|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кој е најубав подарок за вашето дете

Редакција Рингераја, 19.9.2019
Доколку очекувавте дека ќе ги наведеме работите што можат да се купат во продавница, згрешивте. Најдобрите подароци не можат да се купат

image
/11


Ова е листа на најдобрите работи што родителите можат да им ги подарат на своите деца:

Поддршка

Понекогаш е доволен само еден збор за поддршка, кажан во вистинскиот момент. Истиот може да му го промени животот на детето. Затоа треба да му покажувате на своето дете дека сте тука за него.

Прегратки и бакнежи

Можеби познавате родители кои тврдат дека нивните деца се престари за бакнежи? Знајте дека децата никогаш не се премногу стари да им покажете дека ги сакате со прегратка и бакнеж.

Заеднички оброци

Заедничките оброци се идеална можност за семејно собирање.

Смисла за хумор

Смејте се со своите деца. Секој ден. За нивна и своја корист.

Способност да се види убавина

Помогнете им на вашите деца да најдат нешто убаво во сè што гледаат и во сите работи што ги исполнуваат.

Можност за грешка

Деца се деца. Ова е причината зошто се толку многу забавни, но исто така и заморни. Нека експериментираат, истражуваат и нека прават грешки.

Стабилност

Стабилен дом е темелот врз кој децата го градат својот живот. Децата треба да го знаат своето место во семејството, на кого можат да веруваат и на кого можат да се потпрат.

1

 

Време

Времето е подарок што никогаш не можете да го вратите. Затоа, размислете внимателно за тоа на кого ќе му го дадете вашето.

Љубопитност

Научете ги вашите деца да прашуваат кој, што, каде, кога, како и зошто. Ниту еден родител не смее да рече: „Престани да поставуваш толку многу прашања“.

Дисциплина

Децата треба да научат како да се однесуваат дома. Дисциплината не треба да се избегнува, само треба да биде конзистентна и позитивна.

Дарежливост

Научете ги вашите деца да ги споделат своите работи со другите.

2

Чесност и интегритет

Децата кои ќе ја научат важноста на искреноста во детството подоцна стануваат чесни луѓе.

Љубов

Најдобриот подарок што можете да го дадете и примите.

Што не смеете да кажете додека децата јадат?
Она што им го говорите на своите малечки во текот на јадењето, подеднакво важно е и како тоа што го консумираат. Постоја...
6
Само мајките на ќерки го знаат ова!
Дали имате една или повеќе ќерки? Тогаш дефинитивно ќе се препознаете во дел од следниот список. Ако, од друга страна, б...
4
Најлошите нешта кои може да им ги кажете н...
Сите сме кажале несоодветни зборови на роднините, пријателите, колегите. Сме ги навредиле случајно или намерно, оставајќ...
4
Што и е потребно на мајката за да не полуди?
Кога секојдневието е исцрпувачко и секој ден се чини дека трае по 30 часа и покрај сета добра волја, на секоја мајка и с...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Koe ime za mojata kerkicka?
Silna 21

Koe ime za mojata kerkicka???

Ema (41%)

Lara (38%)

Lea (21%)


Број на сите гласови: 331

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!