|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Архивирани анкети


Објавена: 26.3.2024 | Била активна до: 5.4.2024 | Број на гласови: 1 | Број на коментари: 0

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?

Објавена: 16.3.2024 | Била активна до: 26.3.2024 | Број на гласови: 0 | Број на коментари: 0

.
пеперутка16

.

Објавена: 6.3.2024 | Била активна до: 16.3.2024 | Број на гласови: 5 | Број на коментари: 0

Лазење.
пеперутка16

Кога вашето дете лазеше, потпираше на неговите раце?

Објавена: 25.2.2024 | Била активна до: 6.3.2024 | Број на гласови: 5 | Број на коментари: 0

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?

Објавена: 15.2.2024 | Била активна до: 25.2.2024 | Број на гласови: 5 | Број на коментари: 0

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?

Објавена: 5.2.2024 | Била активна до: 15.2.2024 | Број на гласови: 7 | Број на коментари: 0

Вакцинација.
пеперутка16

Што мислите за вакцините и вакцинирањето на децата?

Објавена: 26.1.2024 | Била активна до: 5.2.2024 | Број на гласови: 0 | Број на коментари: 0

Посета на педијатар.
пеперутка16

Кога ќе се појават здравствени проблеми, што е првото нешто што го правите?

Објавена: 16.1.2024 | Била активна до: 26.1.2024 | Број на гласови: 4 | Број на коментари: 0

Колку му верувате на вашиот гинеколог?
пеперутка16

Дали му верувате на вашиот/еден гинеколог или мислите дека ви треба мислење од друг, можеби експерт?

Објавена: 6.1.2024 | Била активна до: 16.1.2024 | Број на гласови: 0 | Број на коментари: 0

Кревети на спрат.
пеперутка16

Да/не и зошто?

Објавена: 27.12.2023 | Била активна до: 6.1.2024 | Број на гласови: 2 | Број на коментари: 0

Абортус.
пеперутка16

Абортус ако второто дете не е машко, бидејќи првото е женско.

Објавена: 17.12.2023 | Била активна до: 27.12.2023 | Број на гласови: 2 | Број на коментари: 0

Минџуше.
пеперутка16

Кога е соодветно да се дупчат ушите на девојчето?

Објавена: 7.12.2023 | Била активна до: 17.12.2023 | Број на гласови: 4 | Број на коментари: 0

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?

Објавена: 27.11.2023 | Била активна до: 7.12.2023 | Број на гласови: 2 | Број на коментари: 0

Напуштање на породилното одделение.
пеперутка16

Мајки, како излеговте од породилиштето?

Објавена: 17.11.2023 | Била активна до: 27.11.2023 | Број на гласови: 2 | Број на коментари: 0

Безбедност на децата во градинките.
пеперутка16

Дали некогаш сте слушнале за наставник кој лошо се однесува со децата? на пример навредување, викање, влечење за коса, удирање деца...

Објавена: 7.11.2023 | Била активна до: 17.11.2023 | Број на гласови: 3 | Број на коментари: 0

Чување деца.
пеперутка16

Кој се грижи за вашето дете додека сте на работа?

Објавена: 28.10.2023 | Била активна до: 7.11.2023 | Број на гласови: 3 | Број на коментари: 0

Спиење.
пеперутка16

Колку вашето дете спиело во текот на ноќта без да се разбуди на возраст од 6 месеци?

Објавена: 18.10.2023 | Била активна до: 28.10.2023 | Број на гласови: 1 | Број на коментари: 0

Прашање?
пеперутка16

Дали вашето дете почнало повеќе да се разболува откако тргна во градинка?

Објавена: 18.10.2023 | Била активна до: 28.10.2023 | Број на гласови: 0 | Број на коментари: 0

Дали е вистина дека децата се поболни кога почнуваат во градинка?
пеперутка16

Дали вашето дете почнало повеќе да се разболува откако тргна во градинка?

Објавена: 18.10.2023 | Била активна до: 28.10.2023 | Број на гласови: 3 | Број на коментари: 0

Дали е вистина дека децата се поболни кога почнуваат во градинка?
пеперутка16

Дали вашето дете почнало повеќе да се разболува откако тргна во градинка?

Објавена: 8.10.2023 | Била активна до: 18.10.2023 | Број на гласови: 6 | Број на коментари: 0

Обетки.
пеперутка16

Кога мислите дека е вистинското време да ги продупчите ушите?

Објавена: 28.9.2023 | Била активна до: 8.10.2023 | Број на гласови: 9 | Број на коментари: 0

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?

Објавена: 18.9.2023 | Била активна до: 28.9.2023 | Број на гласови: 9 | Број на коментари: 0

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?

Објавена: 8.9.2023 | Била активна до: 18.9.2023 | Број на гласови: 1 | Број на коментари: 0

Со бебе на лошо време.
пеперутка16

Во зима, колку време поминува вашето бебе надвор во текот на денот?

Објавена: 29.8.2023 | Била активна до: 8.9.2023 | Број на гласови: 1 | Број на коментари: 0

Прашање.
Admin

Дали сте секогаш 100% искрени на овој форум?

Објавена: 19.8.2023 | Била активна до: 29.8.2023 | Број на гласови: 3 | Број на коментари: 0

Бремена жена и бебе во сообраќај.
пеперутка16

Колку сте задоволни од однесувањето на возачите кон бремените пешаци и жените со колички?

Објавена: 9.8.2023 | Била активна до: 19.8.2023 | Број на гласови: 3 | Број на коментари: 0

Доење.
пеперутка16

Во првиот месец или два јас:

Објавена: 30.7.2023 | Била активна до: 9.8.2023 | Број на гласови: 1 | Број на коментари: 0

Седи.
пеперутка16

Кога вашите бебиња почнаа да седат цврсто, независно без помош или виткање?

Објавена: 20.7.2023 | Била активна до: 30.7.2023 | Број на гласови: 2 | Број на коментари: 0

Храна.
пеперутка16

Кога почнавте со варено овошје или зеленчук (ориз, моркови, јаболка)?

Објавена: 10.7.2023 | Била активна до: 20.7.2023 | Број на гласови: 4 | Број на коментари: 0

Cтомачни.
пеперутка16

Една моја познаничка беше бремена 3 месец и правеше стомачни, а знаеше дека е бремена. Дали правевте стомачни кога бевте бремени, или сега додека бевте бремени?
Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?