|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

7 докази дека сте супер тетка

Редакција Рингераја, 19.8.2019
Да се биде тетка е една од најубавите одговорности. Тетките развиваат многу убав однос со своите внуци. Тие се нивната најголема поддршка, нивни најдобри пријатели
Клучни зборови:

image
/11


Ова се 7 докази дека сте супер тетка.
Со нив разговарате како со возрасни. Се однесувате како да се рамноправни на вас, а децата тоа го обожаваат.

Знаете да го изберете најдобриот подарок.
Секогаш ги исполнувате желбите кои не им се исполнети од нивните родители.
Ги носите на натпреври, концерти и местата каде што родителите немаат време да ги однесат.
Го обожавате нивното друштво, а и тие вашето.
Не се срамат и плашат да ви кажат некои работи кои не би им ги кажале на своите родители.
Ги чувате нивните тајни.

Детски бисери
Прочитајте што рекоа децата за бабите, мајките и татковците, за животните и светот кој ги опкружува...
6
Дискалкулија кај децата: Како да им помогн...
Развојна дискалкулија е состојба која се среќава кај деца со нормална интелигенција, а сепак имаат потешкотии во совладу...
4
Игри за дискалкулија - проблеми со математика
Игри за усвојување на поимите парни и непарни броеви до 10, за дома и во училиште –Изработил - Мр. Логопед, Дипломи...
4
Како да се организира времето пред поаѓање...
Како да го организирате времето на децата, посебно на првачињата, пред поаѓање на училиште на 1-ви октомври
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

zensko ime
Angelce Monice

koe ime spored vas e poubo?

Ana marija (0%)

mila (67%)

meri (0%)

slavica (0%)

dragana (17%)

veronika (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!