|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.6.2012 12:50:08   
gabcezabce
Jas imam trnenje na nozete i grcevi posebno navecer vo nozete mi rece ginekologot kalcium i magnezium da pijam se otruf mnogu mrazam sumlivi tableti, a nemase drugi vo zegin toj mi e najblisku.user posted image

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.6.2012 13:02:57   
meU87
Има во Зегин магнезиум од 350мг во вид на прашок, само се става на јазик и се остава да се стопи.

(Одговор на членот gabcezabce)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.6.2012 11:00:24   
Veronika 78
jas sum denes na ctg prvpat a sum 35 nedela,kako i sto idat tie raboti poima nemam
brisevite veke gi napraviv i fala bogu se e ok i togas ginekologot me pregleda prvpat vaginalno so raka mi rece rano e i visoko e samo da kazes na doktorot od gak sto ke te porodi deka imam nekoja precka vo rodilniot kanal pa ako e user posted image pogolemo da go ima toa vo predvid
Ima li nekoj iskustvo so vakva rabota i kade na gak ke se dogovaras toa eventualno koga ke stignes na boks pa togas da kazes user posted image
samo sum zagrizena da ne e togas predocna za ovaa rabota?user posted image

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.6.2012 11:12:16   
Dimana
Jas bev na Gag vo vtornikot i samo na eho me gledase dr za ctg mi rece duri 38 nedela da odam ,nemam pojma zasto ne me vide togas jas sum 36 nedela sega ,i se razocarav dr nema ke bide na odmor bas na termin se vraka ako docekam do togas ke me poraga ako ne da si baram za sekoj slucaj drug dr ,sega so odmorive ke bide na sreka koj se padne toj me plasi rabotava .

(Одговор на членот Veronika 78)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.7.2012 18:13:22   
Dimana
Ve nema mesinja ja zapostavivme temava,jas pocnav da brojam tocno 20 dena ,dr rece moze sekoj moment da bide mene uste ne mi e verno mozebi zosto ne me stegnalo taka jako ,celo vreme samo na son se poragam opsednata sum kako ke pomine se ,dali ke bide bebeto dobro pa jas dali ke bidam dobra pa na kogo ke lici abe smeski.

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.7.2012 20:31:49   
taska
Dimana samo napred ne se sekiraj se pominuva :))) gledam od komentarive skoro site se porodivme zatoa nema komentari :))) sega drugi maki si iimame :( mleko , grcevi , placenje ne spienje :P samo ne se sekiraj se pominuva a koga ce si go vidis bebusceto srce ti se topi user posted image

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.7.2012 21:31:33   
Veronika 78
jas mislev samo jas se opteretuvam so toa dali mi e ok user posted image ,kako ke bidam jas, kako ke se snajdam so poroduvanjeto,koj dr ke mi padne posto definitivno na gak nema zakazuvanje na doktor i sl.user posted image
ajde samo so lesno da ni e,sto da recam drugo i jas brojam sitno 15-20dena
inaku vo ponedelnik sme na pregled pa ke pisam kako sme pominale

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
13.7.2012 15:37:52   
eli07
Eve i jas sum tuka uste gurame posledni 2 nedeli. Vo Vtornik sme na pregled pa iskreno se nadevam deka ke ima nekoj napredok. Taska ti kako si,kako pomina na poragjaj....pisi ni iskustvo koga ke najdes vremeuser posted image .

(Одговор на членот Veronika 78)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
15.7.2012 18:51:40   
eni
Mamicki ve nema nestouser posted image Jas se spremiv, vcera si kupivme i kolicka, ostana uste kadice da zemam, pa bebco moze da izleguvauser posted image

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
15.7.2012 19:07:13   
Dimana
Gotovo poludev ,neznam sto da pravam so sebe od sto mi e toplo i grlo me boli i nos mi se zatna ,utre sum na kontrola i ctg moze ke me zadrzat otocite mnogu me plasat sto li ke bese ova.Odvaj cekam da se porodam iako mi fufka ama ova ne se izdrzuva veke .

