|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде за 1мај?
28.4.2010 15:15:24   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Ако одите Крушево поминете на кафе јас и Мила ќе бидеме најверојатно во Прилеп а мм за жал ќе работи.user posted image


Кога доаѓаш во Прилеп Мила на мама?


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Каде за 1мај?
28.4.2010 15:21:27   
Mila na mama
Најверојатно во сабота или најкасно во недела наутро.
И имам изненадување за прилепчанките user posted image


_____________________________

love u all

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Каде за 1мај?
28.4.2010 15:32:14   
Палешка РР
Те чекаме user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Каде за 1мај?
28.4.2010 16:15:44   
Annabel
Ние ќе си останеме во Скопје, имаме убави настани, крштевка на кумчето и свадба на цимерката.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2010 0:37:30   
Medo
Во Скопје ќе бидеме, ама каде појма немам. Ќе гледаме да прошетаме некаде. Може и на Водно да се качиме - не е исклучено. Со количка до врв user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2010 9:42:23   
arh_diz
Izgleda ke si sedime doma jas sum nastinata a i malata e nastinata ke organizirame zurka vo soba.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2010 10:26:08   
pacuvce
На Кале...user posted image user posted image user posted image Син ми учел на училиште за Мојот град-во минатото и сега и човеков сака да оди на Кале...Сме го носеле како многу мал неколку пати,ама ништо не се сеќава...Ама таму,чинам,лани летото некои ископи правеа?Бил некој скоро?Знае каква е состојбата сега и дали има шанси воопшто да се прошета човек или???user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2010 16:46:43   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

На Кале...user posted image user posted image user posted image Син ми учел на училиште за Мојот град-во минатото и сега и човеков сака да оди на Кале...Сме го носеле како многу мал неколку пати,ама ништо не се сеќава...Ама таму,чинам,лани летото некои ископи правеа?Бил некој скоро?Знае каква е состојбата сега и дали има шанси воопшто да се прошета човек или???user posted image


јас последен пат бев лани на свадба user posted image ама убаво е средено, тревичка, клупички...баш фино што ќе одите натаму...ние почесто одиме во чаршија, преубава ни е чаршијата и фала богу што заживеа...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2010 18:35:30   
penelopa
Некаде посебно нема да одиме пошто цела недела бевме натаму наваму, плус јас не знам како се се чувствувам...ако се е ок може до парк да отидема на прошетка...после домичка на ручек и вечер може со некои пријатели на кафе/ сокuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2010 23:01:40   
Tanja K.
Nie odime za Ohrid.Sega spremam torbi i ke bideme so edno nokevanje vo Slavija.Taka da ko e vo Ohrid ke se vidime.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 12:16:38   
Leonida
Еве сме дома во дворuser posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 14:34:14   
mami
doma..luka spie a jas peram :) za rucek lazanji- tipicen rucek za prvi maj :)))))))))) 

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 14:37:57   
Палешка РР
И јас така user posted image А можеше поинаку user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 14:42:03   
Viktori
дома бе...на тераса. барем во куќа да бев и двор да имавме. вака, тапа. user posted image
Јас на мојот компј., маж ми на неговиот. :)



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 14:46:30   
melody
Jas pa nemam ni terasa ti bar posrekna si bilauser posted image Eve doma na kompjuter,gi slusam pticite kako peat preku otvoren prozorec ,go izgasnav televizorot,maz mi otide na rabota,kerka mi spie eee sega ke uzivam vo delot od denot sto e samo za meneuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 15:27:48   
Julie1
Празникот кој најмногу сакам да го скокнам е токму 1 и 2 Мај... природа, зеленило, и сите уживаат а јас кивам ли кивам од поленот.... и посакувам да бидам како оние кои немаат алергија од полен. Е оваа година освен кафе на улица Македонија никаде на друго место.. за празнициве

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 16:43:50   
Maca25
Бевме до парк, па во зоолошка и супер си го поминавме денот. Може утре ќе правиме скара некаде на чист воздух. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 17:21:37   
lilicka
Ние денес славиме Роденден на мм.....имаме многу убава овошна торта....ајде на тортаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 18:12:53   
Bogdancanka
и ние не стигнавме до планираното во Дојран,али бевме во природа тука кај нас и супер поминавме........еве сега стигнав и право пред комuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 18:15:07   
amelbebe
so Amel deneska mnogu ubavo si pominavme vo zooloska gradina im se izraduva na zivoynite i se povozivme vo park,si bevme samicki a tato ni e na rabotauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 19:37:43   
Bitolcanka
Со дечкото, друштво - 2 парови и нивните дечиња бевме Братиндол - на ливада, но можам слободно да кажам, во никој случај не може да се спореди со нашиот Пелистер. Ја нема таа природа, трева, убавина, ладовина, чист планиски воздух ... Се испековме ко гуштери сите во лицата, а згора на се 1 другар на дечкото (подари дејството на алкохолот) без прекин, како навиен user posted image повторуваше дека денес со другар му - дечко ми, ќе дојделе кај мене да ме побараат од моите user posted image и ако мојот се решел ќе му поклонел 500 евра. На почеток не можев да го слушам, како мелница беше, или, подобро кажано како да имаше голтнато лента user posted image но потоа почнав да се смеам, премногу смешно изгледаше, дури и очајно. Како велат - И будалиот бега од пијаниот. Со пијан човек не се фаќа работа user posted image user posted image user posted image Се' на се' беше убаво, летни температури, луѓе, околу нас сите средношколци (ние им бевме најстари user posted image ), пееја на инстурмент што е како инка (не знам тошно како се вика, како за разгласување), имаше тапани, музика, ора ... user posted image Другар му на дечкото толку многу беше занесен и влезен во филм дека денес ќе го жени другар му што му рече на дечкото што пееше да ја запее " Черешна се од корен корнеше". Јас слушав и не знаев дали да user posted image или да се user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 19:44:13   
Viktori
ооо Битолчанке, тебе не ти било ич досадно а??? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 19:55:28   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ооо Битолчанке, тебе не ти било ич досадно а??? user posted image user posted image user posted image


Не срцка, воопшто. Ќе го паметам овој 1-ви мај user posted image Уште ако наместо другарот, дечко ми ја побараше песната - ќе беше so cool, можеби и со солзи - радосници user posted image user posted image user posted image

Одам сега. Stay cool & always positive. I user posted image all of you user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 20:00:48   
ripce
Ние бевме во Дојран, си поминавме (како си поминавме?) онака не баш опуштено, тргнавме во 9ипол стигнавме околу 11, малку седевме, повеќе шетавме, отидовме во 15 часот јадевме риба во еден ресторан и си тргнавме... некако цел ден ни беше во трчаница, изморена сум и многу ме боли главата СОВЕТuser posted image

< Поракaта ја уредил ripce -- 1.5.2010 20:01:21 >


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 20:04:49   
Палешка РР
Топла када, сок од лимон и ... user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?