|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Што ни се случува во 14:55?

Редакција Рингераја, 5.6.2013
За поголемиот дел од вработените, 14:55 е време кога се најмалку продуктивни: тогаш се проверуваат статуси на Facebook и очајнички се бара чоколадо или кафе за освежување. Но, тоа не е се...

image
/11


 

 

Од овој проблем страдаат сите, по долгиот и напорен работен ден, вниманието почнува да опаѓа, па дури и највредните вработени почнуваат да разгледуваат слики на пријателите на Facebook, или посетуваат Twitter.

Ова е заклучокот на спроведена анкета, чија цел била да се утврди времето на најмала продиктивност на вработените. Испитаниците го означиле 14:55 часот како време кога најмалку им се работи.

Некои тогаш се допишуваат со пријателите, други ги планираат вечерните активности, а трети размислуваат што да направат утре за ручек.

На другот крај на спектарот, вработените кажуваат дека најпродуктивно време им е околу 10:30 часот. Тогаш проверуваат и одговараат на мејлови и го планираат работниот ден.

Втор најпродуктивен момент е 16:16 часот, кога вработените брзаат да ги исполнат своите работни задачи, за да ја напуштат канцеларијата на време. Сепак признаваат дека психички се исклучуваат  од работата 18 минути пред да ја напуштат канцеларијата.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Освежете го стилот: Топ 7 летни бои
Од модните писти, до секојдневните прошетки, жарките бои се нај летен тренд. Било да носите една нијанса од глава до пет...
3
Вежбајте додека сте на работа
Со нашиот динамичен начин на живот, навистина е тешко да најдеме време за вежбање. Поголемиот дел од денот работиме, а п...
3
Зошто зелениот чај го намалува стомакот?
Зошто катехините од зелениот чај го намалуваат стомакот? Научните истражувања докажаа дека зелениот чај директно ги пого...
3
Како правилно да ги заштитите очите од сон...
Можеби сте навикнале да носите заштитен крем во текот на целата година, но што правите за да ги заштитите своите очи во ...
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?