|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали сте стрвни?
14.4.2012 16:21:17   
Melanija RR
Дали и колку сте стрвни?На некоја конкретна храна,или во некое време пример пред циклус,за време на пост.за време на бременост.....

Идејава ми дојде предмалку додека правев пита а исто и синоќа кога ги направив кифлите едвај се воздржав user posted image и ќе ми остане на прсти храна па пазам на не лизнам user posted image какви искушенија

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали сте стрвни?
14.4.2012 16:26:27   
AnnaMolly RR
Јас пред да добијам ми се јаде се живо и диво!
Кога бев бремена за ништо не бев стрвна, ништо не ми се пријадуваше посебно. А најмногу општо онака стрв ме фаќа за чипс, смоки, семки... Леле кога ќе ми текне на семки во секунда морам да си купам! Среќа карши мене комшиите со тоа работат и секогаш си имам тазе и топли семки.
За благо ретко стрв ме фаќа, повеќе за солено. А за постење не би знаела зашто никогаш не сум постела.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 14.4.2012 16:27:01 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали сте стрвни?
14.4.2012 16:35:57   
kikicka
Ејјј не да сум посебно на чоколади ,палачинки еее неможам едвај се воздржував оваа недела дека постови ама издржам машки user posted image
Пред циклус да не зборувам колку имам напад за храна и оф корс благо дека е.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали сте стрвни?
14.4.2012 20:45:27   
Џесика
Даааа стрвна сум за баклава, слатко од смокви, ореви, некогаш за Чунга Лунга, а некогаш знае и за хамбургер да ме фати. Деновиве додека постев многу пати лизнував додека му спремав на син ми јадење, а инаку додека бев трудна ич не бев стрвна, пред и потоа сум...user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 14.4.2012 20:46:05 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали сте стрвни?
14.4.2012 21:00:13   
Lalence
Лелееееее мноооогу сум стрвна и на благо и на солено,посебно на чоколади просто не можам да им одолеам user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали сте стрвни?
14.4.2012 21:34:22   
kapina
da da i toa mnogu sum strvna

(Одговор на членот Lalence)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали сте стрвни?
15.4.2012 9:51:07   
moni teo
многуууу сум стрвна што ќе видам во продавница се ми се пријадува и се бутам у корпата user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали сте стрвни?
15.4.2012 11:11:56   
Maca25
Јас не сум стрвна, ни сега ниту пак кога бев трудна.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали сте стрвни?
17.4.2012 19:50:04   
mamicki
Ни најмалку не сум стрвна, и ден-денес постојат сума јадења што не сум ги вкусила бидејќи не ми изгледаат убаво. Но, ден пред менструација УМИРАМ за кикирики во лушпа!user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали сте стрвни?
17.4.2012 20:31:38   
annabela
Jas sum bremena i ic ne sum strvna i pred bremenosta ne bev strvna ednostavno znam da se iskontroliram za jadenje. Sano porano pred dobivanje mnoooogu mi se jadese ne nesto posebno ama non-stop bev gladna, a odkako ke dobiev usta ne mi se otvarashe

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали сте стрвни?
18.4.2012 12:24:55   
vezilka RR
Стрвна сум си, греота е да кажам дека не сум user posted image И не на некоја посебна храна или вкус, туку чист стрв. Туку од нигде-никаде ќе ми текне на нешто. А можам да се воздржам и да не пробам ако сум решила без проблем, ама ќе ми посака душата, тоа е стрвот.

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали сте стрвни?
18.4.2012 12:31:16   
Mihaela 2010
Srtvna sum samo po blago,ednostavno nemozam da oddoleam,i koga bev trudna mn se pritresuvav na blago,uff

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали сте стрвни?
18.4.2012 12:48:39   
Luci
Море по све живо и диво сум стрвнаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали сте стрвни?
19.6.2012 15:12:13   
Regina
Бремена сум и не сум воопшто стрвна, дури по малку ми е чудно што сум слушала труднички желби за јадење.
Пред да останам бремена можам да кажам дека сум била пострвна отколку сега. Љубител сум на благо и ме е фаќало стрв за благо, а сега не сакам ни да мириснам благо. Почнав многу јадења да не можам да ги поднесувам, често ми се гади и имам нагони на повраќање па така претежно сум на овошје и зеленчук, а на ова топлово време на друго и не ми текнува, еможе само сладолед понекогаш да ми присака душичката, на него па заборавив.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали сте стрвни?
7.2.2016 14:31:54   
AneLav RR
Многу сум стрвна, но не за благо, за солени работи и за нови непробани ептен сум стрвна. Подолг период од животот успевав да си ја победам стрвноста и си игледав супер. А откога ги родив децата не сум стрвна само да пробам туку и саглам да се најадамuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Regina)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали сте стрвни?
9.2.2016 13:20:06   
deluxe
Стрвна сум многу на блгоuser posted image Но имам огромна самоконтрола и многу се контролирам.Тој механизам на контрола го усовршив со постењетоuser posted image user posted image Немам гајле ,знаам да кренам рачна кога ќе претерамuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали сте стрвни?
9.2.2016 13:42:40   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Многу сум стрвна, но не за благо, за солени работи и за нови непробани ептен сум стрвна. Подолг период од животот успевав да си ја победам стрвноста и си игледав супер. А откога ги родив децата не сум стрвна само да пробам туку и саглам да се најадамuser posted image

Јас и благо додавам тука.И што да кажам, од стрвост си имам секогаш десетина килца вишак.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали сте стрвни?
9.2.2016 18:10:55   
scared RR
Порано не бев, ама сега во бременоста ептен сум. Ми текна на јагоди одма отидов купув и сите ги изедов наеднаш user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали сте стрвни?
9.2.2016 18:20:01   
Hopeful RR
Оф, отсекогаш сум била стрвна, и тоа на најлошото за мене - сирење, теста, месено, благо па поготово...
Кога сменив исхрана и почнав здраво да се хранам, станав стрвна на бадеми, индиски ореви, маслинки па ко нездрава.
Во бременост напротив, ич не бев стрвна, ни имав апетит за конкретна работа, освен на крај пред породување пукнав по праски од конзерва, банички од едно конкретно место кај пазарот во Тафталиџе 2, исто и по еурокремот од Кам user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали сте стрвни?
9.2.2016 18:27:16   
lukajana RR
Јас сум стрвна за благо најмногу ,друго послабо ама благо знае да ми се пријаде во сред ноќ.
Кога бев бремена бев стрвна за сендвичите од Вили со еден тон лут сос user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали сте стрвни?
9.2.2016 18:32:23   
mommy_angels RR
за тоа колку сум стрвна доказ е мојата витка става user posted image .Стрвна за тестенини и благце user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 21
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?