|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Први чекори
20.11.2013 10:02:04   
sandriana RR
браво Марко, сигурно и цврсто да чекори низ животот user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Први чекори
20.11.2013 10:20:21   
Bethany
Честитки за првите чекорчиња user posted image
Се потсетив колку самата бев радосна кога син ми направи првите чекори user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Први чекори
20.11.2013 14:40:23   
Felly RR
Честитки Буцко мал!!! Ги чекаме постапалчињата user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Први чекори
20.11.2013 15:33:48   
zzaa
user posted image user posted image user posted image за Марко, цврсто и стабилно да чекори во животот, и јас се присетив кога проди мојава леле колку бев срекна цел ден трчав со апаратот да ја снимам user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Први чекори
7.12.2013 11:58:00   
Snowhite RR
И Јана од пред некој ден почна да прави по некое чекорче, се разбира уште не е стабилна за сама да оди, се плаши, ама чим почна мислам дека за 2-3 недели сама ќе оди

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Први чекори
7.12.2013 11:59:52   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

И Јана од пред некој ден почна да прави по некое чекорче, се разбира уште не е стабилна за сама да оди, се плаши, ама чим почна мислам дека за 2-3 недели сама ќе оди


user posted image user posted image Браво за Јана!! ајјде стабило и храбро да чекори низ живототuser posted image user posted image


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Први чекори
7.12.2013 23:26:02   
zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

И Јана од пред некој ден почна да прави по некое чекорче, се разбира уште не е стабилна за сама да оди, се плаши, ама чим почна мислам дека за 2-3 недели сама ќе оди


user posted image user posted image Браво за Јана, ајде за 2-3 недели те чекаме со постапалки.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Први чекори
8.12.2013 0:31:01   
Defne90 RR
Nie dodeka se drzime za mebelot mozeme i cela soba da ja pomineme ama sam se uste ne e stabilen i ne moze.Kako i da e se nadevam deka za mesec dena i Ace ke proodi i konecno ke se pusti sam napred.Ama tolku i ne vidov maka so nego zatoa sto isto taka lazi od 9 meseci i ne mi bara da go zemam vo race nitu da go vodam.Toj sam si pocna da si se ispravuva i da si odi drzejki se za mebelot.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Први чекори
8.12.2013 7:30:23   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

И Јана од пред некој ден почна да прави по некое чекорче, се разбира уште не е стабилна за сама да оди, се плаши, ама чим почна мислам дека за 2-3 недели сама ќе оди


Bravo Jana,samo napred nema plasenjeuser posted image user posted image
M pocna od godinka i eden mesec ama ja drzev za race,mozam da kazam deka stabilna bese nekade na god i 5 meseci,onaka jas da ne mu ja mislam..malku pokasno mi prroode

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Први чекори
29.1.2014 1:12:21   
Defne90 RR
Конечно и Александар ги направи своите први чекори самостојно.Овие два дена постојано си оди од едниот крај на собите до друг.Ептен ми е интересен затоа што се уште се плаши и така оди напред со рачињата за да одржува рамнотежа и целиот се тетерави ама сепак оди самостојно.Сонце мило на мама.А брат му само го вика дојди Аце кај мене и тоа го гледаш иде накај него ептен ми се слатки.Малото дека сега проодува само си шета наваму натаму.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Први чекори
23.2.2014 21:26:29   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

И Јана од пред некој ден почна да прави по некое чекорче, се разбира уште не е стабилна за сама да оди, се плаши, ама чим почна мислам дека за 2-3 недели сама ќе оди


