|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Rh-фактор
10.2.2012 18:53:55   
lindicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

moze li nekoja sto znae da mi kaze,kako e mozno dvajcata roditeli da se so ista krvna grupa a deteto so druga??ova prasuvam za edna prijatelka e bremena i nejze krvnata grupa i e razlicna od roditelite? ne vikam deka ne moze ama obicno decata ja imaat na nekoj od roditelite krvnata grupa?????


Можно е, мајка ми и татко ми се А, јас сум А1 а сестра ми е 0, како што објасни Calypso кај мене се комбинирале двете А и затоа јас сум А1, значи 100% а, а кај сестра ми се комбинирале 0, моите се А0 и двајцата. Инаку, веќе се која група има поттип, А1, А2(до 4 поттипа). Ова е поврзано и со крв ( односно податоците) која ја наследуваме и од бабите и дедовците, како што нели е со очите, ако ви текнува, двајцата родители кафени очи а детето сини, значи го носи генот од бабата или дедото, кога би имале 4 деца трите би биле со кафени, а четвртото со сини, со вкрсување на гени. Така нешто беше. Одамна беше и јас кога го учев ова.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Rh-фактор
5.9.2013 10:45:16   
sibela
pored site izminati maki i sega koga stignuvam iplanmiram bremenost slusnav deka ako dvajcata partneri imaaat ista krvna grupa nema da mozam deca da imat jas sum 0+ i mm ako e 0+ mi kaza edna zena deka ako imame ista grupa nema nikakvi sansi nie deca da imame???? dali e toa tocno????user posted image

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Rh-фактор
5.9.2013 11:16:30   
vezilka RR
Не се секирај sibela, тоа не е точно, дека со иста крвна група, двајца партнери не можат да зачнат. Ти среди си се сега после опрацијата и терај си што си замислила, а за ова не се секирај. Ете прочитај погоре по постовите ќе видиш дека е возможно.

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Rh-фактор
5.9.2013 13:01:43   
kapina
Majka mi I tatko mi 'imaa ista krvna grupa a pozitiv pa ne se imale nikakov problem za deca

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Rh-фактор
5.9.2013 13:34:20   
Annet
zolva mi i zet mi se 0+.imaat zdravo,pravo since.uzivaj,ne se opteretuvaj so ovauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: sibela

pored site izminati maki i sega koga stignuvam iplanmiram bremenost slusnav deka ako dvajcata partneri imaaat ista krvna grupa nema da mozam deca da imat jas sum 0+ i mm ako e 0+ mi kaza edna zena deka ako imame ista grupa nema nikakvi sansi nie deca da imame???? dali e toa tocno????user posted image


(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Rh-фактор
13.3.2014 16:50:20   
Stefanija Stefi
Сестра ми е негативна, а маж му е позитивен, затоа во 7 месец од бременоста правеше тест во Плодност за да се утврди дали има мешање помеѓу нејзината крв и крвта на бебето. Бидејќи се покажа дека нема, не прими никаква инекција.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Rh-фактор
28.3.2014 22:14:56   
Milicka27
И јас сум РХ негативна мајка па и мене Стефанија Стефи во Плодност ми рекоја дека треба да ја примам инекцијата Рогам мислам дека се викаше....само сеуште е рано отом потом за тоа....Не е ништо страшно само е неопходно да се прими...user posted image

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Rh-фактор
5.2.2015 21:26:38   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: FlowersEP

Следно треба да идам на трансфузиологија во 8 септември за 1 месец дека сум РХ негативен, па сакав да прашам од ваше искуство кој бил до сега за колку време даваат резултатите?


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Rh-фактор
2.4.2015 13:45:35   
sibela
da ve prasam nesto devojki dali e vistina ako dvete partneri imaat ista krvna grupa zenata ne moze da zabremeni??????

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Rh-фактор
2.4.2015 13:59:31   
scared RR
Sibela не сум баш запознаена со ова ама сметам дека нема врска, а ете гледам и погоре одамна ти одговориле дека не влијае user posted image Ама ако толку ти е на мисла можеш да се консултираш со трансфузиолог.

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Rh-фактор
2.4.2015 14:05:05   
blue_blue
sibela, не е вистина...јас и мажот ми се двајцата 0- па имаме две здрави прави деца...тоа се празни муабети од лаици, рекла-казала...исто така моите родители се двајцата 0+ па еве јас и сестра ми тераме 5 деценија - здрави, прави....

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Rh-фактор
2.4.2015 14:12:10   
Melanija RR
Потврда и јас и мм се Арх позитив

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 62
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?