|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Први чекори
13.1.2013 23:40:11   
ana mari
Lele luge ke puknam od muka... Jas ne veruvam od so imase temperatura deka ona ne moze da prodolzi tamu kade sto zastanavme so nasite 6 7 cekori... Pa ona veke ne saka ni sama da stoi.... user posted image user posted image a ne veruvam zatoa sto ona imase temperatura i togas napravi 6 7 cekori od druga strana mi e dane e nesto svekrvava kriva zs jas morav da ja ostaam kaj nea i od toj den kerkami ne sakase da odi ili pak samo gresam dusa.... Sto mislite vie za ova user posted image

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Први чекори
14.1.2013 0:11:19   
Beatris
Сигурно е од што била болничка, не се секирај за џабе, ќе оздрави ќе почне со истите активности како претходно. Ако не е тоа евентуално да не паднала па да се исплашила, да не ја скарал некој ако се исправила, застанала некаде каде што не треба user posted image  Како и да е мислам дека нема зошто да паничиш, ќе си се пушти пак

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Први чекори
17.1.2013 22:32:24   
Ikana
Јас од толку возбуда, заборавив да кажам дека М прооде минатата сабота, со 13 месеци. Прво направи неколку чекори сама, па сакаше за раче само да се држи, па наредниот ден пак сама се пушти и така веќе неколку дена по ред се пушта сама. user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Први чекори
17.1.2013 22:36:04   
Cipi Ripi
Ооо ајде честито, цврсто да чекори низ животот. А баш ве мислев да ти кажам најискрено, си викам абе што ја нема икана да прави постапалки, да се фали за М. Се прашував дали проодела, и ете. Бравооо user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Први чекори
17.1.2013 22:40:13   
Ikana
Фала Ципи Рипи и Д што поскоро да прооди па да трчкаат заедно а ние по нивuser posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Први чекори
17.1.2013 22:41:09   
elenak
Иканке и ние од саботата исто како вас. Конечно дочекав самостојни чекори user posted image Само уште ми е страв сама да ја пуштам без придружбаuser posted image А она ми ги трга рацете, не сака да ја држам па ја држам за блузиче позади (демек ќе ја додржам ако се лупне) user posted image
Многу се смешни сега како пајче оди и се фрцкаuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Први чекори
17.1.2013 22:43:09   
Melanija RR
Ikana RR сега спремај се за маратон user posted image user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Први чекори
17.1.2013 22:54:57   
Ikana
Ох Меланија викаш конечно ќе ослабам? user posted image
Еленак, ајде нека им е со среќа и цврсто да чекорат во живототuser posted image user posted image user posted image

Инаку и јас така ја држам да не се тресне од некоја ивица за блузичето позади баш за јаката, уште учи да оди, битно сама чекори прави.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 17.1.2013 22:57:08 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Први чекори
18.1.2013 13:11:07   
miana
Ние пред две недели ги направивме првите чекори. Се пушти сама за да дојде до кај мене.Сеуште се плаши но се пушта по малце. Ја викендов планирам да правам постапалки,па ке ви ставам слика да ги видите.
user posted image
user posted image user posted image за сите што проодеа,нека чекорат гордо во живот.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Први чекори
18.1.2013 13:17:14   
Bethany
Честитки за првите чекорчиња user posted image

Инаку, Икана, кога прооди син ми јас почнав повеќе да седам, едвај дочекав да прооди да не ме бара да го водам за раче. Така да, кај мене е обратна ситуација. user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Први чекори
19.1.2013 11:01:03   
ana mari
Јас од толку возбуда, заборавив да кажам дека М прооде минатата сабота, со 13 месеци. Прво направи неколку чекори сама, па сакаше за раче само да се држи, па наредниот ден пак сама се пушти и така веќе неколку дена по ред се пушта сама.
cestitki se raduvam za vasata hrabrost super samo napreduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Први чекори
19.1.2013 11:22:13   
Maca25
Честито за бабушките што прооделе!! Ајде мамички, чекаме постапалки - ама во живо user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Први чекори
30.1.2013 11:53:43   
moni teo
Тео пред 3 дена ги направи првите чекори сега веќе оде низ цела соба user posted image прооди точно на 1година и 3 дена user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Први чекори
30.1.2013 17:22:38   
Felly RR
user posted image user posted image user posted image за сите дечиња!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Први чекори
30.1.2013 21:59:47   
zzaa
user posted image user posted image user posted image za Teo,ajde vo skoro vreme ke se zapisam i jas na temata so prvite cekorcinja ,sega sme vo faza na produvanje se isprava sama po krevetot,stol,masa,kreveceto po cele den se vodime za race vo skoro vreme sse nadevam da prodi pa ke vi pisam mili moi veuser posted image user posted image user posted image site

