|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Третмани за слабеење
12.3.2013 12:43:19   
anaana
ajde malku vakva tema
sekoj den na grouper ili kolektiva gledam razni tretmani za slabeenje, od kavitacii do body wraping do sto znam sto.
do sega ne sum bila ama sakam da odam
ajde vasi mislenja za toa koj tretmani se dobri, od koi ste imale rezultati, koi se mozebi na nekoj nacin stetni
i bidejki ima dosta studija koi nudat razni tretmani koe bi go preporacale

dokolku ima vakva tema slobodno prefrlete go postov

< Поракaта ја уредил Luci RR -- 16.3.2013 9:18:09 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Третмани за слабеење
12.3.2013 12:51:51   
Calypso
Летоска на два пати купив пакети за слабеење. Првиот пат имаше антицелулитни масажи со компјутер (така ги викаа) комбинирани со електростимулации, а вториот пат купив пакет со боди врапинг, алго третмани и рачни антицелулитни масажи. Најзадоволна сум од електростимулациите и антицелулитните масажи (и рачната и компјутерската), а може да го вклучам и боди врапингот, ама тој има ефект кај оние кои имаат голем вишок на килограми (веднаш се приметува намалувањето во обем). Целулитот прилично ми се намали од масажите , само проблем е што се многу болни и цела бев со модрици по нозете, ама вредеше. Изгубив десетина цм во обем, само пак ги вративuser posted image

< Поракaта ја уредил Luci RR -- 16.3.2013 9:18:20 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Третмани за слабеење
13.3.2013 10:05:17   
anaana
Најефикасно решение за целулитот и масните наслаги! 63% на TECHNISPA третман по избор: антицелулитен или фирминг лифт за обликување или пак комбинација од двата во Институт за убавина "Дермаестетика" во вредност од 2400 ден. по цена од 888 ден.???
se isplaka li ova?
bil nekoj na vakvo i kolku tretmani se potrebni
znam deka e glupavo prasanjevo kaj sekoj e razlicno normalno zavisi kolku saka da namali vo obem
ama otprilika?
so 2-3 tretmani se postignuva li nesto?

< Поракaта ја уредил Luci RR -- 16.3.2013 9:18:34 >

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Третмани за слабеење
26.3.2013 10:03:53   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

jas definitivno se resiv da uplakam za nekoj tretman za slabeenje.
ostanuva uste da vidam za koj????
mi kazaa deka vo trend as ne bile zadovolni pa sega ke baram po grouper, kolektiva nesto drugo



ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

I jas sum cula za trend as deka se uzas....
Sandra se dobri ama i tie se vo guzva... Ako mozes vie Techni spa se extra... I Siluete mi mati pamet..za 3900 den davaat garancija za slabeeje..4 tretmani slabees..Vidi i toa na stranata na Siluete...



_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Третмани за слабеење
26.3.2013 10:20:32   
Ring
Ajde koj bile na vakvi tretmani neka spodelat iskustvo....i jas razmisluvam za vakvo nesto ... so dieti bavno mi odi, a tableti nesakam da pijam.

Razgovarav so edna vrabotena vo Siluete , i mnogu se falese (sto e i normalno) , i mi spomnuvase nekoi tretmani za 12000 denari , ama plus i so drzenje dieti....oni samo go namaluvale obemot , a dovolno ke im bilo samo da ne se vecera za da se postigne efekt.





