|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Популарни трудници во 2020-та

Марина Кљајиќ Петковски, 21.12.2020
2020-та година, освен како година на пандемија, ќе биде запаметена и како година на многу бремености. Прочитајте кои се славни трудници

image
/11


Емили Ратајковски ќе биде мајка! Манекенката и актерка ја споделија веста во моќен есеј за Вог. Во него, Ратајковски размислува за нејзината бременост, вклучувајќи и зошто не сака да го дели полот на своето бебе. „Кога сопругот и јас ќе им кажеме на пријателите дека сум бремена, нивното прво прашање по„ Честитки “е скоро секогаш„ Дали знаеш што носиш ? “Сакаме да одговориме дека нема да го знаеме полот додека нашето дете не наполни 18 години и дека тогаш ќе не известат “, пишува таа. „Ми се допаѓа идејата да присилам што помалку родови стереотипи на моето дете“. Ратајковски го завршува есејот со детали за нејзините чувства за бременоста и за идното дете. „Јас сум потполно и неоспорно беспомошна кога станува збор за скоро сè што ја опкружува мојата бременост: како ќе се промени моето тело, кое ќе биде моето дете. Но, изненадувачки не сум вознемирена. Наместо да се плашам, чувствувам ново чувство на мир. Веќе учам од оваа личност во моето тело. Јас сум исполнета со чудо. ” Ова ќе биде прво дете за Ратајковски и сопругот Себастијан Беар-Меклард.

 


 

Хилари Даф ќе биде мајка на три деца! Актерката и пејачка ги сподели возбудливите вести на Инстаграм, објавувајќи бумеранг од сопругот Метју Кома кој го гали нејзиното стомаче. „Растеме !!! Главно јас “, напиша Даф на објавата. Кома го сподели истиот бумеранг на својата страница, пишувајќи „lol, карантинот беше забавен. Бебе # 3 - 2021 година ". Даф и Кома се исто така родители на ќерката Бенкс Виолет, а Даф го дели синот Лука Круз со поранешниот сопруг Мајк Комри.

 

Кели Роланд го чека своето второ дете! Пејачката ја откри бременоста на насловната страница на магазинот Women’s Health. „Разговаравме лабаво за тоа, а потоа се случи КОВИД, и едноставно се препуштивме, велејќи си " да видиме што ќе биде" “, изјави Роуланд за списанието. „И да можам да добијам дете… влегувам во 40-те во февруари. Грижата за себе многу ми значи “. Роланд и сопругот Тим ??Витерспун се исто така родители на синот Титан.

 

Меган Трејнор е бремена! Пејачката и нејзиниот сопруг Дерил Сабара во емисијата Today објавија дека го очекуваат своето прво дете заедно. „Ние сме толку возбудени што не можеме да спиеме“, рече Трејнер во емисијата. Идната мајка исто така ги сподели новостите на Инстаграм со фотографија од ултразвук на елка. „Сите знаете колку долго го сакав ова !!!!” таа ја потпиша фотографијата. „@Darylsabara и јас сме многу среќни и возбудени што ќе ја, запознаеме оваа мала точка на почетокот на следната година! Ние сме ТРУДНИ!!! “ Двојката се венчаше во декември 2018 година.

 

 

Честитки и за Бинди Ирвин и нејзиниот сопруг Чендлер Пауел, кои го очекуваат своето прво заедничко дете! Конзерваторот на дивиот свет ги објави возбудливите вести на Инстаграм, споделувајќи фотографија на која таа и Пауел држат бебешка кошула во Зоолошката градина во Австралија. „Чест е да го споделам овој посебен момент во нашите животи со вас. Иако сè уште сум во првиот триместар, ние навистина сакаме да бидете дел од нашето патување од почетокот на ова ново поглавје од животот “, напиша Ирвин во насловот. „Едвај чекавме да ги споделиме новостите бидејќи ова прекрасно мало суштество стана најважниот дел од нашите животи. Вашата поддршка ни значи “. Бебето треба да се роди во 2021.

 

 

Уште една бременост за Џејд Ропер. Ропер и Танер Толберт објавија дека додаваат уште еден член на нивното семејство во мај. „ОВДЕ ПОВТОРНО РАСТИМЕ !!!” - напиша во насловот на една комична фотографија на Инстаграм на која се гледаат нејзините деца и Еми и Брукс како седат на Танер, кој држи сонограм. „Се чувствува многу добро што конечно може да се зборува за оваа бременост! Ако забележавте дека не сум бил многу на социјалните мрежи во изминатите неколку месеци, тоа е затоа што се справував со ужасна гадење и замор, покрај тоа што се грижев за две деца за време на пандемија. Иако овој пат има свои неизвесности, ние сме толку благодарни и возбудени за ова бебе“.

 

Подготви: Марина Кљајиќ Петковски

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Трудници, нека не Ве нервира ова!
Бременоста има безброј убави страни и моменти, но нешто сигурно ќе Ве нервира. Во прилог се неколку ситуации, кои ги изл...
6
Бременост 12-та недела
Опуштете се, помина првото тромесечје од бременоста
5
cecka: Мојата породилна приказна
Моментот кога јас се претворив во “ние”
5
lukace: Мојата породилна приказна
Моментот кога јас се претворив во “ние”
5
Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?