|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Знаци на бременост
31.3.2009 18:40:12   
Lady
Ајде малку да продискутираме за знаците на бременоста.. Дали некој од вас имал некакви знаци, односно симптоми што насочуваат кон бременост, дали онака само сте знаеле дека сте бремени, или пак ви дошло потполно изнанадно.. 
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Знаци на бременост
31.3.2009 19:53:46   
Еца
http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8_%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82/m_309/tm.htm

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Знаци на бременост
1.4.2009 6:40:22   
Еца
Lady се надевам дека во текстот ќе ги прочиташ сите симптоми, а од мое искуство во брвата бременост како и оваа сега на почетокот имав јака главоболка, гадење, и намален апетит..Веќе кога ми доцнеше три дена знаев колку е саатот,зашто имам редовен циклус.Покасно почнав да повраќам и тоа многу така што во првата бременост повраќав до седми месец и на почетокот дури и ослабев, а сега за оваа бременост, повракав првите три месеци, и сега го немам тој проблем, но гадење сеуште имам и одбивност кон одредена храна,како на пример месо сега не можам па помирисам, додека се готви мене ми се лоши,затоа сега јадам почесто риба,додека во првата бременост и водата што ја пиев мислам ја повраќам...Друго што приметив е брзото менување на расположението, сега се смеам, сега ми иде дас плачам...user posted image хормони.Ајде ќе ти даде и тебе Господ едноuser posted image па ќе ни го кажеш и ти твоето искуство и како примети дека си user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Знаци на бременост
1.4.2009 9:28:31   
Палешка РР
Знаците на бременост се многу слични со знаците на ПМС. Јас на пример минатиот месец, од силна желба да сум бремена ги чувствував сите знаци на бременост, веројадно подсвесно. Така да повеќе не се оптоварувам со тоа.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Знаци на бременост
1.4.2009 12:30:11   
Lady
Го прочитав текстот и затоа и ја отворив темава, за да продискутираме околу него.. зошто секој нели има различни искуства,  па ме интересираа.. Јас инаку имам не толку редовна менструација, секогаш ми касни по неколку дена, до една недела.. Како и сега, и во моментов имам ненормално потечени и осетливи гради, што не ми се случува така често во пмс, исто така веќе недела дена чувствувам слаба болка во јајниците, што инако при добивање на менструација е неподнослива и кога ќе се појави добивам одма, но сега ете чудничко е.. чувствувам страшен замор, и веќе два дена имам 37 со 2 темп. тест уште неправам... user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Знаци на бременост
1.4.2009 13:32:17   
Dragance
Zdravo na site,

Ve molam za malo vnimanie, imav redoven ciklus,nikogas ne mi kasnela menstruacijata , a eve prvpat mi kasni 3 dena. Napraviv 2 testa, pokazuvaat negativni, a jas nemam aber od dobivanje a gradite me bolat. Mozno li e da sum bremena a testot da ne pokazuva seuste?????


(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Знаци на бременост
1.4.2009 13:52:33   
Еца
Да Драганче можно е, но не мора да значи,затоа закажи преглед на гинеколог и да си бидеш на чисто, мислам тоа ти е најсигурно да дознаеш си или не си трудна._____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Dragance)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Знаци на бременост
1.4.2009 13:54:04   
Еца
Лејди те молам оди на гинеколог и чекам да ни пишеш има ли нешто новоооооооооооо, леле ајде нека ни се множат бебиња на рингерајаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Знаци на бременост
1.4.2009 14:06:28   
mis.
Eve jas da se prijavam i na ovaa tema.Za cudo jas koga ostanuvav bremena nemav nikakvi simptomi na gadenje.Bujni gradi i oteceni osekav koga veke znaev deka sum bremena.Edinstven zank mi bese sto pocnav noke da stanuvam za mocenje a prethodno ne znam da sum stanuvala.I sekako menstruacijata mi kasni i veke znam sto e bidejki mi e tocna kako svajcarski saat.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Знаци на бременост
1.4.2009 22:31:29   
Lilipop
Dragance, ako odis sega na ginekolog,na UZV e uste mnogu rano da ti pokaze bilo sto. Testovite za bremenost ne se 100% sigurni, moze da bides bremena a da bide testot negativen, ako e bremenosta mnogu mala. Najdobro da odis vo laboratorija da ti zemat krv i da ti ispitaat koncentracija na beta HCG, toa e siguren i najran pokazatel dali si bremena ili ne. Pozz i se nadevam na user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Знаци на бременост
5.4.2009 21:03:35   
Lady
Драги мои.. Лејди била бремена user posted image симтомите што погоре ги опишав, значеле тоа... user posted image   поздрав до сите, и на сите ви го посакувам истово во најбрзо време!!!
пс.. Извинете ме, ме немаше неколку дена од незнаење глава кај ми е ... user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Знаци на бременост
5.4.2009 21:20:24   
Еца
ЈУПИИИИИИИИИИИИИИИИИИuser posted image user posted image user posted image Лејди па тоа се прекрасни вести, леле бас ми е драго, мислам навистина сум среќна за тебе, браво, и посакувам на сите кои очекуваат и посакуваат дете што побрзо да ни пишат и да ја поделат радоста со насuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Знаци на бременост
18.5.2009 19:48:55   
Lilipop
user posted image  mi docni veke dva dena. Na gradite mi se izrazeni  venite pa mi izgledaat kako geografska karta user posted image  ne se bolni no se oteceni, mi se spie postojano a odam vo WC edno 20 pati na den, temp. mi e 37.1..i se ke bese dobro i utre sabajle planirav da napravam test, ama utrovo mi se pojavi rozevkast iscedok, mi traese cel den i sega go imam no so poslab intenzitet. Ima li smisla utre da se testiram ili da si legnam i da cekam user posted image  da dojde..se nauciv da ne se nadevam premnogu za ovie godina i pol, megjutoa kako sto pravev HSG pred 3 nedeli i se e OK i si se ponadevav da vi kazam, ama ovoj roze iscedok me ubi vo poimuser posted image  A plus toa na 8 den posle ovulacija imav grcevi vo matkata kako da treba da dobijam pa si rekov, aj, izgleda e implantacisko. Pusti moi zelbi..