_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Третмани за слабеење
26.3.2013 10:29:40   
anaana
a be mnogu toa 12 000den?
i jas sum tapa za dieti, apcinja mi e strav da pijam zaradi kontraefekti
pa rekov ovde nekoj da kaze nekakov sovet
ajde iskusni na ova pole

:))))))))

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Третмани за слабеење
26.3.2013 10:32:13   
anaana
Само во СИЛУЕТЕ! СЛАБЕЕЊЕ СО ГАРАНЦИЈА! За само 3900 денари добивате: 30 минути криолиза, 30 минути кавитација, 30 минути слимтон и 30 минути антицелулитна масажа. \

ova kolku tretmani se??? samo eden ptertman so po 30 min?
i garantirano slabeenje?
nekako ne mi odi :)))))

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Третмани за слабеење
26.3.2013 13:34:03   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

Најефикасно решение за целулитот и масните наслаги! 63% на TECHNISPA третман по избор: антицелулитен или фирминг лифт за обликување или пак комбинација од двата во Институт за убавина "Дермаестетика" во вредност од 2400 ден. по цена од 888 ден.???
se isplaka li ova?
bil nekoj na vakvo i kolku tretmani se potrebni
znam deka e glupavo prasanjevo kaj sekoj e razlicno normalno zavisi kolku saka da namali vo obem
ama otprilika?
so 2-3 tretmani se postignuva li nesto?

uste od prviot tretman ke si osetis... Jas odev na 6 vakvi tretmani i sum prezadovoln....Namaliv i vo obem i vo kg

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Третмани за слабеење
26.3.2013 13:36:27   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

Само во СИЛУЕТЕ! СЛАБЕЕЊЕ СО ГАРАНЦИЈА! За само 3900 денари добивате: 30 минути криолиза, 30 минути кавитација, 30 минути слимтон и 30 минути антицелулитна масажа. \

ova kolku tretmani se??? samo eden ptertman so po 30 min?
i garantirano slabeenje?
nekako ne mi odi :)))))

Ti davaat pismena garancija deka keoslabe..4 tretmani se izgeda...
ndrijance mi kazuvase za nekoj tretman isto krioliza sto cini 50 evra i od eden tretman se slabee garantirano 6 cm vo obem...

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Третмани за слабеење
26.3.2013 13:46:30   
anaana
hmmm ovoj so techni spa pomina, ne go kupiv
ovoj od siluete e samo za ovaa nedela pa ke vidam
mora nekako da se slabee leto ideeee

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Третмани за слабеење
2.4.2013 1:19:29   
Bilence2
Leleee, jas se zagreav za kriolizata, vo siluete e 2400 denari za 30 min tretman. Probal li nekoj ova? Mi lici bas ko za mene...

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Третмани за слабеење
2.4.2013 9:22:12   
miana
I jas sum epten zagreana za toa..Ima 3900 e paket so 4 tertmani ,ne samo krioliza user posted image
Jas ja povikuvam tuka Andrijance daa potseti vo koj salon se slabee 6 cm od eden tretmani i cini 50 evra

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Третмани за слабеење
2.4.2013 9:33:51   
anaana
eve denes na kolektiva za 499den

Со овој ваучер од Piccola Cara добивате
5 антицелулитни масажи
5 body wraping
Третманите се користат последователно еден ден: 1 антицелулитна масажа и 1 body wraping

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Третмани за слабеење
2.4.2013 12:26:28   
Bilence2
Го гледав тој пакет од 3900, ама ми фати око и оној за 6000ден. 9 криолизи. Мене ми е проблем стомакот на тој дел сакам да ги концентрирам третманите, после вторава бременост ептен ми се олабави и има повеќе сало таму. Бутките не ми се толку поголеми, барем во старите панталони можам да влезам, ама ради мешето не можам да ги закопчамuser posted image . Му викам на мм или ке купам третмани за слабеење или нова гардероба, целосно да ја сменам:) а тој мк вика ако го работам само стомакот, а ги оставам бутките ке бидам како Ким Кардашианuser posted image

ИЗВОРНА ПОуРАКА: miana
д
I ja sum epten zagreana za toa..Ima 3900 e paket so 4 tertmani ,ne samo krioliza user posted image
Jas ja povikuvam tuka Andrijance daa potseti vo koj salon se slabee 6 cm od eden tretmani i cini 50 evra



_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Третмани за слабеење
2.4.2013 12:44:59   
Calypso
Има доста вакви понуди, ете само на Групер се 3-4 понуди. Има една од Тренд Ас, трае уште денес и утре мислам, има 13 третмани за само 870 ден. наместо 12700 колку што чинела. Ама девојки, овие третмани имаат ефект само ако сте на диета. Ако не сте, џабе е. Јас најтопло ги препорачувам антицелулитните масажи, и рачни и со микрокомпјутер, затоа што имаат ефект, ама треба и да се припази на исхраната и физичката активност.

