|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
12.6.2013 20:59:24   
Martins mom
Прекрасно друштво сум си сама на себе. Стварно си уживам во себе и тогаш најчесто си пишувам поезијаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
12.6.2013 22:06:55   
Hunny
Многу сакам, ама во последно време немам можност за тоаuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
12.6.2013 22:09:47   
niki
obozavam
vecerva posebno

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
29.11.2013 16:01:51   
Mihaela 2010
Dobro bi mi doslo da sum sama nekolku casa,bez nikoj da me gnjavi,taka da si legacam i posvetam na sebe...ama ne veruvam u skoro vreme deka ke se sluci takvo nesto

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
29.11.2013 16:18:22   
deluxe
Сакам да сум сама со себе барем еднаш во денот.Да си се опуштам,едноставно си медитирам,полнам батерии за кога ќе се вратам во гужваuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
29.11.2013 17:26:35   
rina13
Многу ретко посакувам да сум сама со себе, батериите си ги полнам кога има многу луѓе, настани, собиранки.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
29.11.2013 20:02:06   
Annet
доволни ми се 30 минути,да се напијам едно кафе сама и така да си поседам на раат.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
29.11.2013 20:38:57   
sandriana RR
Во последно време мнооогу сакам да сум сама со себе. Се трудам да си украдам бар половина час, за да се опремам со енергија за остатокот од денот.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
20.3.2014 23:54:42   
Defne90 RR
И јас многу сакам кога сум си сама со себе,особено наутро кога си го пијам првото кафе и така си се средувам полека.Доволно ми е барем еден час така скроз сама и да си ги наполнам батериите.Исто и вечер кога сите ќе легнат да спијат обавезно останувам уште два три часа така сама со себе да си гледам некој добар филм или да си седам на форум и да си пишувам и читам.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
8.7.2014 15:08:04   
Mila mamicka
Многу комуникативна личност сум и сакам секогаш да има луѓе околу мене. Сакам дружби, собиранки, гости и сл. Скоро секој ден сме со гости или на гости, и тоа воопшто не ми пречи. Ама, барем еднаш во месецот, сакам да си посветам време сама со себе. Што ќе правам во тоа време, и не е толку важно, важно е дека сум сама со себе. Најмногу го користам за да читам книги, поретко за гледање на серии, а некогаш само си размислувам со кафенце, си правам планови за иднината и така.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
9.7.2014 8:55:56   
AneLav RR
Јас многу ретко сакам да сум сама со себе затоа што тоа ме плаши. Од секогаш сум сакала да бидам со луѓе и додека живеев во Ск секојдневно комуницирав со некого. Овде тоа ми фали, немам никого и не ми е убаво да сум сама со себе. Ми фалат дружби ми фалат пријатели.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
27.11.2014 8:20:28   
caciana
Ne sekogas sakam DA sum sama so sebe.Najcesto sum sama so sebe koga razmisluvam nesto,inaku sakam da sum opkruzena so luge.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
27.11.2014 18:11:26   
Snowhite RR
После секојдневната лудница низ која поминувам и дома, па и на работа, последно време многу сакам да сум сама со себе, ама тоа е тешко остварливо

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
27.11.2014 18:19:35   
scared RR
Ретко сакам да сум сама поубаво ми е во друштво

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
27.11.2014 22:53:39   
mamicki
Најмногу user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
24.11.2015 14:48:37   
marchi
pretezno sakam da sum "sama so sebe" user posted image mi godi relaksacija posebno koga sakam da ispijam kafe ili da procitam nekoe spisanie

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
23.1.2016 15:37:54   
mommy_angels RR
Еве наречете ме лоша мајка,себична или како уште не,ама баш утрово размислував за ова.Си мислев дека кафе испиено сама со себе user posted image во мир и тишина би ми било лек за душа.Ниту на работа,ниту дома го имам тој луксуз.Си го обожавам животот,убав ми е овој период од животот кога се се сведува на излегувања во игротеки и игралишта,ама понекогаш сакам и да си се муабетам сама со себе user posted image . Ако некој нашол вакво решение со мали деца и маж нека кажува.Јас сама незнам user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
23.1.2016 15:49:01   
Defne90 RR
Мами сосема те разбирам.И верувај не сме себични мајки, само понекогаш и нам ни треба тишина и мир.Од секојдневните обврски на работа и дома честопати се случува да заборавиме и на самите себе.Баш затоа дека не си посветуваме доволно внимание затоа и ја посакуваме тишината и тоа да бидеме сами со себе.Решение за тоа да имаш маж и мали деца и пак да бидеш сам со себе искрено не ни верувам дека постои.Најверојатно се само по себе ќе се реши ога децата ќе ни бидат посамостојни.Дотогаш ќе уживаме со секои пет минути тишина и друштво сами со себе што ни се пружаат.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
23.1.2016 17:13:30   
lukajana RR
Сама со себе обожавам кога сум ,едноставно ми треба за да можам да функционирам .
Сакам раат кафе ,време на нет ,некогаш само сакам да кулирам сама user posted image .
Е сега колку е дозволено тоа е друго прашање .
Ама користам пладневна дремка на децата за раат кафе и секако ноќе кога ке намирам деца ,маж user posted image и сите ке заспијат тоа е време само за мене

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
8.2.2016 12:02:12   
Sunshine88
Нај убаво ми е кога сум сама. Не дека со мм не ми е убаво, ама ете некако кога сум сама завршувам повеќе обврски, имам време да си посветам на себе, и на крај пак да седнам и да медитирам. Што знам некако сум си поопуштена сама...да сакам да сум со него, ама исто така сами да сме..ко на пуст остров. user posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Колку сакате да сте сами со себеси?
29.2.2016 13:44:05   
marchi

pred izvesen period sum go pisala ova

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

pretezno sakam da sum "sama so sebe" user posted image mi godi relaksacija posebno koga sakam da ispijam kafe ili da procitam nekoe spisanie

nekolku pati stefan zaminal kaj dedo mu na selo i sum rekla juhuhu ama posle nekoe vreme ne izdrzuvam,nekako gluvo mi e tisina,ne sum naviknata na toa.posle svativ deka najubavo mi e da sum sama so sebe koga site spijat

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 71
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?