|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кога трошиме повеќе?
24.6.2009 10:12:12   
mami
кога е детето мало и не оди во градинка или кога почне да оди во градинка?
за училиште не зборам, таму одат мнооооогу пари


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:47:52 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кога трошиме повеќе?
25.6.2009 1:25:40   
Еца
Ау мами па многу е тешко да се каже, не знам, мислам дека се троши и овака и онака, и бебето има потреби и неопхпдни работи за него и покасно во градинка пак исто и така...Трошиме и ќе трошиме и нема многу да прашувамеuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:51:21 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кога трошиме повеќе?
21.9.2009 11:34:55   
mami
аааа сега седи дома..а кога ке почне во градинка? па топлинки, па алишта, па боенки, па боички па...
и после доаѓа училиште- книги, ранци, нови патики секој 01.09user posted image user posted image user posted image па несакам ваква јакна не носи никој, па пари за ужинка..user posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:51:06 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кога трошиме повеќе?
7.10.2009 14:51:19   
big_mama817
мало дете мали трошкови,големо дете големи трошкови, јас мислам додека е мал ќе носи она што јас ќе му купам (бидејќи знам колку ми е џебот нели), а кога ќе порасне не јас што сакам туку тој што сака инаку ќе биде зошто си ме родила кога не можеш да ми обезбедиш све што сакам user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:50:49 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кога трошиме повеќе?
7.10.2009 14:52:33   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

мало дете мали трошкови,големо дете големи трошкови, јас мислам додека е мал ќе носи она што јас ќе му купам (бидејќи знам колку ми е џебот нели), а кога ќе порасне не јас што сакам туку тој што сака инаку ќе биде зошто си ме родила кога не можеш да ми обезбедиш све што сакам user posted image


потпис!


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:50:34 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кога трошиме повеќе?
10.11.2009 12:56:58   
mother 29
јас мислам дека многу трошам!платата (а и не  е баш мала ) за 2 недели е маф!?после да се живи и здрави картичките?!

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:50:17 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кога трошиме повеќе?
10.1.2010 23:23:41   
Angelche
Koga se decata pomali trosocite se slatki.Cucli,tropalki,topcinja.Koga malku ke poporasnat pocnuvaat original barbiki,vozovi na sini,roboti na baterii,koli na dalinsko.Koga ke porasnat uste malce ke vi zemat se sto e vase(ako ti se kerki)marami,alki,mengusi,bluzi.user posted image Ako neka se zdravi i zivi.Ne sme bile poarni.user posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:49:54 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кога трошиме повеќе?
10.1.2010 23:25:39   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Angelche

Koga se decata pomali trosocite se slatki.Cucli,tropalki,topcinja.Koga malku ke poporasnat pocnuvaat original barbiki,vozovi na sini,roboti na baterii,koli na dalinsko.Koga ke porasnat uste malce ke vi zemat se sto e vase(ako ti se kerki)marami,alki,mengusi,bluzi.user posted image Ako neka se zdravi i zivi.Ne sme bile poarni.user posted image




Mi se dopadna napisanovo...Se slozuvam...Da se zivi i zdravi...

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:49:37 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Angelche)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кога трошиме повеќе?
20.1.2010 15:54:33   
caci20
More i na jadenje se trosi. Karfiol, brokula, tikvicki vo sekoe vreme nezavisno od sezonata. Krem sirenje, kiselo mleko, sirenje, jogurt, mleko sekogas svezo. Ovosje i sto ti ja znam. Najmalku 5000 denari. Se za Petar za nas dopolnitelno. Igracki tuk tamu, obleka da ne pravime muabet. Peleni 2-3 pakuvanja, vlazni maramcinja. Boze cuvaj. Jas ne znam kako uspevale porano.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:49:22 >

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кога трошиме повеќе?
20.1.2010 17:23:10   
Anushka
ех, да ве утешам, далеку е вашето:
слободна карта за школо, секој ден за доручек во школо, па за излегување со девојката, а за кино, а за тренинг, а нови патики (бренд, нормално), а скијање, а нова даска за снег, а дочекот на НГ, па мора со нова кошула и пантолони, па роденденот на најдобриот дргар, па подарок за НГ за девојката, па за крема против акни, па за мултивитамини, па за такси касно навечер, па за курс фотошоп, па за француски, па за англиски, па за математика да се поправи двојката дополнителни часови, а компјутерот мора да се „апгрејдува“, па за нови игри, па забарот, па фризерот ...
а некогаш таман си ги наручал со кило месо и три кила компири, ти викаат: „мамо, може да си нарачаме пица?“
.... и тука капитулираш и си викаш - море, нека се здрави и живи“ 

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:49:10 >

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кога трошиме повеќе?
20.1.2010 18:14:43   
Еца
user posted image user posted image ме насмеа Анушке!

