|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Trudnici vo vtoro tromesecje
7.1.2017 14:41:23   
babygirl88
Nemozev da najdam soodvetna tema za ova, pa zatoa pisuvam ovde. Bremena sum po vtor pat i sum 24ta nedela. Poslednive 5-6 dena osekam kako pritisok bas na otvorot na vaginata, kako koga mnogu vi se mocka :) , nesto sto ne go osetiv vo prvata bremenost, i malo peckanje. Nz dali da otidam na pregled i dali e nesto zagrizuvacko i itno... Ve molam za sovet..
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Trudnici vo vtoro tromesecje
9.1.2017 15:36:07   
*Elena*
Здраво babygirl88,
Тема за трудници во второ тромесечие веќе постои, еве го линкот :

http://www.ringeraja.mk/forum/m_300012/mpage_66/key_/tm.htm

Од мое искуство (втора бременост во 20та недела моментално) го имам осетено истото кога бебето е пониско поставено. Мегјутоа најдобро да се консултираш со доктор user posted image . Јас кога го поставив истово прашањето на мојата докторка ми рече дека не е ништо страшно, бебето прави притисок. Поздрав и со лесно user posted image

(Одговор на членот babygirl88)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Omileno ime
AnMari

Najubavo mashko ime?

Ivan (17%)

Milan (17%)

Petar (50%)

Ivan (0%)

Jovan (0%)

David (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!