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Први чекори
3.2.2013 11:56:40   
tonci
mamickiedno prasanje moeto ima skoro 11 meseci ako se fati za race kaj mene se isprava bez moja pomos i si stoi ama za krevet ne moze da se fati i da se ispravi ili za nesto drugo pa i da go potpiram na nesto nema sansi da stoi dali e rano ili treba veke ova da go pravi i uste nesto nonstop e na prsti sto mnogu me plasat ovie fizijatrive bidejki imame pojacan tonus na muskulatura pa kao demek ne treba da e na prsti

< Поракaта ја уредил tonci -- 3.2.2013 11:57:57 >

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Први чекори
3.2.2013 12:56:22   
*Elena*
Zdravo tonci, ne e rano za ispravanje, megjutoa kaj sekoe dete e razlicno...nekoi prooduvaat i na 11 meseci, a nekoi posle godinka. Znaci mesecite ne se bitni, deteto ne treba da se forsira i treba samo da se ostavi, niz igra i vezbi samo ke si stane i ke se pusti da odi. A toa deka ne treba da ide na prsti, ne e tocno, taka vikaat babite da, megutoa jas od nasiot ortoped znam deka e normalno decata na pocetok da odat na prstinja...taka da nisto od ova ne treba da te zagrizuva, se e normalno user posted image ...samo trpenie i bebusko ke te iznenadi so svoite stoecki i odecki sposobnosti user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: tonci

mamickiedno prasanje moeto ima skoro 11 meseci ako se fati za race kaj mene se isprava bez moja pomos i si stoi ama za krevet ne moze da se fati i da se ispravi ili za nesto drugo pa i da go potpiram na nesto nema sansi da stoi dali e rano ili treba veke ova da go pravi i uste nesto nonstop e na prsti sto mnogu me plasat ovie fizijatrive bidejki imame pojacan tonus na muskulatura pa kao demek ne treba da e na prsti


(Одговор на членот tonci)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Први чекори
19.2.2013 23:21:48   
17mart
Eeee da se pofalime i nie proodovme user posted image user posted image 1nedela pred rodenden proodovme ideme sekade sami se pustame mnogu sme srekni user posted image

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Први чекори
23.3.2013 17:41:04   
zzaa
Eve i ja da pisam na ovaa tema,da vi se pofalam bleskam od sreka prodi i mojata Eva,na 13 meseci.Denes bev do bit pazar da kupam kalpce noga pa utre ke pravam kolacinja ke gi slikam i ke gi stavam slikite.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот 17mart)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Први чекори
23.3.2013 18:24:40   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

Eve i ja da pisam na ovaa tema,da vi se pofalam bleskam od sreka prodi i mojata Eva,na 13 meseci.Denes bev do bit pazar da kupam kalpce noga pa utre ke pravam kolacinja ke gi slikam i ke gi stavam slikite.



user posted image user posted image user posted image cestitki!!!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Први чекори
24.3.2013 11:31:38   
Bethany
Ззаа, честитки за првите чекорчиња user posted image user posted image

Се присетив колку и јас блескав од среќа кога ми прооде син ми. Непроценливи моменти. user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Први чекори
24.3.2013 21:42:42   
Maca25
Честитоо ззаа!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Први чекори
25.3.2013 9:53:24   
sandriana RR
Браво за Ева user posted image и првите чекорчиња - нека гази цврсто низ животот.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Први чекори
29.3.2013 9:03:42   
Marijan2012
Zdravo na site,

Imam edno prasanje, od iskustvo nekoj so vakov slucaj. Imame since napolni tocno edna godinka. Znaci stoenje taka podignuvanje na prsti pocna pred 1-2 meseci, a vo poslednite da receme 10-15 dena pocna da se pusta samo da vrti okolu masa so drzenje so dvete racinja pokraj krevet, butka predmeti i se drzi za niv, no nekako zabelezavme kako ednoto noze koga odi da mu e nanadvor malce, kako da ne e simetricno kako so bi trebalo t.e. isto so drugoto da receme odenje kako shatka. E sega zakazavme vednas na ortoped pregled za denes, do sega site pregledi bea uredni i bez nikakvi problemi. Pa ne znaeme dali e ova da receme poradi nestabilnost uste ili ne e dovolno crvst da receme za pravilno da gi drzi nozinjata koga gazi. Inaku vaka koga si sedi i lezi stapalata se vo normalna polozba. Znaci ne e forsiran nikako da proodi, dubak mnooogu retko sme koristele, ostavivme samo deteto koga ke posaka togas da se ispravi.

Ve molime za sovet i slicno iskustvo.

Pozdrav na site

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Први чекори
29.3.2013 12:27:18   
Marijan2012
Dali ima nekoj vakvo iskustvo?

(Одговор на членот Marijan2012)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?