Трошиме и тек ќе трошимеuser posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:48:56 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кога трошиме повеќе?
22.4.2010 13:59:25   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ех, да ве утешам, далеку е вашето:
слободна карта за школо, секој ден за доручек во школо, па за излегување со девојката, а за кино, а за тренинг, а нови патики (бренд, нормално), а скијање, а нова даска за снег, а дочекот на НГ, па мора со нова кошула и пантолони, па роденденот на најдобриот дргар, па подарок за НГ за девојката, па за крема против акни, па за мултивитамини, па за такси касно навечер, па за курс фотошоп, па за француски, па за англиски, па за математика да се поправи двојката дополнителни часови, а компјутерот мора да се „апгрејдува“, па за нови игри, па забарот, па фризерот ...
а некогаш таман си ги наручал со кило месо и три кила компири, ти викаат: „мамо, може да си нарачаме пица?“
.... и тука капитулираш и си викаш - море, нека се здрави и живи“ 


Леле Анушка, па ти од збор до збор си го опишала син ми. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Сега плус преговара за Веспа..а абер нема дека јас едвај дубак можам да купам user posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:48:43 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кога трошиме повеќе?
22.4.2010 14:46:34   
penelopa
Читајќи ги вашите постови помалку ме фаќа стравuser posted image ...како идни родители веќе почнавме да подѕирнуваме колку чинат основни работи за бебе-креветче, количка, облека и сл. и што да ви кажам сами знаете за деца е најскапо, асална количка онаа 3 во 1 од 200-500 евра, а секој сака најубаво за своето дете...незнам како ќе излегуваме на крај user posted image изгледа ќе треба да скратиме на своите потребиuser posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:48:27 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кога трошиме повеќе?
22.4.2010 22:59:20   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ех, да ве утешам, далеку е вашето:
слободна карта за школо, секој ден за доручек во школо, па за излегување со девојката, а за кино, а за тренинг, а нови патики (бренд, нормално), а скијање, а нова даска за снег, а дочекот на НГ, па мора со нова кошула и пантолони, па роденденот на најдобриот дргар, па подарок за НГ за девојката, па за крема против акни, па за мултивитамини, па за такси касно навечер, па за курс фотошоп, па за француски, па за англиски, па за математика да се поправи двојката дополнителни часови, а компјутерот мора да се „апгрејдува“, па за нови игри, па забарот, па фризерот ...
а некогаш таман си ги наручал со кило месо и три кила компири, ти викаат: „мамо, може да си нарачаме пица?“
.... и тука капитулираш и си викаш - море, нека се здрави и живи“ 


Na ova ke nadopolnam
+ dzeparac (nedelen),vo meguvreme nekoja zurka +
+mp4 nov model se razbira
+trendovski mobilen

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:48:13 >

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кога трошиме повеќе?
1.12.2012 16:58:57   
Mihaela 2010
Kolku povekje imam tolku povekje trosam...na se se naviknuvam i koga imam i koga nemam :))
momentalno so malo dete i toa edno terame nekako,trgna vo gradinka mi se namalija troocite ...prvo zatoa sto ne plakjam zena da ja cuva cel den tuku ja cuva 3 casa,vtora rabota,do 14.30h nema nikoj doma pa taka za razlika od lani mi se namali poprilicno dobro smetkata za struja,namesto da zatopluvam od sabajle pa do vecer,nie pocnuvame da toplime koga ke dojdat doma vo 2 ipol...arno ama tie viok pari sto mi ostanale nigde gi nema,krati od edno ide za drugo i taka...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кога трошиме повеќе?
12.3.2013 11:11:59   
arh_diz
Kolku poveke imame , imame pogolemi apetiti i poveke trosime

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Кога трошиме повеќе?
12.3.2013 11:27:11   
Tanjicka
kolku poveke imas tolku poveke trosis, i pak ti e malceuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Кога трошиме повеќе?
12.6.2013 11:03:44   
Jana9
Deteto koe odi vo gradinka definitivno.Pozdrav

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Кога трошиме повеќе?
12.6.2013 11:04:48   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

kolku poveke imas tolku poveke trosis, i pak ti e malceuser posted image


vaka bas

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Кога трошиме повеќе?
12.6.2013 11:36:03   
temjanuska75
Никогаш доста, секогаш треба уште и уште, ах човечка природа вечно незадоволна.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Кога трошиме повеќе?
12.6.2013 11:37:34   
bucko mal
ubavo kazale coveckoto oko ne nasitnouser posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

kolku poveke imas tolku poveke trosis, i pak ti e malceuser posted image


(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Кога трошиме повеќе?
12.6.2013 11:43:59   
Octavia
Трошиме на глупости, трошиме повеќе отколку што реално треба, ама така функционира светот и потрошувачкото општество. А плус, целосната неизвеснот во која живееме не поттикнува да се однесуваме така, во стил на живеење „кога, ако не сега“.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Кога трошиме повеќе?
29.11.2013 12:51:48   
Mihaela 2010
Se uste stojam na toa kolku povekje imam tolku povekje trosam,iako vo posledno vreme pocnav da kontroliram kaj odat pariteuser posted image ...no od naredniot mesec mi se pokacuva platata za nekoi 20% pa tek toga ke vidam kaj ke odat parite i dali ke bidat pametno iskoristeni ili pak ke se zalam kon kraj na mesecot deka mi falat pariuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Кога трошиме повеќе?
29.11.2013 14:16:03   
sandriana RR
И јас сум од тие - колку повеќе имам, толку повеќе трошам, и воопшто не ми се допаѓа оваа особина. Око човечко ненаситно е user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Кога трошиме повеќе?
29.11.2013 15:05:59   
vezilka RR
Како растат децата така им се зголемуваат трошоците. Првично нивниот список е составен од пелени кремички и такви тракатанци. Секое ново доба се повеќе се зголемува списокот. Ние треба некако да преграбиме, хехе, ако, само нека се живи и здрави.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?