|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Заеднички ручек
18.12.2011 16:15:18   
jagodica
Zaednickiot rucek e eden od najubavite momenti koga semejstvoto se sobira zaedno i koga se jaknat semejnite vrski . No denesnicata nekako kako da go ima izbledeno toj poim "Zaednicki rucek" site tie rabotni obrski , prekuvremeno rabotenje , rabota vo smeni i red drugi raboti go poremetuvaat toj rucek .
Dali imate zaednicki rucek so vaset_o semejstvo ili pak sekoj si jadi koga mozi user posted image

< Поракaта ја уредил Martins mom RR -- 18.12.2011 16:21:00 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Заеднички ручек
18.12.2011 16:23:43   
Martins mom
Ova e nevozmozno kaj nas, ne pametam od koga nemame sednato da jademe zaedno so mm. Porano obrnuvav vnimanie na zaednickiot rucek, ama sega otrpnav, ne mi znaci poveke. Po 100 pati ja raskrevam masata...sekoj jade koga ke mu se prisaka.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Заеднички ручек
18.12.2011 16:30:31   
jagodica
Vo nedela sekogas sme na masa site za rucek user posted image I sega duri sum na porodilno toa go praktikuvame sekoj den ama koga sum na rabota i pogotovo vtora smena mene me nema na masata user posted image
a dodeka ne bev mazena mi se cini ama nikogas nemozevme da se soberime za rucek kako so vikas Martins mom RR sekoj koga so ke stignese jadese user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Заеднички ручек
18.12.2011 17:25:41   
kuklicka26
И јас дури сум на породилно практувам зеедно сите да јадеме,а во недела секако се собираме а другите денови кога како,а кога ке почнам на работа ке биде друга песна ,турбо работење,и кој кога ке најде тогашке јаде.А обожавам кога сите се собираме заедно.

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Заеднички ручек
18.12.2011 22:49:18   
AnnaMolly RR
Сите заедно (сосе свеки и свекор ми) јадеме само во недела. Преку неделата тие посебно, јас и мм посебно зашто различни смени сме секогаш на работа со свеки и тие јадат порано. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Заеднички ручек
27.12.2011 2:37:23   
jagodica
Ajde kazete sto bi gotvele za Nova godina pa makar i nesto soleno ili blago a mozi i salata user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Заеднички ручек
8.12.2013 13:45:49   
Mihaela 2010
Ete denes ke imame zaednicki recek nie trojca. ke pecam mevce so kompir mesavina od pcenka grasak i morkov, so zacini... zelka salata mmm

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Заеднички ручек
8.12.2013 18:06:08   
Martins mom
И ете после неколку години, во нашиот дом ништо не е променето. Секој јаде кога ќе му се присака. Преубаво е чувството кога цело семејство ќе седне на масата, поготово кога скоро секој ден имам убаво припремени оброци што обожавам да ги декорирам. Се’ тоа убаво, ама за џабеuser posted image Никако да се погодиме со мм ни за доручек, ни за ручек ни за вечера. И реков дека не си ставам на срце, или како што вели мм..абре аман и тоа јадењето е обична физиолошка потребаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Заеднички ручек
8.12.2013 21:09:02   
ikki
Мене многу ми значи семејниот ручек. Кога знам дека мм ке биде дома за ручек со мерак готвам. Сега бидејќи сум дома често јадеме заедно.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Заеднички ручек
8.12.2013 23:50:05   
vezilka RR
За викенд сите оброци ни се заднички. Преку недела ручаме заедно, тоест ние ручаме, а Никола вечера, бидејќи не фаќа седум часот. Како и да.е важно сите на маса. Но без свеки, таа никогаш не јаде со нас, ќе седи на кауч водневна до нас, но не седнува со нас.

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Заеднички ручек
9.12.2013 4:40:08   
bucko mal
Gi obozavam zaednickite ruceci.mm raboti dvokratno I toa vreme za rucek e doma.Sega I jas sum doma I cesto ke se slucuva da rucame samo nie dvajca.
Za vikendi,praznici site odroci ni se zaednicki I decata so nas.Jas ponekogas ne veceram ama si sednuvam na masa mu pravam drustvo dodeka jade.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Заеднички ручек
29.5.2014 15:24:11   
Defne90 RR
И ние преферираме да јадеме зедно со мм.Значи јас секогаш го чекам да се прибере од работа па заедно да јадеме.Некако не можам сама да си седнам и да си јадам без него.Е сега со децата е друга приказната,тие не јадат со нас од причина што честопати и посебно им готвам,поголемиот знае и долу кај баба му и дедо му да слезе да јаде а помалото спие многу често додека ние јадеме со мм.А и за него понекогаш готвам посебно,па деца како деца не им се јаде баш тогаш кога ние со мм јадеме.Инаку ептен ретко се случува да не ручаме заедно со мм,ако имам некои обврски да речеме па да не сум дома кога тој си иде од работа.Инаку строго заедно си ручаме.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Заеднички ручек
29.5.2014 15:29:09   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

