2011 21:33:39   
hany
user posted image ,dobro prasanje,iskreno ne sum presmetala no otprilika samo za najosnovnite raboti znaci bez garderoba,
1300den. za pampers
300den.za maramici
250den. za voda
2100den. za HIPP
300den. za hrana HIPP
4250den.mesecno vo koe ne e vlezena cenata na svezo ovosje i svez zelencuk,koi mu gi prigotvuvam sekojdnevno,i plus ne sum ja presmetala cenata na kolekcijata za banjanje na BUbhenn,a kade se cuclite na chicco 360den(2),plus garderobata koja sto ja raste sekojdnevno,boli glava,a bebeto sega mi ima 6meseci

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: колку трошиме на бебе
23.1.2011 13:20:06   
skorpijana
od kaj vi tekna temava pa ako pocnam da racunam ke dobijam srcev udar user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ako vie trosete 5000 togas jas 10 000 lele podobro da ne racunam

(Одговор на членот hany)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: колку трошиме на бебе
23.1.2011 13:47:50   
penelopa
Незнам не сум рачунала ама сите пари од породилното се трошат на син ми ако остане нешто ги ставам на неговата сметкаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: колку трошиме на бебе
23.1.2011 15:16:43   
mila mama
Околу 50-80 евра месечно за пелени, салфетки, марамици, масла, цуцли, играчки, физиолошки раствор и плус влошки за гради ставам тука (пошто ако не е user posted image не би ми требале, значи тој трошок тука спаѓа). Кога се купува облека, тројно повеќе. Ама тоа е на секои 3 месеци.

< Поракaта ја уредил mila mama -- 23.1.2011 15:19:37 >


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: колку трошиме на бебе
23.1.2011 18:13:26   
Anushka
Бебињата не се трошок. Тие се ЧИСТА добивка.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: колку трошиме на бебе
23.1.2011 18:21:05   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Бебињата не се трошок. Тие се ЧИСТА добивка.

Nikoj nerece deka se neposakuvan trosok.Posakuvan trosok e cista dobivkauser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: колку трошиме на бебе
23.1.2011 18:27:17   
Anushka
Драга моја Арх_диз, токму тоа и сакав да го кажам...
од моментот кога пред 19 години ги купив првите пелени за синот, до денов денешен кога размислувам како да земам кредит и му купам автомобил како подарок за Матура... во ниеден момент не гледам трошок... туку само добивка, добивки, многу, многу добивки.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: колку трошиме на бебе
23.1.2011 18:31:51   
mama26
bravo anuska ako mozes..jas neznam dali ke uspeam kola da mu kupamuser posted image a imam edno a ti tri user posted image user posted image a nemozes da dvois sto na edno toa na drugo neli?user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: колку трошиме на бебе
23.1.2011 18:38:59   
Anushka
Ах, Мама26, убаво рекле старите, се` во свое време: кога купував пелени и млеко за моиве (сега) големи момци, лелееее ми се гледаше трошок. А потоа, книги, патики, па курс, па спорт, па слободна за автобус, па за излегување со другаите, па за девојката, па за скијање, па за летување, па еве сега за часови кола, па...
ах, се` е толку убаво кога ги гледаш како раснат и стануваат луѓе. Ништо не е тешко. И НИШТО не е трошок, како што реков се` е добивка. Само да се тие (децата) да се живи и здрави.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: колку трошиме на бебе
23.1.2011 19:17:28   
ben10
UBAVO KAZANOuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Тања -- 23.1.2011 21:23:57 >

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку трошиме на бебе
12.6.2011 9:25:59   
Felly RR
Трошиме онолку колку што ни дозволува џебот. Да имам повеќе, повеќе ќе трошам.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:41:33 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?