|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Компир на француски начин

Автор:
Редакција Рингераја

Крцкаво предјадењеПодготовка

За овој рецепт ви требаат ситни компири. Излупете ги, а ако се млади само добро исчистете ги. Исечете ги скоро до крај со неколку резови, па ставете бибер и сол, а потоа презла. Ставете ги компирите во тава со масло и печете ги на 220 степени 30 минути.

Време на подготовка од: 45
Време на подготовка до: 60
Број на лица: 3
Kомплицираност: 3

Состав

1,5 кг. компири
150 гр. брашно
5 лажици презла
сол
бибер
6 лажици маслоАнкета

Школски прибор
RosaEleonora

Кој школски прибор го купувате

Gioto (32%)

Со омилените ликови без оглед на марката (23%)

Пеликан (13%)

тоzz (14%)

првиот што ке ми дојде до рака (18%)


Број на сите гласови: 133

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!