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Знаци на бременост
18.5.2009 19:53:22   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Оди направи тест и јави ни немој да не држиш во неизвесност,ајде ти се молам те чекам утре да се впишеш во листата на труднициuser posted image user posted image user posted image Сакаме две црти user posted image    user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Знаци на бременост
18.5.2009 20:00:28   
agnes77
user posted image
Lilipop ja ti želim user posted image  
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Знаци на бременост
18.5.2009 20:02:06   
Палешка РР
Лилипоп навиваме за тебе !!!user posted image   user posted image   user posted image

Розевиот исцедок може да значи и бременост user posted image .
И температурата е сигурен показател дека ти е високо нивото на прогестерон во организмот user posted image  .
Те чекаме да не известиш и стискаме палци за user posted image  user posted image .

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Знаци на бременост
18.5.2009 20:06:45   
Lilipop
Од ваша уста во Божји уши..
Фала ви многу за подршкатаuser posted image  user posted image  И јас би сакала да е user posted image  или user posted image  па да не мора да одам на хистероскопија за да ми го вадат полипот. Не ми се оди некако и страв ми е. user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Знаци на бременост
18.5.2009 22:04:03   
biljanaM
Лилипоп се надевам дека наскоро ке не израдуваш со user posted image цртички. Инаку и јас немав симптоми освен тоа што ми каснешеuser posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Знаци на бременост
19.5.2009 21:23:05   
Lilipop
kolku da vi kazam, utrovo dobiv, i zakazav histero za 26.05 mnogu sum down..ke se piseme utre

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Знаци на бременост
19.5.2009 21:29:42   
Еца
Драга нема откажување,нема разочарување, верувај сите сме со некои срuser posted image еве и јас сум трудна ама проблеми,ниту знам што ке биде ни како ке биде,затоа глава горе и само напред,ќе помине и ова.....знам не ти е лесно,но тоа е животот....

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Знаци на бременост
19.5.2009 21:46:09   
agnes77
Lilipop user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Знаци на бременост
19.5.2009 22:04:06   
mami
без разочарувања ќе ве молам..само гледај напред, без нервози, опуштено и многу бргу ке те впишеме во календарот за термини за породување...немој да се разочаруваш..што е твое ке си дојде, без да го бркаш, ке те изненади кога најмалку очекувашuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Знаци на бременост
20.5.2009 17:44:21   
Lilipop
fala vi devojki, srcinja ste user posted image
inaku, eve denes nemam ama bas nieden znak na bremenost user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Знаци на бременост
20.5.2009 17:47:03   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image се смееш?user posted image Е тоа е веќе знак дека наредниот месец може и нема да добиешuser posted image Само така позитивноuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Знаци на бременост
10.6.2009 21:10:47   
none
kazete mi ve molam imav dobieno na 25  maj,pa posle pet dena piev klomifen,pa sega mi se plodni odnosno denes mi e posleden den ploden,so momceto rabotevme na slusajot i sega na 14 den ploden osekam me bolat jajnicite i pozadi kicmata,????Dali ima nekoj znak ova deka se fatilo ili ne pozdrav ve cekam nestrplivouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali vaset_o dete odi na igraorna?

Da (50%)

Ne (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!