И ние преферираме да јадеме зедно со мм.Значи јас секогаш го чекам да се прибере од работа па заедно да јадеме.Некако не можам сама да си седнам и да си јадам без него.......


Истооооооооооооооооооо user posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Заеднички ручек
30.5.2014 7:58:20   
princessa
I nie sekogas so mm zaedno rucame, iako toj docna si doaga od rabota(vo 17h), fakticki vecerameuser posted image user posted image user posted image , kolku i da sum gladna ke si potkasnam malku i toa e toa. N i taka jade koga se vraka od gradinka mada malku no dovolno da ja dodrzi do 17h. I taka site si sednuvame na masa vklucuvajki go i bebco. Mene mnogu mi se dopagaat semejnite zaednicki ruceci, veceri...Toa se zaednicki i srekni momenti, posebno ako se e pogodenouser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Заеднички ручек
30.5.2014 17:41:00   
Melanija RR
Мене ми е важен зедничкиот ручек, преку недела ако мм е прва во 17 ч/ на маса.Посебно од секогаш ми значел заедничкиот ручек во недела ,тоа ми е поим за недела тоа ќе го практикувам се додека сум жива.
Тоа е семејство/традиција

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Заеднички ручек
30.5.2014 17:50:51   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

I nie sekogas so mm zaedno rucame, iako toj docna si doaga od rabota(vo 17h),



Доооооцнааааа?? user posted image
Јас додека работев по полно раб. време од прва смена се враќав во 19.30 а втора 22.30...
Ама покрај се мн ретко испуштавме ручек да седнеме на маса... Среќа што свекрва ми готви и господ да ја поживее за тоа, инаку ќе се храневме со паштети како шо бевме презафатени :( а сега за некој ден на боледување, ќе праам ручечиња малце да се ставам во колосек како домаќинка user posted image

Инаку ракија и салата пред јадење не испуштавме, едвај чекав да дојдам дома и да џапнам една со салата... ммм и сеа ми течат лиги
Е од кога останав бремена на почеток мм ќе ми ставеше една капка да си подлизнував колку од стрв... сега ми е шубе па ај за година дена пак на старо хаха :D

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Заеднички ручек
1.6.2014 23:11:19   
Hopeful RR
Па се подразбира дека сакам заедно да јадеме user posted image Е сега, кога сум на работа, секако каснувам нешто, овошје или тоа што останало од претходниот ден user posted image , затоа што секогаш подоцна доаѓам дома - 17.30 најрано... Ама и да излезе вечера, дури и во 22ч, не е проблем, важно ни е барем едно јадење во денот да го изуживаме заедно, па си се чекаме - кој кога ќе се врати од вежбање, работа, ангажмани... Дури и готвиме заедно, додуша тој повеќе готви од мене, и мезиме, ракија, вино, па после и кафе... ехее, мераци user posted image Сепак, најголем ќеиф ми е за викенд, кога на раат си спремаме и јадеме порано па после искачаме на кафе. Обично во викендите одиме кај родителите, ама во последно време гледаме да го смениме тоа и да го поминеме редот некој ден преку недела, за да имаме повеќе време заедно user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Заеднички ручек
14.8.2014 12:01:42   
Mila mamicka
Сите заедно ручаме само во недела. Инаку во работните денови, свекор ми и свекрва ми јадат порано, а јас и мм заедно кога си идиме од работа во 16 часот. Мене многу ми се допаѓа заедничкиот ручек да биде секојдневна рутина, и здравје кога ќе ми бидат големи децата, ќе се организирам така, за да ручаме сите заедно на маса. Заедничкиот ручек според мене, не е само време поминато заедно во јадење, туку време кога семејството може да се дружи, да си раскажува случки од денот којшто поминал, да се прават планови за вечерно излегување или прошетка. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 18
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?