|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опаѓање на косата
19.8.2009 23:50:35   
mami
Знам..јас отидов со плачење кај мојата докторка..Пиеш Мамавит така?витамините ти се сега многу важни, витамин Ц и Б и Е задолжително

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Опаѓање на косата
19.8.2009 23:55:58   
mimicka
Да пијам МамаВит и Фоливит феро бидејки сум анемична.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Опаѓање на косата
19.8.2009 23:57:26   
mami
хехех кажи нешто новоuser posted image user posted image user posted image user posted image јас сум си цел живот такваuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Опаѓање на косата
20.8.2009 0:04:18   
mimicka
И јас user posted image или сум слабокрвна или сум на граница да бидам. Еднаш сакав да дадам крв и докторот ми рече тебе треба да ти дадеме а не ти да дваш user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Опаѓање на косата
20.8.2009 10:33:40   
profesorica
Јас уште дојам и ми паѓа косата да ама не е нешто страшно пошто имам многу густа коса и не сум приметила дека ми се проретчила.а и долга ми е многу и големи влакна стално се собираат дома.кога мм мете со правосмукалка пола од вреќата мислам дека се мои влакна.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Опаѓање на косата
19.9.2009 18:43:38   
steci
Moeto bebe ima pet meseci i pred izesno vreme kosata pocna da mi opaga i toa premnogu.Sezagrziziv premnogu i se istrizav kratko so cel da se obnvi vlaknototo.Sega e malku podobro ne mi paga vo tolkav goelm broj ne naogam tolku mnogu vlakna na pernica na tepih i t.nuser posted image .

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Опаѓање на косата
19.9.2009 18:56:19   
mis.
Не се секирај тоа е најнормално во тој период.Со тек на време ќе се стабилизира опаѓањето.Сите сме поминале низ тој период.

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Опаѓање на косата
10.12.2009 13:34:31   
ikipp
pominuva po 5 meseci

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Опаѓање на косата
10.12.2009 13:49:24   
Еца
за паѓање на косата ми рекоа дека помагало пивски квасец, така да јас си земав таблети и почнав да ги пијам. И кожата станувала убава, резултатите биле видливи по 4 недели. 

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Опаѓање на косата
10.12.2009 13:50:30   
mami
и како? вкусни се?
ајде пробај па ако има ефект да зимамuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Опаѓање на косата
10.12.2009 13:52:37   
bojanas
Јас пиев и од тие и витамин е ама уште паѓа. Морам да се ишишам скроз за да ми се регенерира целата глава

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Опаѓање на косата
10.12.2009 13:54:08   
mis.
И кај мене шишањето покажа резултати.И пивскиот квасец е добар но отвара апетит и дебелее.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Опаѓање на косата
10.12.2009 13:57:53   
bojanas
Апетит!!!!! Зошто никој не ми го кажа ова!!! Јас мислев дека од нервоза гнетам!!!

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Опаѓање на косата
10.12.2009 14:15:38   
profesorica
Моја пријателка имаше многу голем проблем со опаѓањето на косата ,проба се и сешто , еве што и помогна:

Комбинација од:

-1Косили шампон од 500мл.
-1 шишенце АDмаслени капки
-1Panthenol раствор(100мл)
-1шишенце Кантарионово масло(50мл)
-2-3 лајци Рицинусово масло

Се ова заедно го ставате во едно шише поголемко.
Се користи како обичен шампон, и додека го користите не се користи друг шампон. Единствена мана е што малку побрзо се мрси косата. 

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Опаѓање на косата
8.1.2010 16:14:19   
Natali061
i jas go imam toj problem,kosata pocna da mi pagja od 3 meseci i toa mnogu no sega sin mi e vo 8 mesec i osekam podobruvanje,bidejki ne cica celo vreme.Inaku i mene mi prepisaa b kompleks...piev 2 meseci ama toa voopsto ne deluvase na kosata pa prestanav.Ova se slucuva kaj poedinci no e mnogu neprijatno iskustvo koe mnogu zagrizuva.Se nadevam na skoro zavrsuvanje.


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Опаѓање на косата
9.1.2010 0:10:17   
jovanka
Istoto mi se sluci i so dvete bremenosti no toa se periodi koi sami po sebe pominuvaat nisto strasno,dokolku kosata vi e dolga samo sisanje dzabe cuvanje dolga kosa bez sjaj i volumen.Ednostavno na kosata i treba regeneracija a toa nemoze da dojde za mesec dva.Posle 14 meseci od poroduvanjeto sega pocna da mi se normalizira.Osven hormonite i stresot e neprijatel broj 1.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Natali061)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Опаѓање на косата
9.1.2010 0:22:33   
Еца
Јованка после 14 месеци ? Јој мајко мила, па јас ќелава ќе останам до тогашuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Опаѓање на косата
9.1.2010 0:24:36   
pacuvce
Lele i mene mnogu mi paga,a jas eve ne go dojam mojot bebus...Bas pred nekoj den bev vo Zegin i kupiv ampuli protiv opaganje,ama nekako ne gledam nekoj efekt...A kosata paga li,paga...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Опаѓање на косата
9.1.2010 0:24:46   
jovanka
nema sigurno organizmot mu treba vreme da vospostavi balans(da se sredi).

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Опаѓање на косата
9.1.2010 0:27:31   
Еца
хаха, е тогаш ќе имам најоригинална фризура, сакав да кажам нема да имам фризура, ама ке бидам оригинална, ќелаваuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Опаѓање на косата
9.1.2010 0:29:28   
nadica
user posted image user posted image user posted image ецко секогаш знаеш да се шегуваш на своја сметка user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Опаѓање на косата
9.1.2010 0:32:37   
caci20
Jas imam problemi so pagjanje kosa iako odamna veke ne go dojam Petar. Mislam deka e od stres i od toa sto sum anemicna. Sega skoro pocnav da go koristam na Schwarzkopf Active F tonikot i nekako ima razlika. Kosata e pomeka, ne se mrsi lesno i ne pagja so toj intenzite. Treba da se masira sekoj den pisuva po dva pati ama jas ja masiram po ednas. Mislam skalpot.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Опаѓање на косата
11.1.2010 8:09:25   
arh_diz
Jas imam isto problem so paganje na kosata. Na site strani moi vlakna. Napraviv analizi se e vo granicite na normala . Do koga ke paga eden gospod da znae , moze ke docekam do perika user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Опаѓање на косата
3.2.2010 22:40:46   
Cacko
mislam deka sve e individualno,koga se porodi frizerkata mi vikase aj sea spremi se za da ti paga kosata(a iskreno da vi kazam posto mi e gusta dobro bi mi doslo malce da padneuser posted image )ama nisto.i posto mi e kratka kosata sekoj mesec se gledame so frizerkata i uste se nadeva deka ke pocne da mi pagauser posted image (Elena skoro 6 meseci e)taka da ne se javuva kaj site,eve nemam problem ni so zabite so znam ,so prvovo vaka,kojznae so drugoto kako

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Опаѓање на косата
3.2.2010 23:12:06   
Medo
И јас очекував дека ќе ми паѓа косата, ама еве се породив и дојам, а косата не ми изгледала подобро во последните 15 години user posted image user posted image user posted image Инаку и онака имам ретка коса, па уште да испопаѓа и весело ќе беше. Еве дури и не ми се мрси толку колку порано. 

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?