|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кондури за дете
24.3.2010 19:19:52   
topce
правам муабет за пред 1 месец, беа некаде отприлика 1500 или 1800.
ние баравме 22-23 и имаше и од плавите и од розевите.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Кондури за дете
17.5.2010 13:19:56   
brineta88
Кога ги купивте првите чевли за вашето бебе?
Филип веќе почнува да стои и сака да оди.
Во дилема сум какви чевли да му купам дали ортопедски или анатомски, дека се изнаслушав разни работи вакви требало, па не требало....
Некои ми викаат уште било рано.
Какви беа првите чевли на вашето бебе?


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Кондури за дете
17.5.2010 14:51:05   
Maca25
На Нина првите патичиња и беа од Џамбо, онакви меки, што лесно се превиткуваат. Ги имам видено и кај нас, и тоа во неколку продавници. Околу 400 денари се. Има најразлични видови и дезени- преубави се. Потоа и купивме (од мерак) едни од Chicco, многу убави ама ептен неквалитетни, џабе парите ги дадовме, а не беа бас евтини - 1500 денари. За неполн месец се распаднаа (буквално). Ортопедите препорачуваат меки кондурчиња се додека детето не прооди. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Кондури за дете
3.9.2010 11:16:32   
Јасминка
Дали знае некој каде се продаваат балетанки како оние за час по физичко?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Кондури за дете
3.9.2010 12:57:34   
majka 79
jas na moite deca im kupuvam samo patiki, duri i prvite bea pupinja kako paticinja br.19 tocno za vo dubak.
prolet, leto i esen nosat patiki a samo za vo zima im kupuvam cizmicki i toa najcesto Kegi.

(Одговор на членот Јасминка)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Кондури за дете
17.9.2010 7:45:36   
EciPeci
Имам едно прашање:
Син ми има 8,5 месеци, меѓутоа има прилично големко стапалце. Вчера бев низ Бисер и 19 најчесто му се малиuser posted image . Најдов патичиња во Адидас, добри беа, ама беа меки, во една продавница ми ги препорачаа Примиги или Кеги за проодување. Он веќе стои сам (се држи за нешто, не е скроз самостоен), ама многу сака да го држиш за рачиња за да оди.
Која марка ми ја препорачувате за проодување и дали да му купам патичиња или кондурчиња?

Фала.

_____________________________

Pogledni kon sonceto i nasmevni se...

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Кондури за дете
17.9.2010 16:42:33   
baby mama
Mene mi gi preporacaa na Ciciban kondurcinjata. Bev vo Peko ama nekako modelite ne mi se dopadnaa. Taka go setavme cel grad i na kraj vlegov vo Enci-Menci i i zemav na Chicco. Ista cena bea kako kako cevlite na Ciciban. Ubavi meki se. Drugarka mi kazuvase za nejzinata kerkicka koja ima 4 godini, sto ne probala ,meki i tvrdi kondurcinja i preporacuvale ama pak ima problem so stapalata devojceto.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот EciPeci)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Кондури за дете
28.10.2010 22:50:24   
mama26
konduri ne sum mu kupila nikogas.sve sme na patika i cizmi user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Кондури за дете
31.10.2010 7:02:22   
jovanka
Vcera bevme po potraga na zimsko kondurce(cizmicka) interesna kombinacija na takov tip kondura(cizma) najdov vo Froddo.
user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Кондури за дете
31.10.2010 7:52:21   
Octavia
Јованка, супер ви се чизмичките, со здравје да си ги носите user posted image . Навистина имаат многу слатки работи во Froddo. Ние веќе имаме чизмички (и ние сакаме вакви, не класични чизми) ама се ставив во мисла кога ги видов, може ни треба уште еден пар, да имаме резерва user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Кондури за дете
7.10.2011 10:10:00   
penelopa
Првите патичиња ги купимве чисто од мерак и тоа Адидас ептен штосни user posted image бебето уште не оди значи само да му ја покријат ногата да не му е ладно. Но ете веќе му се мали бр. 19 и сега се мислам какви да му земеме. За дома ни препорачаа вакви меки, кожни user posted image а за надвор незнам. Додуша user posted image сеуште не оди стои и сеуште му е страв да се пушти ама сепак ни рекоа дека подобро е да се навикне дака има нешто на ногата. Тука ги препорачуваат Super fit, Pediped, Ciciban, Geox итн.

< Поракaта ја уредил penelopa -- 7.10.2011 10:14:29 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Кондури за дете
7.10.2011 10:22:12   
JovanaJ
Ciciban kondurcinjata imaat tvrdi gjonovi i voopsto ne se preporacuvaat za decinja. Ke si gi iskrivat nozete bidejki nepravilno ke odat so niv. Mene voopsto ne mi se dopagaat. Po preporaka na ortopedot kondurcinjata (paticinjata) koga ke gi svitkas vo raka treba da se vitkaat na mestoto kade se vitkaat prstinjata na deteto. Vo sprotivno se predizvikuva ne pravilen od, i so toa i deformiteti na stapaloto/nogata. Mnogu treba da se vnimava na izborot. Patikite od Adidas, Nike, Puma, New Ballance site se vitkaat ubavo kaj prstite. Za drugite proizvoditeli ne sum mnogu informirana.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Кондури за дете
7.10.2011 10:42:08   
arh_diz
ciciban se dobri za tie decinja sto imaat visok ris.A inaku ne spagaat vo grupata neudobni
Jas mu kupiv super fit na sin mi .Sega se mislam poveke kakvi cizmi da mu kupam bidejki na nas ni trebaat topli

