|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каиш за проодување
7.6.2014 19:10:17   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Искуство со некој конкретен каиш ,гледам низ нет цени од 55 до 760 ден на Томи типи.Може за малку ни треба но треба ,секое дете со својот темперамент.
Не сум ограничена ниту склона да коментирам родителство и грижа,нон сенс ми е user posted image

Темава е за проодување а не за шетање , и за помош на родителите и бебето а не за ,,невиткање,, кичма па мајка МОРА и МОЖЕ СЕ

user posted image

Меланија ние имаме на Чико.Ама да ти кажам право со првото го имам користено многу малку од причина што не ми беше фрачен некако полесно ми беше да го држам под мишки и да оди.А и со каишот некако ми одеше лево десно се спрепнуваше и ич не можеше да оди.Со второто не сме го употребувале воопшто.Затоа што тоа си лазеше и одеднаш си се исправи и си прооде.А инаку пробај си зошто да не може вам ќе ви биде згодно,секое дете си е различно.Моите беа подебелки и како мали топчиња одеа и едноставно не можев со каишот да ги држам и под раце најчесто.А инаку знам луѓе кои што цело време со каишите си ги учеа децата да проодуваат.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Каиш за проодување
9.6.2014 8:51:54   
sandriana RR
И ние се обидовме да користиме каиши - имав на користење од другарка ми Чиков, ама за нестабилно и трапаво дете како моето, не би ги препорачала. Едноставно, на Т и требаше многу поцврста потпора - под мишки или држење за двете раце, се до моментот дур не се стабилизира сосем - па се држеше само за прст.
Но, како што велат - секое дете - своја приказна, ако имаш можност да набавиш бар на заем, обидете се.
Чиковиве додуша, најобичните, се малку крути, немаат перничиња да не "жуљаат" под мишките....во наше време мајка ми за мене имаше едни кожни, мекани, со меки перничиња- ама тие мистериозно исчезнаа баш кога ми требаа за мое дете (Марфи) user posted image .
Мислам дека таква варијанта со перничиња имаа во MOthercare, ама зборам за пред 2 години.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Каиш за проодување
9.6.2014 10:06:18   
AneLav RR
Ние имавме каиш од Бертони најобичен, многу малку го користевме за П тој беше хиперактивени постабилен од А. Мал период може да ти помогне ама дека има некоја посебна функција и помош не.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Каиш за проодување
9.6.2014 14:41:45   
Melanija RR
ХИпер е ,несака да лази ќе полази до првото нешто на кое може да се фати и се качува и исправа.Несака ни да седи.На ортопед одговор тоа е со држење за рака да оди,но тоа незнам колку ќе трае.Вака треба 15 саати да го држам во раце што е невозможно па го оставам во дубак.Незнам ни јас како да објаснам и како и себе и нему да му помогнам.Не да го форсирам но негледам друго чаре освен да прооди.Оди по кревет и регалот но 15 саати user posted image
Ќе морам да најдам некаде да познајмам да видам дали ќе биде нешто ,ако е ок ќе купам.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Каиш за проодување
12.4.2016 12:10:45   
lolla RR
Ние имаме на Safety 1st, супер работа е иако за кратко се користи. Додуша мм повеќе го користи јас за раче си го водам.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 55
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?