|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Семејни односи
7.10.2011 18:12:48   
Ananija
Иако не сакам да пишувам на овие две теми и таа другата за свекрвата..ама и јас неможам ке пукнам..

Етрвата е десет години постара од мене и исто толку е и мажена.Живееле горе па доле на крај пред две години им текнало сакаме горе..У стваари тие планирале ке ги симнат старите доле на нив цел спрат горе а мм и останатите доле..ама мм рекол а јас кога ке се оженам кај??????Зосто оздола има голем дел влез со алатница на свекор ми па така свекор ми и свекрвами задржале дел целосно преграден , а на другиот дел се девер ми и етрвами..Мислејки дека мм сеусте нема намери да се жени таков впечаток им оставал..:D додека уште одевме тие реновирале горезначи август а ние почнавме да реновираме долу во февруари за да во април се вериме...абе минуваче по прозор и подоко гледаше од уши оган и излегуваше..мислше дека јас детуле ништо не разбирам ништо немам (јас како момичка уште кога работев се си купив од потребни работи од домакинство телевизор двд пегличка фенч шпорет вакви танјирчинја ова она се си имав...оваа уште толку...и ви велам реновиравме и идат на гости..само што ми го вид петоседот И МАЈКА МИ ИМА ГО ИМА ИСТИОТ, ги гледа нови теписите стазите И МАЈКА МИ ГИ ИМА ИСТИ ИМА ДВЕ ДА СИ ГИ МЕНУВА user posted image user posted image user posted image И така цело време И МАЈКА МИ ИМА, МАЈКАМИ МАЈКАМИ...user posted image Пролет посадив цвекиња трева посадив во двор пошто дворот беше немам што да кажам се срамев јас!
И така ги садам и ете ја од тераса ЛЕЛЕЕЕЕ ДА ВИДЕШ КАКЈ МАЈКА МИ КАКВИ СЕ ТЕ ТОЛКАВИ user posted image
А тоа е наредната година од кога ги посадив јас и мајка и виде и таа посади па и даде и на керака и да сади после десет години ете ја на тераса става саксии земјичка еден прст вода на месец и се исушијаuser posted image
Отиде од кај мајка и и ги зема со се саксии пак стаи пак истото...и така...

За ручек дојдоја ја масата ја напраив со долен ванила со златново боја со кујната) озгора црвен на средина во должина со цвекје на средина со украсени салвети се под линија прибор чаши сите во линија ракија вода вино на секој топ масата..
свекници големи сребрени..

Идеме кај нив на слава на масата сив во коцки и на средина темно сив темен збрчкан и по цела маса вештачки цвекиња да паднеш од смеа...
и така ...неможе да се помири со тоа што десет години сум помала и успеав и да го реновирам спратот со се и дека сум успешна домакинка...user posted image

И не се дружиме поади тоа што навистина кафето со нејзе е заморно МАЈКА МИ!user posted image

< Поракaта ја уредил Ananija -- 7.10.2011 18:14:57 >
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Семејни односи
5.9.2013 6:32:03   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: cevlice

Значи темава ја отварам изреволтирана од вцерашната ситуција.Домасните кај мене седеа во дневна како по обичај а јас бев во соседната соба и кога одеднаш слушам како малиот падна на пархет. Испаничена и со страв истрчав да видам како е кога одеднаш мажот ми ми го тргна и притоа развика пред дотицната да се тргнам јас.Значи ужасно се уствувам и многу понижено. Тоа што можев да му го речам беше дека пред твои очи падна и си излегов од соба расплакана. Како вие ке реагирате на вакви ситуации. Значи најмногу ме повреди што ми се развика пред нејзе за да и биде убаво на душичката барем така мислам. Фала богу на малиот ништо не му беше одма си дојде кај мене во соба



_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Семејни односи
5.9.2013 13:42:40   
Bethany
Како ќе реагирам?
Прво мислам дека нема шанси мм да ве доведе во таква ситуација, ама кога би се случило, би се потрудила да му биде прв и последен пат user posted image Дефинитивно не би се расплакала, бидејќи кога сум лута, тогаш сум лута, и солзи не ми одат на очите, а посебно не би на неа пружила таквото задоволство, туку што е можно посмирено и поладно со дигната глава ќе му речев дека тој требаше подобро да внимава на него и ќе излезев од собата. Напад е најдобрата одбрана, хехехе.
Цел филм си изрежирав во главата... Туку, ти сега со мт насамо да разговараш и да му објасниш како ти се почуствуваа и дека тој те повреди на тој начин и да обрне внимание понатаму како ќе се однесува со тебе и што ќе зборува пред другите, кој и да било. Бидејќи ти, како неговата жена, и како личност имаш право тоа да го бараш од него, а тој би требало да те разбере и да те испочитува. Само мирно, пријателски и без нервози, за да може да си се објасните и разберете и двајцата. Ај се надевам ќе се јавиш со убави вести, дека сте се разбрали user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Семејни односи
5.9.2013 13:51:36   
vezilka RR
Јас ако се посомневам дека намерно го направил тоа за да и угоди на свекрва ми, тогаш богами нема убаво да си помине. Ќе ме води мислата зошто сака неа да и угоди на моја штета. Тука нешто мириса. Таа приказна на долгорочен план нема убав крај. Јас би се фокусирала да дознаам зошто сака неа да и угоди, и така ќе го дознаам коренот на дешавката, а можеби би спречила и нешто посериозно.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Семејни односи
5.9.2013 14:04:57   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: cevlice

