|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  97 98 99 [100] 101   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:22:33   
Тања РР
Фала Виктори user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2476
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:24:42   
vezilka RR
Хи,хи..е баш ми се припи кафе да ти кажам, а не сум пиела неколку дена!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2477
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:25:31   
Viktori
леле везилке јас кога бев трудна пиев бааѓи кафе. user posted image user posted image user posted image се вадев со низок притисок user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2478
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:30:08   
vezilka RR
абе и јас имам низок притисок, можам на тоа да се вадам, ама некако го избегнувам..Ах, тој пусти guilty trip user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2479
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:31:47   
lukas
neznaev kade da najdam takva tema pa ke prasam tuka.vcera kladovme vakcina noze race i so napivanje.vcera posle 4 sati mi krena 37.5 i mu dadov surupce,vecerta pak isto pak mu dadov surupce ,eve denes cel den se borime so ugore udolu temp.de 36.9 de ke kaci 37.8 koja e normalnata temp kaj bebcinja moeto e 4 i pol meseci...ve molam kaj da pobaram vakva tema ako znajte ili ako mozite da mi kazete nekoj od vas...ima potreba da se plasam?pozz

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2480
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:36:15   
Viktori
лукас, тука има дискутирано за температура
инаку јас колку што памтам 37 не се смета за покачена температура ако е мерено надворешно, а ректално 38. Не се секирај, нормална реакција на вакцината

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2481
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:36:28   
Тања РР
Лукас според мене немаш потреба од сирупче, не се работи за висока темп.
Еве ОВДЕ имаме разговарано за тоа.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2482
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:44:32   
lukas
a be mi kreva i na 37.8 i zatoa..nezz ete sega samo so mu meriv ima 36.4  i kefoj sum..aman dva dena so kamen na srce sedam pa kolku mui e strav od ovie temp.fala vi mnogu..nezz so ke praev bez site vas mnogu pomagate...fala...a kolku e normalnata temo na bebce..?

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2483
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:52:37   
Bitolcanka
Здраво другарки, како сте? Јас пред околу 1 час се вратив од Пп со убави впечатоци user posted image Прекрасно си поминав. Си купив фустанче до колена, тесно, малку набрано, темно-лилава боја и влечки - црно-бели - типски - се подновив. Во еден бутик сретнав колешка од факултет со која не се имавме видено од дипломирањето. Бевме на кафе со дечко ми во Вирус, па на скара кај штандовите и пред бегање ме изненади Палешка, дојде се видовме и се сликавме заедно со Миа - вистинска срцка е - дури си дојдовме Бт само на неа мислев - душиче мило user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2484
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:58:35   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

a be mi kreva i na 37.8 i zatoa..nezz ete sega samo so mu meriv ima 36.4  i kefoj sum..aman dva dena so kamen na srce sedam pa kolku mui e strav od ovie temp.fala vi mnogu..nezz so ke praev bez site vas mnogu pomagate...fala...a kolku e normalnata temo na bebce..?


Лукас зависи каде мериш. Под пазуви до 37,5 за бебе е нормално а ректално до 38.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2485
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 22:01:12   
Палешка РР
Навистина така беше user posted image и се појавив на Битолчанка како фантом од нигде никаде user posted image
Но доцна видов дека пишала дека ќе доаѓа, па кога излегував и го побарав бројот на Јуле и претпоставував каде ќе ја најдам Битолчанка user posted image
И знаете што?! Миа се заљуби во неа, како ја гледаше самооооо user posted image
Ако ги имаш сликите Битолчанка, ајде, чекаме user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2486
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 22:10:55   
Bitolcanka
Да, навистина големо изненадување ми приреди, thanks a lot user posted image user posted image user posted image И дечко ми после искоментира - "Е ова, ти е вистинска другарка" user posted image За жал немавме време да си поприкажиме повеќе, но сигурно ќе има друга прилика, порелаксирано и навреме договорено user posted image А во Миа и јас се заљубоив - тоа беше љубов на прв поглед - бакни ја од мене и изгушкај ја user posted image

Го чекам брат ми да ги префрли сликите во неговиот компјутер, па да ги снимам во мојот, зашто мојот нема таква можност. Ќе биде за кратко време мислам. И јас одвај чекам да ги видам user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2487
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 22:22:49   
lukas
tanja,pod pazuvi izleguvase 37.5 a isto i vo gazeto,nezz zosto mi vadi i tamu i tamiu isto..no ete sega pak mu merev spie bebusot i ima 36.4 i kefoj sum...pozz

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2488
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 22:28:40   
Џесика
абе памтам викаа на боцкање дека до 38 нема потреба да се дава сируп, а и не би требало да качи повеќе од 38, пошто е само реакција

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2489
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 23:08:08   
Felly RR
Леле, и ние денес бевме на вакцина, и еве малку и беше покачена темепратурата 37,6. А сега спие, ама пак ми е жешка на челцето, а ако и мерам сега ќе ја разбудам.
Дали да ја оставам да спие, или да ја будам???user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2490
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 23:22:34   
nadica
леле ќе пукнам што од работа што од нервоза user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  во темите за жалење од мм и свеки ќе се изнаприкажам кога ќе имам време бидејќи сега надица ме чека да ја заспијам ако не заспијам јас пред неа user posted image user posted image user posted image
мило ми е што се забавувате поздрав до Пп

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2491
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 23:37:50   
Viktori
сакам да се фарбам! Прашање е каква....
Црвена или црна???


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2492
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 23:46:43   
Тања РР
Виктори па приложи слика од моменталната состојба за да ти помогнемеuser posted image user posted image




_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2493
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 23:49:30   
Viktori
чек да ископам некоја....user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2494
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 23:59:25   
Martins mom
На тоа плаво око само црна, ништо другоuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2495
   RE: Муабетчилница:-)
16.7.2010 0:06:04   
Viktori
а бе сега ми е црна + оштетена од сонцево user posted image user posted image user posted image
а и црна си ја сакам најмногу, ама ми посветлува.... А може и еден месец да и се порадувам да црвена.
Инаку знам црна е закон! Ни корења да фарбам ни ништо!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2496
   RE: Муабетчилница:-)
16.7.2010 0:14:42   
Martins mom
е ко така, може да смениш малце црвеноuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2497
   RE: Муабетчилница:-)
16.7.2010 1:15:31   
lukas
fely podobro da ja razbudis otkolku da kreni temp.pozz...i so pomin ajde utre barem nema da imame temp.veke tret den ke fatime i utre ako ima..pozz do site..

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2498
   RE: Муабетчилница:-)
16.7.2010 1:16:47   
Viktori
лукас, уште имате температура? пак качи?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2499
   RE: Муабетчилница:-)
16.7.2010 1:27:00   
Julie1
Муабетчилница ни стигна до 100 страни постови, по правилата на форумот, треба да си отвориме нова тема, после chat room и муабетчилница,оставам на оној кој прв ќе добие идеја да отвори нова тема, која ќе ни ја замени досегашната муабетчилница.

Ајде кој е прв со идеја user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2500
Страница:   <<   < Претходна страница  97 98 99 [100] 101   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  97 98 99 [100] 101   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?