|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сонување во текот на бременоста
11.7.2009 11:53:38   
cevlice
Dali na nekoj mu se slucuva da sonuva poveke vo bremenosta odkolku prethodno.
imam procitano pred nekoj den deka mozno e pojavuvane na cudni sonista
jas licno poveke sonuvam i imam primeteno najveke koga spiam na grb.
pa bas me interesira dali nekoj od vas ima slicno iskustvouser posted image
pisete ve cekam

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:16:34 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Сонување во текот на бременоста
11.7.2009 12:44:34   
lidijas
da tocno e i jas mnogu sonuvam skoro sekoja vecer no toa e normalno

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:16:53 >

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Sonuvanje vo tekot na bremenosta
11.7.2009 12:57:47   
alex_mo
          Isto i jas,Sekoj den nov son i cesto baram po sonovnicite......ama vrska nema. Sonuvanjeto e pocesto vo bremenosta zatoa sto  cesto se razbuduvame ,pa  pak zaspivame.Taka barem jas mislam.Ne sonuvam do 5.00h,a potoa sekoj cas u wc i razni sonovi..

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Sonuvanje vo tekot na bremenosta
11.7.2009 13:10:02   
cevlice
sigurno e normalno i
ne treba mnogu da se opteretuvame

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Sonuvanje vo tekot na bremenosta
11.7.2009 14:46:19   
mami
ова е нешто што најдов за соновите во бременоста-
Соништата за бебето што може да ги доживее трудницата во последнито триместар може да ја наведат да размислува дека го губи размерот- всушност тие соништа се нормални и здрави и помагат трудницата на здрав начин да се растовари од грижите и стравувањата. Еве неколку толкувања
Сон дека е неподготвена, го загубила бебето во продавница, го заборавила, прпуштила преглед- може само да го изрази стравувањето на трудницата дека не е способна да одговори на барањата на мајчинството
Сонува дека ја напаѓаат, ја повредуваат- ја одразува нејзината ранливост
Сон дека е затворена и неможе да избега, се дави во базен, заклучена во кола- страв дека бебето ке ја врзе и ке и ја намали слободата
Сон дека ја губи привлечноста и нејзиниот сопруг заминува кај друга жена- го одразува стравот на речиси секоја жена дека бременоста засекогаш ке го уништи нејзиниот изглед и сопругот ке замине
Соништа за сексуални искуства, + или - кои донесуваат задоволство или вина- ги одразуваат збунетоста и спротивните чувства кон сексот што се чести во бременоста
Сон за смрт, воскреснување, се појавуваат мртвите родители или роднини- може да значи поврзување на новите со старите генерации

Се надевам дека малку ви помогнав а ако не пишете го вашиот сон во нашиот соновник па некој ке го протолкува  http://www.ringeraja.mk/forum/sonovnik/m_5060/mpage_1/tm.htm#9282

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Sonuvanje vo tekot na bremenosta
11.7.2009 14:48:24   
mis.
Јас сум слушнала дека соновите на трудниците никогаш не се остваруваат иако додека не биле бремени сонот секогаш им покажувало нешто.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   Сонување во текот на бременоста
11.7.2009 21:10:39   
Палешка РР
Да, навистина во последно време сонувам неповрзани работи.
Синоќа сонував како од јаболкница берам портокали, па денес мм се уби да пронајде, а никој ништо не му рече user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:17:33 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сонување во текот на бременоста
11.7.2009 22:19:03   
Еца
Леле и јас многу сонувам, но не мислам на соновите, не сакам ниту да размислувам што и како значат, зошто многу пати сум се нашла во ситуација да ми се поклопат во скоро време со реалноста, па ми создаваат некое безвезно чувство.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сонување во текот на бременоста
19.9.2009 22:18:03   
Палешка РР
Си сонувам јас така, секоја вечер. И убаво ми е во светот на соништата, не ми се случило одамна да сонувам нешто страшно или лошо. И обично сонот ми го прекинува грчот во ногата, па станувам, се масирам, се шетам низ станот како кривкуц едно саат време и потоа не можам да заспијам до сабајле.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сонување во текот на бременоста
9.10.2009 9:23:10   
Палешка РР
Синоќа сонував дека умрела свекрва ми user posted image
Се разбудив со плачење user posted image , ух.



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сонување во текот на бременоста
9.10.2009 9:54:56   
Sanja
Јас во последно време сонувам многу чудни соништа, но мислам тоа е нормално во бременоста, под влијание на некои хормони мислам .....