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
15.7.2012 19:07:53   
dzigimigi
Super eni stom si spremila se,i jas sum gotova so se no nikako da ja spremam tasnata em sakam sto pobrzo da izlezi em ne mi stiska nekako

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
15.7.2012 20:27:39   
eli07
Jas se udriv na generalka user posted image user posted image Moze i preteruvam malku ama ne znam sto da pravam veke so sebe....si vikam aj vaka moze ke izleze poranouser posted image .

(Одговор на членот dzigimigi)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
15.7.2012 20:31:04   
Mammi
Ели јас па рано рано удрив на генералкивеuser posted image дека ако чекам мажлево да ми помогни непосредно пред пороѓај ќе завршам работа. Најкрупното е средено само отом потом ситници мали.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.7.2012 10:56:34   
eli07
Leleeee lugje ne mozam veke da izdrzam....od vcera vecerta bebevo ne zastana,tolku mnogu se dvizi sto pocnav da se plasam deka ne e normalno.I toa dvizenja sto se mnogu bolni :) cel stomak mi se prevrtuva i koga ke se nabie vo eden del od stomakot mislam deka ke mi izleze.Kazete mi dali kaj vas se slucuvalo slicno nesto.Sigurno krevam panika za djabe ali ne znam....user posted image user posted image

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.7.2012 11:19:05   
Dimana
Eli07 i kaj mene e taka stomakot mi se pravi kamen kako se dvizi bebeto i od ednas ke se zgrci de na edna de na druga strana,vecer sum na kontrola pa ke vidime sto ke kaze dr jas misslam deka se kontrakcii .

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
16.7.2012 11:30:50   
eli07
Uffff ne znam veke sto da se pravi...jas pa mislam deka nema dovolno mesto bebus veke pa sekoe negovo dvizenje sega go osekame kako bolka.Vcera cela vecer konstantni bolki vo dolniot del na stomakot ali traea po 15-20min bez prestan taka da ne veruvam deka se to a "onie" kontrakcii.I jas sum utre na pregled pa ke vidime se nadevam deka ke me izraduva d-rava ke mi kaze deka sum otvorena 4-5 prstiuser posted image user posted image . i da si zavrsime rabota.Ajde se nadevam i kaj tebe Dimana ke bide brzo i lesnouser posted image

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.7.2012 15:12:32   
malenaa
mamicki....i mene kako doaga vreme me faka strav...nz...navecer ili sonuvam nekoj glupavi sonista, kako se poragam, kakvo e bebusko i slicno ili pak ne spijam voopsto, se prevrtuvam celo vreme nemozam polozba da si fatam za spienje se mislam da ne go povredam user posted image ... narednata nedela sum na CTG (38 g.n. ke bidam) ... ama stravov od poragaj kako ide vreme se pogolem e....user posted image

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
19.7.2012 5:07:30   
lavche_oh
Jas utre vleguvam 36 nedela na 24 sum na kontrola i ke go vidime ctg sto ke kaze,moja pretpostavka nekade nakaj 38 nedela mislam deka kese porodam ali ke vidime,bebusov mrda li mrda tropa po cel den nekako kako da mu se izleguva,a terminot mie od 1vi avg nataka,ama ke vidime:)))

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.7.2012 7:40:07   
Dimana
Dojde i posledniot den,no nisto od bolka sedam i cekam tesko bilo vaka neznam kakvi ne ti misli mi pominuvaat niz glava,ama sto e tuka e treba da odam na lekar ,na kontrola ama pa tie od gag celo vreme samo naglasuvaat ako nemas bolki i ne ti e puknat videnjak ne doagaj e aj junacko srce neka izdrzi da ne otide jas i taka poluduvam doma barem koga ke otidam tamu mi olesnuva znam do kade e rabotata ,mnogu mi e tesko user posted image ke poludam