Јас инаку си се запишав на пилатес и аеробик овде кај нас, па ќе видиме како ќе биде, од утре почнувамuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Третмани за слабеење
3.4.2013 0:53:34   
Bilence2
Mnogu dobra ponhda, samo cini 1800 denari, no e dobra. A nekoj bil li vo Trend As ili da imate cueno nesto dobro/loso za niv?

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Третмани за слабеење
3.4.2013 9:00:19   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Mnogu dobra ponhda, samo cini 1800 denari, no e dobra. A nekoj bil li vo Trend As ili da imate cueno nesto dobro/loso za niv?


Јас имам искуство со Тренд Ас, лани купив ваучер од Групер. Фини се девојките што работат ама газдарицата е малку нафурана и им вика, ги брза, инаку девојчињата беа супер. Сеа не знам конкретно за оваа понуда, немам видено што содржи, тогаш таа што ја купив беше 1200 и имав 5 антицелулитни, 5 БХС и 5 кавитации.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Третмани за слабеење
3.4.2013 13:16:34   
trust
I jas idev na anticelulitni masazi na body wraping na sve I svasta I ok e stvarno ima efekt no sto potoauser posted image od moe licno iskustvo stvarno se lsabee I celulitot se gubi ili namaluva megutoa sve toa tarese dedeka bese letoto I ishranata ni e poinakva ima lubenici I tolo vreme , no problemot e koga ke se prestane da se pripazuva kolku se jade I opa odma sve se vraka nazad ako ne I duplo, kako kaj mene sto bese slucajotuser posted image
moj sovet e so vezbanje I pravilna ishrana pobavno e no vodi do siguren uspeh

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Третмани за слабеење
3.4.2013 19:19:33   
Bilence2
A како помина со кавитациите? Дали навистина се топат мастите до 25% од првиот третман?
Групер ја продолжија понудата, важи и утре за тренд ас, па имам уште време да се одлучам меѓу силуете(што е поскапо а ми е ептен блиску) или тренд ас (што е поефтино ама ми е далеку треба со кола да одам).
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Mnogu dobra ponhda, samo cini 1800 denari, no e dobra. A nekoj bil li vo Trend As ili da imate cueno nesto dobro/loso za niv?


Јас имам искуство со Тренд Ас, лани купив ваучер од Групер. Фини се девојките што работат ама газдарицата е малку нафурана и им вика, ги брза, инаку девојчињата беа супер. Сеа не знам конкретно за оваа понуда, немам видено што содржи, тогаш таа што ја купив беше 1200 и имав 5 антицелулитни, 5 БХС и 5 кавитации.



_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Третмани за слабеење
3.4.2013 19:42:03   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

A како помина со кавитациите? Дали навистина се топат мастите до 25% од првиот третман?
Групер ја продолжија понудата, важи и утре за тренд ас, па имам уште време да се одлучам меѓу силуете(што е поскапо а ми е ептен блиску) или тренд ас (што е поефтино ама ми е далеку треба со кола да одам).
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Mnogu dobra ponhda, samo cini 1800 denari, no e dobra. A nekoj bil li vo Trend As ili da imate cueno nesto dobro/loso za niv?


Јас имам искуство со Тренд Ас, лани купив ваучер од Групер. Фини се девојките што работат ама газдарицата е малку нафурана и им вика, ги брза, инаку девојчињата беа супер. Сеа не знам конкретно за оваа понуда, немам видено што содржи, тогаш таа што ја купив беше 1200 и имав 5 антицелулитни, 5 БХС и 5 кавитации.



