|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: сексот после породување
26.6.2010 17:17:29   
Палешка РР
Ананикол, што е тоа секс? user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: сексот после породување
26.6.2010 17:25:15   
ananikol
Neeeeeeeee......user posted image user posted image user posted image nema sansi ...

Nemoj da mi recis deka se uste si bez seks...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: сексот после породување
26.6.2010 17:52:02   
Палешка РР
Во шест месеци откако сум породена, дали 6 или 7 пати...не држи ме за збор user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: сексот после породување
27.8.2010 13:21:31   
gvenda
i u bremenost dva pati sega ic ne sme probale ednostavno nemam vreme i strav mi e a zelba se pojavuva koga netreba mislam koga nemoze da se ispolni user posted image i sega sto ke sledi ponatamu neznam vazno e deka ragovarame za toa i se nadevam deka ke trgne rabotata

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: сексот после породување
18.10.2010 16:31:56   
mamii
Ве молам за помошшш....
се породив пред 3 месеци, и пред еден месец имавме односи, немав баш многу јаки болки, но после тоа имав крварење- онака розев секрет, истото ми се повторуваше и на наредните односи,и веке престанавме, многу ми е страв.... ве молам одговорете ми дали е тоа страшно или ке помине...user posted image

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: сексот после породување
18.10.2010 23:26:22   
mamii
[Ве молам за помошшш....
се породив пред 3 месеци, и пред еден месец имавме односи, немав баш многу јаки болки, но после тоа имав крварење- онака розев секрет, истото ми се повторуваше и на наредните односи,и веке престанавме, многу ми е страв.... ве молам одговорете ми дали е тоа страшно или ке помине...user posted image


(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: сексот после породување
19.10.2010 21:34:17   
gvenda
mamiii dobro sto te procitav istoto mi bese i mene i bev na ginekolog i da ne te plasam ranata katastrofa imav nekoi mrtvi mevca sto mi gi secnaa na lice mesto ne bolese neso ama onaka neprijatno i sega nema mesec dena pominato uste ne sme imale odnosi uste mi e nekako bezvrska ke odam pak vo sekoj slucaj odma na lekar moze ne e toa ama 99 posto posto i na moi drugarki im bilo taka toa e kakvi doktori imame za sivaci nema da gi bide sigurno user posted image

(Одговор на членот mamii)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: сексот после породување
23.10.2010 13:30:27   
mamii
Gvenada, fala ti na odgovortot, inace jas se plasam da odam na kontrola, deka od koga se porodiv jas dobiv infekcija na ranata, pa koncite ispustija i me siese povtorvo i pak znaci tri pati sienje. ogromna bolka......fizicki i psihicki neizdrzlivo nesto, i ete sega problem so krvarenje posle odnosot i uste mi e strav ne mozam poveke da izdrzam....user posted image  te molam pisi mi pak dali pomina kaj tebe i kako
pozz

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: сексот после породување
23.10.2010 13:42:36   
mama26
epa ako mislite deka e ist kako koga ste bile decko i devojka ne e.user posted image user posted image da ne se lazeme..opaga i opaga i opaga user posted image
ne deka go nema ama nekako nie zenite sve sme umorniuser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mamii)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: сексот после породување
10.12.2010 10:02:20   
baby_bump
Сеуште не можам да се опуштам, помина месец ипол од породувањето, но мене ми е страв да не ме боли раната.
Болки како порано немам, однадвор се изгледа во ред, што да правам, дали мора да ме прегледа гинеколог? и мм е многу голем паничар, поготово откако секој ден ми ја гледаше раната и ја прскаше со спрејот мислам дека и нему му е некако терсене и се плаши.
Поминаа неколку месеци, веќе не се издржува, user posted image ....................... помош

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: сексот после породување
10.12.2010 11:19:45   
Pepelaska *
Што те кошта да си појдеш на контрола? Ќе ти биде раат душата ќе ти каже дали е заздравена раната и после уживај, и јас бев како тебе ама ете после негде околу 2  и пол месеци имавме и не ме болеше ич. Јас по 40 дена си отидов на контрола онака да си ми е раат душата.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: сексот после породување
10.12.2010 11:25:41   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ананикол, што е тоа секс? user posted image user posted image