Значи темава ја отварам изреволтирана од вцерашната ситуција.Домасните кај мене седеа во дневна како по обичај а јас бев во соседната соба и кога одеднаш слушам како малиот падна на пархет. Испаничена и со страв истрчав да видам како е кога одеднаш мажот ми ми го тргна и притоа развика пред дотицната да се тргнам јас.Значи ужасно се уствувам и многу понижено. Тоа што можев да му го речам беше дека пред твои очи падна и си излегов од соба расплакана. Како вие ке реагирате на вакви ситуации. Значи најмногу ме повреди што ми се развика пред нејзе за да и биде убаво на душичката барем така мислам. Фала богу на малиот ништо не му беше одма си дојде кај мене во соба



Чевличе,знаеш јас како би му одговорила? Кратко и јасно - А да пазиш малце повеке,наместо да се дереш!!!!
И би се завртела и би си заминала пак во другата соба.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Семејни односи
28.11.2013 11:59:42   
Mihaela 2010
Porano mnogu se zamarav i nervirav ako bev ne ispocituvana ,bidejli mnogu davav a za vozvrat ne mi bese nisto davano,nitu ispocituvano kako sto treba....sega samo si se trgnav na strana i mnogu mi e poubavo bidejki ne se zamaram apsolutno za nisto...kako oni so mene taka i jas so niv,i kraj

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Семејни односи
7.5.2014 16:05:45   
Mila mamicka
Јас имам еден брат, и мм има еден. Ако не сме блиски со нив двајца, со кој друг да бидеме? Сега сме многу блиски, и јас со девер ми, и мм со брат ми. Се девер ми сме иста генерација и го чувствувам како другар. Заедно си излегуваме, си одиме на кафе и сл. Е сега, финтата е што ни девер ми ни брат ми сеуште не се женети. Дали односите ќе ни останат исти, ќе видиме кога ќе се оженат. Од моја страна, секогаш ќе се трудам да сум во добри односи и со таа што ќе ми биде јатрва, и со таа што ќе ми биде снаа за брат. Се надевам дека ќе биде исто и од нивна страна.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Семејни односи
8.5.2014 11:17:33   
Defne90 RR
Јас имам една сестра а маж ми еден брат.Сестра ми не е мажена сеуште ниту пак е оженет девер ми.Има долгогодишна девојка и со неа како и со девер ми сме во добри односи.Исто и со сестра ми кога и да си дојде од ск веднаш доаѓа да се видиме и да се изнаприкажеме.И за нееа можам да кажам дека имаме супер однос и јас и мојот маж.Девер ми го познавам уште пред да се запознаам со маж ми и можам да кажам дека го чувствувам како мој роден брат.Исто и сестра ми со маж ми не ко балдзка туку ко сестра да му е.Знаатда си излезат на кафе да си муабетат да си се смеат на шегите,ептен се блиски.Со моите први братучеди исто сме во добри односи како и со првите братучеди на маж ми.Едноставно ко да сум родена во таа фамилија толку блиска ја чувствувам.Истото важи и за мм и мојата фамилија.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Семејни односи
2.12.2014 15:16:57   
caciana
Jas imam brat i sestra. Kako mali bevme mnogu povrzani i taka ostanavme i den denes. Novite clenovi koi sto vlegoja vo semejstvoto(zet mi i snaa mi i decko mi ) moraa da se naviknat na taa povrzanost. Pa den denes i tie si ziveat megusebe poradi nas se razbira. Nie sme takvi po karakter i znaeme da ziveeme so site ( i plus toa site trojca sme bliznaci vo horoskop). Cesto se slucuva brat mi so zetovite da si izleze na vecer vo noken klub ili na kafe. A jas i sestra mi vo niedna situacija ne ja zaboravame snaskata da ja vklucime vo nekoaj nasa zaednicka aktivnost. user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?