|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   карактер на деца
19.10.2009 11:37:11   
big_mama817
Каков е карактерот на вашите деца

< Поракaта ја уредил big_mama817 -- 19.10.2009 11:38:01 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)
Revisions: 3 | Непосредна врска до пораките: 1
   RE: карактер на деца
20.10.2009 0:14:36   
Боцко
цврст, непоколеблив, инает.
неговото па тоа ти е. во последно време и се умилкува кога нешто му треба. манипулатор на родители user posted image .
периодов е важен тие карактерни особини правилно да му се насочат. добро е наштиман да плива во денешните води, но треба да научи енергијата да не ја расфрла без потреба. малку дипломатија не би пречела.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: карактер на деца
10.1.2010 21:12:18   
mother 29
politicar vo pravta smisla na zborot..kako samo menuva taktika koga saka nestouser posted image golem inaet i loko,a najmil na svetoe koga saka...
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: карактер на деца
10.1.2010 22:02:12   
Еца
упорна и доследна на своето, последното нејзино да е, се таа знае, се може сама, ретко бара помош, па дури и кога не може докрај сама нешто да направи. Солиодарна, што многу ми се допаѓа и често пати иако нешто не може да ми помогне, таа ќе ме праша дали ми треба помош. 

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: карактер на деца
10.1.2010 22:21:17   
Maria
Golem "politicar" koga saka nesto,znae kako da go dobie,snaodliv,znae da se izvadi od situacija,da se opravda,pa makar i drug da obviniuser posted image .Malku (poveke) tvrdoglav,no lesno mozes da go ubedis, na dobar nacin,so razgovor,i taka vednas svaka i go prifaka toa sto sakas da mu go kazes i otstapuva od svoeto,popusta.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: карактер на деца
7.4.2010 13:28:41   
caci20
Петар е многу чуден карактер. Дури и некогас ме загрижува. Мирен, многу уреден, доследен - кога нешто прави го прави до крај, приврзан за мама до бескрај. Личи на стармало. Но е и повлечен, некогаш доволен на самиот себе. А бескрајно весел.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: карактер на деца
7.4.2010 15:28:17   
matushka
Inat, dosetliv, zakacko epten.. i vrti suci pak doagjame na negovotouser posted image
Mnogu mil, i bistar. gooolema maza.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: карактер на деца
26.4.2010 14:46:37   
ikipp
placka,inaet,itra,pametna,mnooogu pametna koga e na nejzinite,so ne smee ke go napravi,pa i histerija da ja fati ako trebauser posted image ,si mislam dali samo mojata e takva?

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: карактер на деца
26.4.2010 14:49:36   
ripce
Мојов почна да мава по деца, многу сака деца, кога ќе ги види им се доближува, им се радува ги гали, и одеднаш почнува да мава по нив.user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: карактер на деца
28.4.2010 13:25:41   
TRANSTAR
kako i mene i toj ima sreka da si igra so pradedomu pa taka da cel e na pradedo kumanovec so site atributi.user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: карактер на деца
28.4.2010 13:53:00   
Adrijana
Mala e, ama se poznavauser posted image Itrica(znae deka ako kenka ke si dobie so saka, a toa e kaj mama vo race, i samo glumi celo vreme), mamina maza, druzeljubiva e, nejke ic sama da bide ni sekunda,ljubopitna( takva i e vozrasta).

_____________________________



(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: карактер на деца
4.5.2010 11:03:11   
ikipp
nemirna,ziva,placka,mila,nasmeana,itra...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: карактер на деца
6.2.2012 14:57:04   
vezilka RR
..политичар уште од сега, точно мнипулира со нас, прилично упорен и доследен, и закачко невиден, многу е ведар и весел, муабетчија, нон-стоп брбља ( на бебешки, сеуште user posted image ) и мислам дека е прилично „самотњак“ за негова возраст, често се заигрува сам во некое ќоше..

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: карактер на деца
5.2.2016 14:31:47   
marchi
vakva tema za karakter kaj decata ete imalo taka da jas samo ke se nadovrzam so moeto prasanje.od koga smetate deka e oformen karakterot na vaseto dete?moze li da se rece deka za dete od dve ili tri godini vekje ima oformen karakter?

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?