|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото на налутено бебе: Зошто ме извадовте одавде?

Редакција Рингераја, 27.2.2020
Погледнете го неверојатниот момент од породување со царски рез што фотографот го сними со камерата
Клучни зборови:

image
/11


 

Сигурно сте виделе до сега фотографија од бразилско бебе кое луто гледаше на лекарите уште од раѓање.
Да, девојчето се намуртело на лекарите кои ја донеле на свет веднаш по раѓањето по царски рез.
Фотографот Родриго Кунстман, кој ја направи оваа позната фотографија на малата Изабела, рече дека семејството реагирало со смеа кога им ја покажал фотографијата.
Ова беше многу интересно и забавно за секого.
Сепак, не дозволувајте изразот на Изабела да ве измами. Родителите на девојчето тврдат дека таа е многу тивка и тивка девојка.
„Таа е многу симпатична. Оваа фотографија беше само една слика“, рече фотографот.
Сепак, на сите им беше забавно да претпостават што има во нејзиниот ум кога за прв пат се впушти во светот.
„Не го нарушувај мојот сон“, напиша едно лице.
Некој друг додаде: „Таа е лута на лекарот што ја пресели од својот мрачен и мирен свет во светла просторија полна со луѓе што ја гледаат“.
Што мислите, што го изнервира малиот Изабел?


Девојчето се намуртело на лекарите кои ја донеле на свет веднаш по раѓањето по царски рез.

Фотографот Родриго Кунстман, кој ја направи оваа позната фотографија на малата Изабела, рече дека семејството реагирало со смеа кога им ја покажал фотографијата.
Ова беше многу интересно и забавно за секого.
Сепак, не дозволувајте изразот на Изабела да ве измами. Родителите на девојчето тврдат дека таа е многу тивка и мирна девојка.

 

1

 

„Таа е многу симпатична. Оваа фотографија беше само една слика“, рече фотографот.Сепак, на сите им беше забавно да претпостават што има во нејзиниот ум кога за прв пат дојде на овој свет.


„Не го нарушувај мојот сон“, напиша едно лице.
Некој друг додаде: „Таа е лута на лекарот што ја пресели од својот мрачен и мирен свет во светла просторија полна со луѓе што ја гледаат“.


Што мислите, што ја изнервира малата Изабел?

 

Детето се учи додека е мало
Родителите треба уште од мало да го упатуваат детето како треба да се однесува, бидејќи само така убавото однесување ќе ...
3
Чудесниот час на животот
Зошто е првиот час по раѓањето “чудесен час на животот”?
3
Запознајте го мачето родено со само 66 грама!
Бело маче со име Манчмалоу родено е со само 66 грама и имало многу мали шанси да преживее. Но судејќи по снимката која н...
3
Бебешкиот фото албум на Принцот Вилијам
И Принцот Вилијам некогаш беше бебе. Погледнете го неговиот фамилијарен албум со фотографии од неговато најрано детство.
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali lesno se vrabotivte?

Da (67%)

Ne (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!