|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Пет здрави летни кашички

Редакција Рингераја, 14.8.2013
Во прилог се пет рецепти за вкусни и хранливи летни кашички, кои можете сами да ги подготвувате за Вашето дете

image
/11


 

 

Млечно житна овошна кашичка (од 6 месеци)

Оваа кашичка е богата со калциум и фосфор, кои се важни за растот и развојот  на коските на детето. Освен тоа содржи и голем број на диетални влакна  со што ќе го олесни празнењето на цревата.

 

1

 

Состојки:

  • 90 грама пченкарни снегулки
  • 60 мл. мајчино или адаптирано млеко
  • 50 гр. сливи

Енергетска вредност 145 kcal

 

Подготовка:

Сварете ги пченкарните снегулки (20 гр. на 90 мл. вода). Додадете го мајчиното или адаптираното млеко. Добро измешајте и додадете ги измиксираните, претходно излупени и обарени сливи.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што им се случува на бебињата кога ќе се р...
Доаѓањето на новороденчето е магичен миг, тоа за првпат плаче, чувствува студ и светлина и му се случуваат низа други пр...
4
Прашавме доктор: Кравјо млеко
Рингераја постојано и будно ги следи Вашите проблеми од сите области. Со цел да Ви помогнеме воспоставивме соработка со ...
3
Црвенило на газето
Многу бебиња страдаат од пеленски осип. Со помош на овие совети брзо ќе го совладате црвенилото на бебешкото газе.
3
Што кога носето е затнато?
Зимата е сезона на настинки, а инфекциите на горните дишни патишта кај децата се многу почести отколку кај возрасните. Д...
3
Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?