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сонување во текот на бременоста
9.10.2009 10:04:51   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Си сонувам јас така, секоја вечер. И убаво ми е во светот на соништата, не ми се случило одамна да сонувам нешто страшно или лошо. И обично сонот ми го прекинува грчот во ногата, па станувам, се масирам, се шетам низ станот како кривкуц едно саат време и потоа не можам да заспијам до сабајле.user posted image


Ej Paleska kako mene da si me opisala isto se i so grcot vo nogata i se mi isto i na meneuser posted image
Znam deka sonuvam sekogas koga ke legnam, ama nesto vo posledno vreme ne gi pametam sonistata, osven vcerasniot. Sonuvav deka umrel tatko mi, i se razbudiv celata vo solzi, edvaj se smiriv, lipav uste 15 minuti sigurnouser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сонување во текот на бременоста
15.10.2009 9:29:04   
Палешка РР
Синоќа имав срамни соништа  user posted image  user posted image  

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сонување во текот на бременоста
15.10.2009 10:38:34   
Весна
user posted image user posted image user posted image user posted image што убаво за тебе Палешка user posted image
Јас претходно, а еве и сега сонувам премногу симболични соништа, ретко ги кажувам за да не ги испалшам блиските, посебно не на мајка ми која веднаш ќе си ги протолкува по свое, па ќе фати да ме замара да идам те на гробишта, те во црква свеќа да сум палела user posted image ауууух.
Единствено сега ми се зачестени, и тоа ихааа зачестени, оние како што Палешка ги вика „срамни соништа  user posted image  user posted image   “ user posted image

Туку, Палешка, која нога ти е проблематична, левата или десната? И јас сум си со иста мака, па ај да видиме дали и во истата нога ќе сме шантрави user posted image   Мене левата ми кочи user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сонување во текот на бременоста
15.10.2009 10:39:05   
mis.
Палешка ти се нормални во бременоста и јас често ги имав и бевuser posted image но отпосле разбрав дека се нормални.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Сонување во текот на бременоста
15.10.2009 11:40:11   
biljana16
Jas sonuvav premnogu nepovrzani raboti. No sega vo posledno vreme po celo vreme sonuvam deka predvremeno ke se porodam i deka nesto ne e vo red so bebeto. Iako site ispituvanja se vo red sepak mnogu me faka panika. Dali vi se slucilo istoto i vas?
Pozdrav

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Сонување во текот на бременоста
15.10.2009 11:44:58   
mother 29
немој да се секираш...јас какви чударии сонував додека бев бремена ,умот да ти се земе......еве го Марко во сабота 2 год ке прави,здрав ,весел,...пу-пу
сонови се само тоа.....уживај.отиди запали свека за здравје,јас така правам кога лошо сонувам,и веднаш некако ми е полесно на душата
ПОЗЗЗ

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Сонување во текот на бременоста
15.10.2009 11:48:27   
Весна
Па да, нешто слично ми се има случено баш пред некоја вечер. Сонот само што го засонував, но од преголема паника веднаш се разбудив. Сонував дека ми го нема мешето та не стигнав ни да помислам дали е малото добро, веднаш ококорив очите и рацете ги ставив на стомакот, кој си беше на место, гоооолем и малото си мрткаше, лисица мала мамина user posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Сонување во текот на бременоста
15.10.2009 12:10:28   
Палешка РР
Ахххх, тоа што не се прави во живо - се сонува. user posted image user posted image
Така и јас...а мм којзнае што сонува, иииииии....

Весна, јас одвалам user posted image  на десната...може да се придржуваме user posted image  

user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Сонување во текот на бременоста
18.12.2009 9:49:12   
Палешка РР
Синоќа на сон бев во Турција, сама. Откако стигнавме во Истамбул се загубив од групата, не можев да го најдам хотелот, ја загубив ташната комплет со сите лични документи и пасошот и во сон плачев, плачев, плачев.

Се надевам нешто ќе се израдувам? user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Сонување во текот на бременоста
18.12.2009 9:52:31   
ananikol
Paleska,odi na trazim.com imas sonovnik user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Сонување во текот на бременоста
18.12.2009 9:54:19   
bibi
а, Палешка, веќе немаш што да правиш, па се оптеретуваш со глупости? Ај, не се секирај, ќе биде се во редuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Сонување во текот на бременоста
28.12.2009 15:02:47   
arh_diz
Jas isto mnogu sonuvam i se nekoi gluposti nepovrzani raboti katastrofa

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Сонување во текот на бременоста
11.7.2013 11:02:25   
Snow Queen
Еххх какви се глупости не сонувам, ама едноставно успеав едно големо IGNOR да ставам, и не се замарам ниту со еден сон откако останав бремена.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Сонување во текот на бременоста
12.7.2013 12:40:57   
@bebe
mamicki, znaci toa e normalno sega koga ve procitav i jas sonuvam sekakvi gluposti da ne kazam na najlosoto sto moze da se sluci, znaci i jas ne sum poarna poarna, bas i majka mi sabajle mi rece deka toa bilo bas normalno, mora da priznaeme deka nesto slicno mislime peku den ne onaka konkretno kako vo sonot ne daj boze pa potoa se odrazuvaat mislite vo sonot, nisto posebno, takvi slicni sonovi neli sme sonuvale i koga ne se bile bremeni, sega e normalno hormonite se iskreno posilni od nasite custva, samo opusteno i bas sakav da prasam zasto poveke sonuvame poveke neubavi sonovi otolku ubavi, mozebi e podobro taka, ajde so lesno neka ni e, zatoa vo tekot na denot poveke smeenjeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?