|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лимон
15.3.2010 23:53:16   
delfinka
imam cueno deka nesmee da se preteruva so limonot ni kaj vozrasnite uste pomalce kaj decinjata

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Лимон
21.3.2011 7:38:54   
Палешка РР
Исто така од Козле добивме забрана за секаков вид на цитрусно овошје, а вчера Миа се истепа за портокалот што го јадеше Марио и и` дадов малку. Не знам до кога важи оваа забрана user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Лимон
21.3.2011 9:00:17   
Maca25
И на нас ни забранија да и даваме цитрусно овошје. Нина се исфрли на лицето од портокал, почна да се зацрвенува во образите и брадата, а капаците на очите освен што и се вцрвенија, и потекоа и ја чешаа. Среќа брзо исчезна се. Само ја измив со ладна вода и за 5 мин немаше црвенило.
Еве веќе 2 месеци нема никаков сок од цитрусно овошје, а ни јадење. Сега е само на јаболко, круша и банана.
Вчера побара да и дадам малце од мојата лимонада и и дадов и додека ја бањав забележав на левата плешка мао пликче. Не знам дали е од лимонот или пак е од нешто друго?!?!?! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Лимон
3.3.2012 10:41:17   
Luci
Лимон не сум му дала никогаш, додуша неколку капки кога беше бебе зашто икаше. Ама и стварно не знам како да му го подметнам а да не го осети. Тој на мандарина блага се кисели не па на лимон

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Лимон
31.5.2012 3:03:49   
Emona86
Vitaminot C go jakne imunitetot, a toa najvise im treba na bebinjata, da razvijat svoj sopstven imunoloski sistem, i zatoa jas na sin mi na pocetokot mu davav skoro sekoj den po nekolku kapki limon, uste od nakaj prviot mesec, a i sega sme 6 meseci mu davam postepeno, na pocetokot go mesav so moe mleko, sega mu go davam taka direkt so lazica!

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Лимон
31.5.2012 3:05:14   
Emona86
Mu davam dd vreme na vreme de user posted image

(Одговор на членот Emona86)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Лимон
31.5.2012 9:25:08   
Felly RR
Емона86, биди внимателна со лимонот. Не се препорачува да се дава толку рано. Всушност до година не се препорачува.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Emona86)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Лимон
31.5.2012 9:28:10   
JovanaJ
Da, ne se preporacuva i jas go izbegnuvav. I se lutev duri koga ke mu dadea (bez jas da znam) bidejki ikal?!?!?
Se vadev od takt! user posted image
Se andevam deka bilo samo tie ednas dva pati user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Лимон
31.5.2012 10:48:06   
julija.r
Jas nemam dadeno limon dosega na mojot user posted image ..Ima 3 meseci.
No majka mi mi veli deka taa ni davala nas so brat mi, prvo pocnala so edna kapka, posle so dve itn..postepeno niz mesecite. Ama pocnala posle 3-4 meseci.
Neznam sto e pravilno no ako se dava ne treba da se preteruva vo kolicinata. Mozebi edna kapka nema nisto da napravi no 3-4 kapki na malo bebence sigurno nesto ke mu vlijaat na stomaceto. Neli limon se koristi vo dieti.
Ama toa e moe mislenje..a ne mi teknalo na prasam pedijatar.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Лимон
7.6.2012 13:06:18   
KIKI^^
Zdravo na site :) nie sme novi na forumov. Moeto bebe ima 4 meseci i 17 dena,uste od prviot den i stavam2-3 kapki limon vo utrinskoto cajce,dosega voopsto sme nemale grcevi,a i odlicno napreduvame.

(Одговор на членот julija.r)
Непосредна врска до пораките: 35
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?