|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Родила два пара близнаци на ист датум

Редакција Рингераја, 30.8.2012
Четирите нејзини синови ќе слават роденден на ист ден. Ким Хефер 29 беше изненадена кога ги роди Девон и Логан на 18. јули – роденденот на своите 4-годишни близнаци Тристан и Блејк

image
/11


 

 

Таткото Фреди, финансиски менаџер во Deutsche bank Лондон, изјавува: “Кога ја дознавме веста дека повторно ќе имаме близнаци, почувствувавме дека треба да ја наведнеме главата пред Бога, заради среќата која ни ја подари. Но дека двата пара близнаци ќе се родат во еден ден, беше нешто во што не можев да поверувам.”

 

1

 

Ким првично била резервирана за царски рез на 23. јули, но била хитно пренесена во болницата Hinchingbrooke, кога нејзиниот притисок станал критично висок.

Лекарите беа загрижени за нејзиното и здравјето на бебињата па одлучија тие да бидат родени порано.

 

2

 

“Мојата куќа е малку луда во моментот, но сите сме исклучително задоволни. Тристан и Блејк се многу возбудени заради нивните браќа и не можат да дочекаат тие да пораснат и да играат со нив.”

Ова е прв случај од ваков вид во Велика Британија. Шансите да се родат два пара близнаци, зачнати по природен пат од една мајка, во ист ден се 6.000.000 : 1

 

3

 

“Ова е толку ретко. Ако слушнете за уште една ваква приказна во Вашиот живот, навистина сте среќни”, изјави директорот на Заводот за статистика во Велика Британија.

 

 

4

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Телото по породувањето: Четири вистини и е...
Многу се зборува за промените што ги остава бременоста врз женското тело. Жените се првенствено заинтересирани за тоа ка...
11
Привикнување на нокшир за момчиња - 5 чекори
Времето брзо помина и вашето малечко веќе не е бебе. Дојде време кога размислувате дали да започнете да го привикнувате...
6
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
6
Што ако бебето не напредува?
Еден од најважните показатели на здравјето на бебето е добриот прираст во тежина и висина. Кога бебето добро напредува, ...
6
Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?