|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ракометарот Златко Мојсовски стана татко!

Редакција Рингераја, 9.7.2012
Златко Мојсовски, десното крило на РК Металург и македонската репрезентација стана татко!
Клучни зборови:

image
/11


 

 

"Нека е живо и здраво, идното ракометарче на чичо Наумче" - вака Наумче Мојсовски ја соопшти радосната вест за раѓањето на својот внук на профилот на Фејсбук.

Во изминатиот период семејството Мојсовски повеќе пати имаа прилика за радост, најпрво Златко Мојсовски стапи во брачните води, а пред само неколку дена тоа го направи и Наумче Мојсовски. Сега имаат уште една прилика за радување, се роди син на Златко Мојсовски.

Рингераја им ја честита радоста!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Како да и помогнете на мама кога бебето пл...
Дали навистина знаете каква е ВИСТИНСКАТА поддршка на мајката кога нејзиното бебе плаче и има проблеми да го утеши? Пров...
3
Готвач за бебе
Кашички од зеленчук од 6 – 8 месеци
3
Дохрана - како, кога и што?
Дали е готово Вашето бебе за дохрана со цврста храна? Новите проучувања покажуваат, дека најдобрата можност за воведувањ...
3
Специјална грижа за наследникот
Кога станува збор за грижата за пенисот на момченцата, во многу случаи мајките не знаат како да се справат со предизвико...
3
Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?