2-3 недели се направија 2-3 месеци, ја плашеше М и не сакаше сама да оди, само со придружба, да оди некој покрај нејзе, ако ја викавме да дојди гледаше некаде да се фати или седнуваше и со лазење ќе дојдеше, а сега веќе една недела почна сама да оди и тоа сама си почна без да ја викаме, ќе дојдеше до кај мене, па до кај татко е и ќе се изнасмееше, ќе се израдуваше, како кој знае што направила, а веќе следниот ден почна да шпарта низ цела соба, до кујна и назад и можам да кажам приличо е стабилна, паѓа само М ако ја поттурни, ако помини покрај неа и среќа паѓа на газе
Треба сега да правам постапалкиuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Први чекори
7.6.2014 21:36:49   
princessa
Син ми почна да лази од 6 месеци а првите чекори ги направи на 8. Еве сега е скоро 11 и уште се плаши. Се фаќа за мебелот за ѕидот и оди ама никако да се ослободи и сам да почне самостојно. Лази ептен брзо па си седнува се фаќа за нешто и оди и тоа е тоа. Еве ќерка ми беше друг случај. Таа воопшто не лазеше ама почна на 11ипол месеци да се држи за мебелот и ѕидот и да оди и на 12ипол месеци прооде.
Не сме користеле ни во двата случаеви помагала.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Први чекори
18.9.2014 15:20:58   
Ilina87
Дали има некоја мајка искутво со одење на прсти? Син ми се на прсти гази, никако на цело ноџе. Лази од 9 месеци, оди со држење за мебелот од 10 месеци, а сам не се пушта уште. Загрижена сум што оди на прсти, така тешко дека ќе прооди user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Први чекори
18.9.2014 16:21:05   
Tatsi
Odenjeto na prsti na pocetok koga prooduvaat, a i otkako ke proodat e dobro za razvivanje na svod na tabanite. Taka deteto samo si pravi vezbi za da pravilno se razvie stopalceto i da ne se pojavat ramni tabani ponatamu. Ova mi go kazaa na kontrola na ortoped otkako moeto dete proode. Problem e ako odenjeto na prsti ostane i koga deteto ke podporasne, nekade nakaj 3 god od prilika.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Први чекори
18.9.2014 16:28:50   
Felly RR
Илина, мислам дека одењето на прсти често се јавува кај децата што проодуваат, и со тек на време исчезнува. Доколку се друго е во ред, мислам дека не треба да се загрижуваш, но сепак ако те мисли нешто - закажи се еден преглед на ортопед.
Еве и Татси, убаво објаснила, истото го имам и јас слушнато.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 18.9.2014 16:29:49 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Први чекори
18.9.2014 19:13:48   
Dilina
Јас мн се нервирам со свекрва ми, малата има два месеца а она запнува да ја стави а нозе оти детето сташнувало, и и викам мала е она вика сама стапнувала... па нормално дека ќе стапнува дете мрда со ноџињата...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Први чекори
19.9.2014 14:27:33   
Ilina87
Се надевам дека ќе почни да гази на цело ноџе, еве и патики почнав да му ставам и за дома, за да му тежи на ногата и да мора да гази на цело стапало. Инаку може сам да стои неколку секунди.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Први чекори
5.10.2014 13:53:31   
Ilina87
Ај да се пофалам user posted image почнавме да одиме, само неколку дена после првиот роденден, како некое патче оди user posted image Залудно се плашев дека оди на прсти, многу сум радосна user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Први чекори
6.10.2014 9:07:27   
Felly RR
Честитки Илина, цврсто нека чекори низ животот user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Први чекори
6.10.2014 16:33:08   
Ilina87
Ти благодарам Felly user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Први чекори
6.10.2014 22:11:40   
Melanija RR
Ilina87 user posted image по убав пат са оди цел животuser posted image

Јас не сум пишала тука user posted image цели фази се исправаше на нозе и качуваше на 8 месеци,на скоро 10 месеци се држеше по мебел, на 1 недела пред 1 роденден се пушти.Еве речиси 14 месеци и фаќа кривини и уште сме со задржување и каиш за проодување.Веќе се нервирам оди а не одиuser posted image а беснеење мислам неможе да се зацврсти.Јас но ми е дека треба време за стабилност но и јас се плашам по дома да се реашам да го пуштам.Ако го викнам накај мене да дојде оди се залетува и паѓа пред мене

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Први чекори
7.10.2014 14:15:03   
Ilina87
Фала Melanija, честитки и за син ти user posted image
Ајде ќе се стабилизира, му треба вежбање и време.
И ние не сме многу стабилни, јас од страв цело време одам зад него да не се удри некако. Еве веќе денес шета низ сите соби без застој user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Први чекори
9.10.2014 17:26:36   
Cvekelencule
Честитки за вашите милички по убав п
ат да одат во животот да бидат здрави и живи .Иние проодивме еве века недела и нешто сам шпарта низ дома ,јас многу се плашев од паѓање оти средново дете нека мие живо ама ич не е мирно и само го потурнуваше, ама со зборување истуркавме некако да се убедиме дека не треба да оди зад него и да го држи за раче оти бате сака сам да оди user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Први чекори
9.10.2014 22:31:28   
Snowhite RR
Честитики за сите, цврсто да чекорат низ животот
Меланија не се нервирај ќе си прооди кога ќе му дојде време

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Први чекори
3.7.2015 12:28:40   
vezilka RR
Синоќа откако се прибравме дома, така ппсани (мислам ние другите освен Јосиф, нели) тој сакаше да шета низ соба, и ме тегне ли ме тегне за рака, а јас не мрдам. И тој виде, не виде ме пушти и си тргна сам. Лелее колку беше среќен, па се вртеше низ соба, ту доакј мене, ту докај татко му, ту докај Никола. Прилично стабилно за први чекорчиња. тој додуше на нозе е од дест месеци, а сега е годинка и еден месец, ама му беше страв да се пушти сам. Се со каишот сме. Сега пустиот од мака се пушти user posted image user posted image user posted image . Викендов значи кај мене на постапалки стеuser posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 3.7.2015 12:30:31 >


_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?