(Одговор на членот lavche_oh)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.7.2012 7:48:42   
dzigimigi
nekoi veceri vo spienje imam oseteno bolki vo polovina i jajnici i se se razbuduvam uh sega e denot no od D nema nisto user posted image user posted image izgleda uziva vo mene a jas kako sto pisuvate se poveke i poveke me faka strav,za prvoto dete otidov so smeenje iako bolkite bea nevozmozni,no sega znam kako e i zatoa panicam ,edinstvena zelba mi e samo da bideme zdravi i zivi dvete,a bolkite ke gi izdrzam,mnogu sum nervozna vo posledniov period user posted image

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.7.2012 12:14:31   
Dimana
Dzigimigi nezbori za nervoza jas ke ubijam nekogo site mi se krivi ,vcera se otepav od cistenje ribav parket brisev prozori abe nervoza vo mene si rabotam i si placam da me prasa nekoj zasto neznam ama site mi bea krivi site mi vikaat ajde sto cekas odi porodise kako do mene da e rabotava a denes tel samo mi zvoni samo prasuvaat nemozam da gi podnesam veke ke iskrsam i tel i sve u p.m me napnaa .
Aj se iznakukav i tuka ne mi zameruvajte hormonive me poremetija.

(Одговор на членот dzigimigi)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
23.7.2012 18:50:44   
lilicka
Нормално е да сте нервозни последните денови-недели...ко ќе ми текне каква бев јасс леллее со поминат термин сите ми одеа на нерви уште згора ко ќе ми речеа па ти уште си дома или уште не си породенаuser posted image или ајде што чекаш....гррррр
Ама колку ми била чиста куќава тогашш само рибав,рибавв...морав некако да ја исфрлам нервозатаuser posted image
А сегаа како атомска бомба да ми паднала ми е низ домаuser posted image user posted image user posted image user posted image
Со лесно нека вие на сите идни мамициuser posted image

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
3.8.2012 14:10:54   
malenaa
hej mamicki, kako ste mi...znaci navistina se teski poslednite denovi....neznam sto so sebe,,,mislam deka ke se seknam...tesko e, odvaj cekam da si go vidam bebusko moj, a i strav mi e, mn mi e strav od bolnici, ama toa e zdravje na 09.08. mi e tremin a bebusko mn pocnuva da kloca eve veke dva dena mnogu mi e poaktiven, bevme na ctg, se e ok ko demek mi vika doktorkata i mi dade uput za na klinika da odam na kontrola i na ctg nareden pat (bidejki tamu ke se poragam) ko demek dobro e i da ja vidam bolnicata i mi dade bilnicki upat za sekoj slusacj da ne mi pritreba, taka da edvaj cekam da dojde bebusko ....strav mi e, no se nadevam se ke bide ok...pozdrav do site maicki i idni mamicki....

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
3.8.2012 19:47:34   
deluxe
uhhhhhuser posted image user posted image teski se ovie posledni nedeli pred poragajot,a zgora na se pa i zeskovo ne utepa.jas nokeska dezurav mi bese zesko ama i imav nekoi mali bolki vo dolniot del od stomakot(znam deka bea lazni) ama se isplasiv malku ,i taka denes sum cel den na gotovs .inace terminot mi e 20 avgust mislam deka e rano uste ama psihata i hormonite si go storija svoeto user posted image user posted image pozzzz do site mamicki

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
6.8.2012 13:41:51   
mama_sk
Ja procitav cela tema i slatko si se iznasmeav user posted image user posted image user posted image Site sme isti znaci, istite slatki maki gi imame vo poslednite nedeli od bremenosta user posted image
Jas sum 36ta i se boram so zestini, kiselini, nesonici, macnini... Mesto ne me fakja i mnogu sum nervozna user posted image Pocnaa slabi bolki vo kicmata i stomakot a od vreme na vreme dobivam i po nekoj jak bodez nisko vo stomakot. Na ctg se pojavuvaat kontrakcii vekje nekolku dena a vcera bea duri do 70 user posted image
Vie odite li na CTG, kolku se jaki kontrakciite?

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?