|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Третмани за слабеење
10.5.2013 11:36:20   
miana
imate posebna tema za stranite so popusti...
Jas sum koristela do sega tretmani i sum zadovolna..\ E sega konkretno zavisi i vo koj salon ke odite..\Jas sum bila vo Sandra i navistina se slabee...Bodi vraping,e za potenje,stimlulaicite se isto taka dobri..
A ova od dermaestetika sega sto e na gruper e TOP ama da mozete da si dozvolite makar 3 tretmani bi bilo super...
\Od prviort tretman se oseka razlika ( vie licno ke osetite olesnuvanje ) a ponataka se gleda i vo obem..Jas odev na 6 tretmani i sakav da si prodolzam uste ama epten mi dojde skapo. I navistina se stopiv..I celulitot go topi efikasno..Jas sekako ke odam pred odmor pak na nekoja tura tretmani ama ke vidam na koja..I normalno ke pazam na ishrana

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Третмани за слабеење
10.5.2013 11:45:55   
anaana
a dali posle tretmanite, znaci koga prestana da odis imase nekoj kontre efekt, pojava na poveke celulit i sl.
znaci ne zboruvam za toa dali gi vrati kg, bidejki toa sepak zavisi od nacinot na ishrana ama delot na celulitot, bidejki vikas deka se slabee vo obem..
izvini sto te zamaram so glupavi prasanja, ama samo ti imas iskustvo so ovoj tretman.
jas sakam da go zemam eve barem eden pa da vidam kako ke bide, pa posle eventualno uste 2. nekako za poveke mi e skapo :)))
jas sakam da namalam vo kg - nekade 5-6, pa ke vidime

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Третмани за слабеење
10.5.2013 12:37:19   
miana
nisto mi se nema povrateno...Vnimavam na ishrana,i taka sum vo odlicna sostojba..\celulitot ne mi e vraten nitu pa vlosen..isto si e ...\Kupi si eden tretman na gruper ima dermaestetika ( ne derma bjuti ) jas ti kazuvam deka odev vo derma estetika i ako kupis eden posle kaj niv ke ti dadat da si platis po ista cena i ostanatite tretmani. Ke probas i ke vidis..Za podobar efekt,vnimavaj i na hranata i super..Jas od 72 kg simnav na 63,8 ama ne samo ods tretmanite tuku i od pazenje na ishrana..\go otstraniv lebot i blagoto i paralelno so tretmanite..\so tretmanite slabees poveke vo obel...Ti topi salo i preku mokraca isfrlas masnotii,i treba da pies voda poveke..Eve kupi si eden i ke vidis kako ke se osekas po lesno od eden... aj pa ke pises kako si pominala...
\I jas ke si kupam od kaj niv vaucer za pred odmor da go doizmaznam celulitot

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Третмани за слабеење
10.5.2013 12:52:15   
anaana
aaaaa vidis jas ne sum primetila deka ima i dermaestetika i dermabjuti, jas mislev deka e isto
go gledam samo tretmanot i nisto drugo... fala ti najmnogu. :))
pa ako imam za falenje ke se pofalam :)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Третмани за слабеење
10.5.2013 12:57:37   
miana
abe oni na ist princip i so ista kozmetika rabotat ( dermabjuti nabavuva od dermaestetika ) ama jas licno sum odela vo derma esetetika i za niv mozam da ti kazam a kaj drugive ne sum bila...

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Третмани за слабеење
26.6.2013 9:24:38   
miana
Anaana ne si pisala dali bese na tehni spa..Jas od ponedelnik zemam uste edna tura od 6 tretmani,da se spremam ze na odmor,a bogami i ke gi javnam orbitrekot asalno... user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Третмани за слабеење
26.6.2013 15:01:38   
anaana
a be ne otidov na nisto. mi rekoja deka postoperativno ne bilo dobro da se pravat tretmani so struja i mene ne fati malku sube i rekov da pocekam
e sega ne znam kolku vreme posle operacija treba da se ceka????
kaj mene se pominati 2 meseci.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Третмани за слабеење
27.6.2013 22:02:29   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

a be ne otidov na nisto. mi rekoja deka postoperativno ne bilo dobro da se pravat tretmani so struja i mene ne fati malku sube i rekov da pocekam
e sega ne znam kolku vreme posle operacija treba da se ceka????
kaj mene se pominati 2 meseci.

Ааа незнам да ти кажам право,ако сакаш ке ги прашам и овие што работат таму зошто знам дека прашуваат дали боледуваш од нешто,дали имаш проблеми со ова,она и такви некои работи па мора да се упатени. Од што си оперирана ти ? АКо сакаш пиши ми во ПП ке ги прашам дали е дозволено.Јас во понеделник почнувам,со нови сили кон нови победи,ке ти кажам колку ке ослабам. Инаку од минатите третмани до сега сум поправена само 2 кг.

< Поракaта ја уредил miana -- 27.6.2013 22:05:52 >

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 33
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?