|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали прво жена, потоа мајка или
15.3.2016 9:41:32   
marchi
Елизабет Бадинтер, контроверзен француски филозоф и водечка феминистка тврди дека мајките прво треба да бидат жени, а на второ место да го стават мајчинството. Според неа напорот кој што го вложуваат жените со текот на времето ги направил робови на нивните деца

1.Бидете прво жени, а потоа мајки

2.Не бидете робови на своите деца

3.Не се чувствувајте виновно затоа што користите млеко во прав или некој го чува вашето дете наместо вас

4. Вратете се на работа

5.Понекогаш седнете и за своја душа напијте се чаша две црвено вино

*што мислите вие?*
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали прво жена, потоа мајка или
15.3.2016 12:50:58   
mommy_angels RR
Марчи дискусија за ова имаме тука

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Кое име повеќе ви се допаѓа?
bombica

Кое име повеќе ви се допаѓа?

Павел (72%)

Јордан (28%)


Број на сите гласови: 92

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!