Potpis
Jas bev na kontrola kaj mene so ranata e se ok ama nekako nemam zelba za seks , zaboraviv sto e toa.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: сексот после породување
10.12.2010 12:28:24   
lukas
seksuser posted image user posted image user posted image user posted image so bese to?od ko e roden lukas 3 pati...hahahha,zamislete znam napamet..user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: сексот после породување
10.12.2010 16:53:08   
Martins mom
...е дефинитивно подобар од пред породувањето...барем кај нас е така.Средство за опуштање после напорниот денuser posted image а и повозбудливо е дека на штрек, на брзинаuser posted image  

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: сексот после породување
10.12.2010 17:34:40   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

...е дефинитивно подобар од пред породувањето...барем кај нас е така.Средство за опуштање после напорниот денuser posted image а и повозбудливо е дека на штрек, на брзинаuser posted image  
 


Исто user posted image , додека спие Мартин со ѕиркање накај него да не случајно нешто види  user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 10.12.2010 17:35:13 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: сексот после породување
12.1.2011 14:45:23   
bebe82
Добро, луѓе ќе ве замолам да ми кажете каков вид на контрацепција користите сега после породувањето?!?! user posted image

Мислам го дојам бебето па не можам да користам апчиња за контрацепција и со сопругот употребуваме само кондоми.
Знам дека после породувањето хормоните се сеуште во хаос, и за да не останеш бремена мора да се користи контацепција, не може она вади го пред крај и за тоа ве прашувам што користите вие??

Фала многу user posted image


(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: сексот после породување
13.1.2011 1:48:28   
baby_bump
апстиненција................

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: сексот после породување
15.1.2011 15:15:24   
penelopa
Оф леле се нема време а желбата постои можеби е и поголема од пред бременостаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: сексот после породување
15.1.2011 15:55:26   
ananikol

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Во шест месеци откако сум породена, дали 6 или 7 пати...не држи ме за збор user posted image  user posted image  user posted image  user posted image



Smesta da si go podsetis soprugot na bracnite obvrski user posted image user posted image
user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: сексот после породување
15.1.2011 16:01:05   
arh_diz
Paleska ne si edinstvena , jas nitu ednas otkako sum porodena user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: сексот после породување
15.1.2011 16:29:23   
baby_bump
Само еднаш....................user posted image .

А и високиот пролактин си го прави своето, висок пролактин, ниско либидо........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: сексот после породување
15.1.2011 18:28:34   
mila mama
Totalna apstinencija eve veke 3 i pol meseci...

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: сексот после породување
15.1.2011 18:43:05   
Viktori
Мене ми требаше по година дена да се оправам после пораѓаите... ми се менуваа многу работи во мозочето. Не за бебето, пораѓајот, туку лично мој проблем. Не дека не го сака мм или дека повеќе го сакам бебето сега и такви слични глупости.... Туку ете така... Па си наоѓав занимации, форуми, глупости да тепам време. Не е во ред така. Си мислите онака во главата: Секс.. а бе ај бегај, шо ќе ми е, можам јас и без ....
Ако оставате долго време да помине после е се потешко да си го вратите животот во нормала.

< Поракaта ја уредил виктори -- 15.1.2011 18:44:03 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: сексот после породување
15.1.2011 19:26:04   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Ако оставате долго време да помине после е се потешко да си го вратите животот во нормала.



Потпис

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: сексот после породување
15.1.2011 21:56:40   
mama26
edvaj gi  izdrzavme  prvite 40 dena se sekavam.pa imavme sex....no Nikogas nemoze da bide kako porano da ne se lazeme..i sekako deka prvo decata se bitni dodeka se mali mora da gi naranis obleces igras so niv i poradi toa se namaluva i sexot...sme umorni i ednostavno ne mozeme..soprugot vo toa bese razbran i si nemav problemi..mi pogase so deteto samo jas da sum odmorena i normalno poubavo i za nego i za mene user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Љубов на прв поглед
maca sms

Дали верувате во љубов на прв поглед?

Да (62%)

Не (29%)

Не знам (9%)


Број на сите гласови: 78

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!