Дали сте стрвни? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да готвиме заедно



Порака


Melanija RR -> Дали сте стрвни? (14.4.2012 16:21:17)

Дали и колку сте стрвни?На некоја конкретна храна,или во некое време пример пред циклус,за време на пост.за време на бременост.....

Идејава ми дојде предмалку додека правев пита а исто и синоќа кога ги направив кифлите едвај се воздржав [sm=smiley36.gif] и ќе ми остане на прсти храна па пазам на не лизнам [sm=smiley36.gif] какви искушенија




AnnaMolly RR -> RE: Дали сте стрвни? (14.4.2012 16:26:27)

Јас пред да добијам ми се јаде се живо и диво!
Кога бев бремена за ништо не бев стрвна, ништо не ми се пријадуваше посебно. А најмногу општо онака стрв ме фаќа за чипс, смоки, семки... Леле кога ќе ми текне на семки во секунда морам да си купам! Среќа карши мене комшиите со тоа работат и секогаш си имам тазе и топли семки.
За благо ретко стрв ме фаќа, повеќе за солено. А за постење не би знаела зашто никогаш не сум постела.




kikicka -> RE: Дали сте стрвни? (14.4.2012 16:35:57)

Ејјј не да сум посебно на чоколади ,палачинки еее неможам едвај се воздржував оваа недела дека постови ама издржам машки [sm=smiley36.gif]
Пред циклус да не зборувам колку имам напад за храна и оф корс благо дека е.




Џесика -> RE: Дали сте стрвни? (14.4.2012 20:45:27)

Даааа стрвна сум за баклава, слатко од смокви, ореви, некогаш за Чунга Лунга, а некогаш знае и за хамбургер да ме фати. Деновиве додека постев многу пати лизнував додека му спремав на син ми јадење, а инаку додека бев трудна ич не бев стрвна, пред и потоа сум...[sm=smiley36.gif]




Lalence -> RE: Дали сте стрвни? (14.4.2012 21:00:13)

Лелееееее мноооогу сум стрвна и на благо и на солено,посебно на чоколади просто не можам да им одолеам [sm=smiley1.gif]




kapina -> RE: Дали сте стрвни? (14.4.2012 21:34:22)

da da i toa mnogu sum strvna




moni teo -> RE: Дали сте стрвни? (15.4.2012 9:51:07)

многуууу сум стрвна што ќе видам во продавница се ми се пријадува и се бутам у корпата [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Maca25 -> RE: Дали сте стрвни? (15.4.2012 11:11:56)

Јас не сум стрвна, ни сега ниту пак кога бев трудна.




mamicki -> RE: Дали сте стрвни? (17.4.2012 19:50:04)

Ни најмалку не сум стрвна, и ден-денес постојат сума јадења што не сум ги вкусила бидејќи не ми изгледаат убаво. Но, ден пред менструација УМИРАМ за кикирики во лушпа![sm=jezicek.gif]




annabela -> RE: Дали сте стрвни? (17.4.2012 20:31:38)

Jas sum bremena i ic ne sum strvna i pred bremenosta ne bev strvna ednostavno znam da se iskontroliram za jadenje. Sano porano pred dobivanje mnoooogu mi se jadese ne nesto posebno ama non-stop bev gladna, a odkako ke dobiev usta ne mi se otvarashe




vezilka RR -> RE: Дали сте стрвни? (18.4.2012 12:24:55)

Стрвна сум си, греота е да кажам дека не сум [sm=jezicek.gif] И не на некоја посебна храна или вкус, туку чист стрв. Туку од нигде-никаде ќе ми текне на нешто. А можам да се воздржам и да не пробам ако сум решила без проблем, ама ќе ми посака душата, тоа е стрвот.




Mihaela 2010 -> RE: Дали сте стрвни? (18.4.2012 12:31:16)

Srtvna sum samo po blago,ednostavno nemozam da oddoleam,i koga bev trudna mn se pritresuvav na blago,uff




Luci -> RE: Дали сте стрвни? (18.4.2012 12:48:39)

Море по све живо и диво сум стрвна[sm=lev.gif]




Regina -> RE: Дали сте стрвни? (19.6.2012 15:12:13)

Бремена сум и не сум воопшто стрвна, дури по малку ми е чудно што сум слушала труднички желби за јадење.
Пред да останам бремена можам да кажам дека сум била пострвна отколку сега. Љубител сум на благо и ме е фаќало стрв за благо, а сега не сакам ни да мириснам благо. Почнав многу јадења да не можам да ги поднесувам, често ми се гади и имам нагони на повраќање па така претежно сум на овошје и зеленчук, а на ова топлово време на друго и не ми текнува, еможе само сладолед понекогаш да ми присака душичката, на него па заборавив.




AneLav RR -> RE: Дали сте стрвни? (7.2.2016 14:31:54)

Многу сум стрвна, но не за благо, за солени работи и за нови непробани ептен сум стрвна. Подолг период од животот успевав да си ја победам стрвноста и си игледав супер. А откога ги родив децата не сум стрвна само да пробам туку и саглам да се најадам[sm=smiley1.gif]




deluxe -> RE: Дали сте стрвни? (9.2.2016 13:20:06)

Стрвна сум многу на блго[sm=smiley36.gif]Но имам огромна самоконтрола и многу се контролирам.Тој механизам на контрола го усовршив со постењето[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Немам гајле ,знаам да кренам рачна кога ќе претерам[sm=jezicek.gif]




Defne90 RR -> RE: Дали сте стрвни? (9.2.2016 13:42:40)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Многу сум стрвна, но не за благо, за солени работи и за нови непробани ептен сум стрвна. Подолг период од животот успевав да си ја победам стрвноста и си игледав супер. А откога ги родив децата не сум стрвна само да пробам туку и саглам да се најадам[sm=smiley1.gif]

Јас и благо додавам тука.И што да кажам, од стрвост си имам секогаш десетина килца вишак.[sm=zmeden.gif]




scared RR -> RE: Дали сте стрвни? (9.2.2016 18:10:55)

Порано не бев, ама сега во бременоста ептен сум. Ми текна на јагоди одма отидов купув и сите ги изедов наеднаш [sm=smiley36.gif]




Hopeful RR -> RE: Дали сте стрвни? (9.2.2016 18:20:01)

Оф, отсекогаш сум била стрвна, и тоа на најлошото за мене - сирење, теста, месено, благо па поготово...
Кога сменив исхрана и почнав здраво да се хранам, станав стрвна на бадеми, индиски ореви, маслинки па ко нездрава.
Во бременост напротив, ич не бев стрвна, ни имав апетит за конкретна работа, освен на крај пред породување пукнав по праски од конзерва, банички од едно конкретно место кај пазарот во Тафталиџе 2, исто и по еурокремот од Кам [sm=smiley36.gif]




lukajana RR -> RE: Дали сте стрвни? (9.2.2016 18:27:16)

Јас сум стрвна за благо најмногу ,друго послабо ама благо знае да ми се пријаде во сред ноќ.
Кога бев бремена бев стрвна за сендвичите од Вили со еден тон лут сос [sm=jezicek.gif]




mommy_angels RR -> RE: Дали сте стрвни? (9.2.2016 18:32:23)

за тоа колку сум стрвна доказ е мојата витка става [sm=jezicek.gif].Стрвна за тестенини и благце [sm=smiley1.gif]




Страница: [1]