Јас лично мислам дека се е тоа лажи пари, ништо од тоа немаше да излезе со некој напредок да не беа антицелулитните масажи. Така што мој совет ти е да купиш некоја понуда каде што ќе има повеќе антицелулитни рачни масажи. Колку што ми текнува повеќе видлив ефект имаше после само една антицелулитна него ли после кавитација или софт. Како плус само да ти кажам дека тоа алги е жива глупост, ќе те измачкаат со една кал прљава закоравена со 0,1% алги, на нозе раце и стомак, тоа не вреди ни 50 денари.

Има и една друга понуда на групер во салон сирена(немам искуство за овој, прв пат слушам) ама некако таа понуда поубава ми изгледа а и бајаги поевтина. Разгледај ја.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Третмани за слабеење
3.4.2013 19:59:04   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

eve denes na kolektiva za 499den

Со овој ваучер од Piccola Cara добивате
5 антицелулитни масажи
5 body wraping
Третманите се користат последователно еден ден: 1 антицелулитна масажа и 1 body wraping


a za ovoj salon slusnal nekoj
eve i ovde ima anticelulitno masazi...


(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Третмани за слабеење
3.4.2013 22:47:06   
Bilence2
Фала ципи рипи, ке имам предвид ова што ми кажа. Јас искрено дури не ги ни забележувам тие додатни третмани, кавитација, криолиза и еве според твојава препорака антицелулитна масажа ме интересираат. Во силуете ми кажаа дека овие три, плус микрокомпјутер(електрични стимулации) во комбинација најдобри резултати даваат. Баш она што го содржи пакетот од 3900.



_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Третмани за слабеење
18.4.2013 14:33:59   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: trust

I jas idev na anticelulitni masazi na body wraping na sve I svasta I ok e stvarno ima efekt no sto potoauser posted image od moe licno iskustvo stvarno se lsabee I celulitot se gubi ili namaluva megutoa sve toa tarese dedeka bese letoto I ishranata ni e poinakva ima lubenici I tolo vreme , no problemot e koga ke se prestane da se pripazuva kolku se jade I opa odma sve se vraka nazad ako ne I duplo, kako kaj mene sto bese slucajotuser posted image
moj sovet e so vezbanje I pravilna ishrana pobavno e no vodi do siguren uspeh


vo princip jas pazam na ishrana ne deka se prejaduvam ili nesto, rabotata e deka mi treba startno nekoj kg da izgubam pa posle pak ke si prodolzam da pazam na ishrana

sekako ne moze da se ocekuva deka ako odam na tretman, pa neka se i 10 tretmani, posle toa moze da odam na hamburger, pa torta i sl, i da gubam vo obem i tezina

eve pak go ima toa vo dermabjuti
-56% попуст на techniSpa „Double Slimming“ третман за брзо слабеење во Институтот за Убавина "Дермабјути" во вредност од 2.000 ден. сега по цена од само 880 ден!

kolku go mislam ovoj tretman ama ne e bas eftin so ogled deka ke treba sigurno edno 5

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Третмани за слабеење
9.5.2013 16:53:18   
Malecka23
Подгответе се за летото! 82% попуст или 990 ден. за 26 третмани за слабеење (10 стимулации, 10 боди врапинг, 3 вакуум и 3 ултразвук третмани) за совршено обликувано тело. Подготвени дочекајте ја сезоната и посетете го салонот „Fashion & Vision“

Женски што мислите за ова? јас некако се загреав ама досега не сум посетувала никакви третмани поа ми треба совет

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Третмани за слабеење
10.5.2013 10:58:35   
anaana
i jas ne sum bila do sega i non stop samo gledam baram, i na kraj nisto :)))
jas i pogore napisav mu se mislam na toj vo dermabjuti sto e. nekoj 900den ama eden tretman.
a ovaa ponudava od kaj ja najde. bas sega baram ama ne mozam da ja najdam

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?