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Кондури за дете
7.10.2011 11:04:01   
AnnaMolly RR
Многу голем проблем ни се патичињата за Филип. Има многу висок рис и плус дебелко ноџе и едвај наоѓам патики!
Првите во Кеги шус ги купивме број 19 и мораа фабрички да му ги продолжат лепенките за 2,5 см од што не му се залепуваа!
Најдов тука во Кисела Вода една продавничка за детски чевли и имаат посебна линија за дечиња со висок рис! Ептен се израдував, има убави модели и на чевлички, патичиња и чизмички за зимоска. Деновиве одиме да купиме нови патичиња!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Кондури за дете
7.10.2011 11:19:05   
mila mama
I nie neodamna gi kupivme prvite "vistinski" cevlicki-onie kozni, tvrdi za da pocne deteto da odi user posted image Mnogu sum zadovolna, udobni se, meki se sepak vnatre, i sto e najvazno kerka mi ne gi vadi, kako onie mekite-niv kako corapi gi vadese. Ovie ili ne moze, ili i se bendisuvaat user posted image Inaku, se broj 20 user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Кондури за дете
6.3.2012 10:30:09   
anencemm
Dragi mamicki...Gi citav do sega statiite vasi megutoa ne najdov konkreten odgovor za mojot takanarecen problemuser posted image Sinceto mi ima edna godina pred nekoj den mu bese rodenden i celo vreme znaci koga odi odi na prsti ,zastanuva na prsti, stoi na prsti poaga na prsti znaci sekoe cekorce mu e na prsti .Vaka so drzenje odi ama sam uste ne e .Ve molam neka mi pise nekoj ako se soocuva so istiov problem...Vi blagodarm.........
Ubav denuser posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Кондури за дете
6.3.2012 11:02:20   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: anencemm

Dragi mamicki...Gi citav do sega statiite vasi megutoa ne najdov konkreten odgovor za mojot takanarecen problemuser posted image Sinceto mi ima edna godina pred nekoj den mu bese rodenden i celo vreme znaci koga odi odi na prsti ,zastanuva na prsti, stoi na prsti poaga na prsti znaci sekoe cekorce mu e na prsti .Vaka so drzenje odi ama sam uste ne e .Ve molam neka mi pise nekoj ako se soocuva so istiov problem...Vi blagodarm.........
Ubav denuser posted imageПовеќето дечиња од почеток одат на прсти,и моево дете откако ги направи првите чекори,скоро 2 недели одеше на прсти,потоа на цело ноџе user posted image

(Одговор на членот anencemm)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Кондури за дете
6.3.2012 11:05:39   
JovanaJ
Mislam deka e normalno na pocetok za nekoi deca da odat na prsti. No dali ke prodolzi taka sepak treba da si konsultiras i ortoped. Sturcno ke to objasni dali ima potreba za griza ili ne. user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Кондури за дете
6.3.2012 11:29:42   
Emanuelapp
Od koga pocnav da mu oblekuvam patiki na sin mi mu stavam niki i adidas i stvarno se mnogu ubavi i anatomski i ne mislam da gi menuvam osven koga ke treba cizmicki da se kupat . Sigurna sum deka se so dobar kvalitet zatoa sto gazdite na prodavnicata ni se dobri prijateli pa ne se somnevam voopsto za kvalitetot.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Кондури за дете
6.3.2012 11:43:22   
Mihaela 2010
Nie vo sabotata na M i kupivem od Biser od kegi shus, dobile novi modelcinja ubavi,nesto izmegu paticinja i kondurcinja 1700 den.

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Кондури за дете
6.3.2012 11:55:49   
Maca25
Ние за пролетва и купивме на Н. nike патичиња. Лесни, убави, ги обожава. Имам и едни летни кондурчиња, од септември купени, ама не знам баш дали ќе и бидат точни. Фативме попуст во Nike и патиките ги купивме за 1600 денари.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Кондури за дете
13.3.2012 10:54:14   
dostickage
nie imame patiki od Alpina za ovaa prolet.
gi dobi za poklon vo septemvri koga proode ama namerno bea pogolemi za da moze proletva da si gi nosi.Taka da za sega sme OK na temata patiki.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Кондури за дете
13.3.2012 11:03:54   
Џесика
Кондури зимово земавме од Мат стар као постар модел, многу угодни, мекани, обложени со крзно, за 500 денари... стварно се погодија, не мрднаа, ги изнаноси цела зима, и уште ги носи, а сега треба да мислиме за пролетни патичиња...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Кондури за дете
13.3.2012 11:16:02   
Mihaela 2010
lani za rodendenot dobi ubavi lakovani sandalcinja od kegi ama voopsto ne gi oblece pa i omalea,pa srekja prodavackata ni rece deka moze da gi zamenime pa si odbravme slicni takvi pogolemki,taka da za proletva si imame.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Кондури за дете
13.3.2012 11:36:10   
kikicka
Јас и земав зимово чизми на мат стар со крзненце колку толку ги износи али како чевлите на фродо што ги носи ехеее ги сокина од носење,сега и земавме патичиња од адидас ептен слатки со мини маус лаковани и розеви тие ги меркав уште кога не беше проодена и му викавна мм кога ке почне убаво да оди тогаш ке ги купиме зошто тогаш кога ги гледавме таа ем не одеше ем се што носеше на нозе вадеше и се бевме боси . е сега гледам некои чевлиња пак од Фродо и уште тие и доста и се .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета


Аlenyshka(80%)

(20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!