|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 14:30:44   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

бекутанот 2-3 саати и мора да се смени.памперс си е памперсuser posted image user posted image user posted image

sekoj so svoe iskustvo,jas samo bekutan i stavam od raganje,i po cela vecer i sve,i nemame maka,2 pati proteklo i toa od neubavo namestena  od mm,sea sme 4ka i super ni se,ne bi gi menjala za nisto

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 14:46:35   
Боцко
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce
Инаку што се однесува до платнените јас пред некое време ги гледав овие на еден хрватски сајт и фино ми изгледаат...
user posted image user posted image user posted image


малку прочепкав за овие пелени. стварно се супер, а излегува дека малопродажната цена би требала да биде околу 660,00 денари за парче. за едно бебе/дете препорачуваат 20-25 пелени. значи околу 14.000 денари за статт. што и не е така лошо, ако се земе дека пакување памперс е 1.300 во просек.


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Еднократни пелени
27.2.2010 15:24:45   
Adrijana
Denes kupivme can bebe 4, pa ke vidime kako ke se pokazat.Vaka mekicki mi izgledaat.

_____________________________



(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Еднократни пелени
27.2.2010 15:29:02   
Палешка РР
Леле Адријана, да не те разочарувам, ама мене не ми се допаѓаат. Немаат добар ластик кај нозете, немаат ни назад..на Миа еднаш каките и излегоа надвор user posted image
Јас користам Виолета и многу сум задоволна.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Еднократни пелени
27.2.2010 15:32:51   
BILJANA_G
Nie od koga se rodi sme na pampers,edno vreme zemav can bebe,za nisto ne cinat,pa ajde si vikam ke kupam becutan,mi gi isfalija tie sto gi koristat,ama koga gi isprobavmeuser posted image ne bev zadovolna od tie lastickite cela se napravi crvenilo kaj preponite.Pak se zavrtivme na pampers najdobri se.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Еднократни пелени
27.2.2010 15:33:43   
Adrijana
Sakav da probam violeta, ama ne mozam da gi najdam tuka kaj nas gi nema, zemavme mal paket od ovie kolku da gi probam pa ke vidime, ako ne gi biva Bekutan ni se sekogas tukauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Еднократни пелени
27.2.2010 16:44:09   
Annabel
Јас пак сум задоволна од КанБебе (се разбира не како Памперс), ама од Бекутан воопшто не сум задоволна, многу се крути, како картон...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Еднократни пелени
27.2.2010 17:21:54   
garfild
Андријана,Виолетата ги има во Зегин

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Еднократни пелени
27.2.2010 18:00:39   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Леле Адријана, да не те разочарувам, ама мене не ми се допаѓаат. Немаат добар ластик кај нозете, немаат ни назад..на Миа еднаш каките и излегоа надвор user posted image
Јас користам Виолета и многу сум задоволна.


Нас пак од Виолета ни излегоа каките надвор неколку пати.
Користев виолета до вчера, од денеска почнавме со кан бебе, ни ги дадоа поклон, па да видиме како ќе се покажат, а после тоа не знам какви ќе користиме, оти овие кан бебе некако не ми се баш... како потанки некако се, ластикот му остава цревена линија на ножината...не знам ќе видиме, можеби ќе пробам бекутан, другарка ми користи задоволна е.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Еднократни пелени
27.2.2010 20:41:58   
caci20
Nie sme na can bebe, ama kaj niv ima finta sekogas kupuvame eden broj pogolemi, ako Petar e za 4ka, kupuvame 5ka i dobri se.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Еднократни пелени
27.2.2010 21:40:12   
betavitevit
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

бекутанот 2-3 саати и мора да се смени.памперс си е памперсuser posted image user posted image user posted image

sekoj so svoe iskustvo,jas samo bekutan i stavam od raganje,i po cela vecer i sve,i nemame maka,2 pati proteklo i toa od neubavo namestena  od mm,sea sme 4ka i super ni se,ne bi gi menjala za nisto



Potpis.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Еднократни пелени
1.3.2010 23:07:19   
vale*
jas do 1god. koristev isklucivo pampers, no noke se slucuvase da mu protekuva pelenata i se slucuvase matej da e cel mokar, pa pocnavme da eksperimaentirame ,probavme mnogu, no uspesno bese so huggies nokni.pa sega preku den so pampers koj se spored nas najubavi,najmeki  a preku nok,hugis.za site sto imaat problem gi preporacuvam,so garancija ako gi namestite ubavo 12-13casa ,vo zavisnost od toa kolku spie matej se budi suv.pozdrav

(Одговор на членот betavitevit)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Еднократни пелени
1.3.2010 23:58:15   
baby mama
Ние сега земавме Кан бебе да ги пробаме и сега засега се покажаа ок. Користевме и памперс и дајперс и да Ви кажам искрено и едните и другите ми протекле кога била многу какана или мочкана Јана (нормално хартиени пелени се). Едно време ја пресоблекував и навечер, и така успана и јас нема да ја наместам добро пелената, па и затоа протекувале. Јас почесто и го одмивам газето на Јана и досега немала никаков осип.

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 9:31:32   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Nie sme na can bebe, ama kaj niv ima finta sekogas kupuvame eden broj pogolemi, ako Petar e za 4ka, kupuvame 5ka i dobri se.

И јас така зимав додека ги користев но последниот пат кога земав тоа беше пред неколку месеци забележав дека откако го сменија дизајнот го сменија и квалитетот на полошо.Многу се тенки и не задржуваат многу потребо е на секој саат да менуваш пелена.Сега сме на волета 4 и нема ниту еднаш потонето дури и ноќе издржува од 21 до 9 наутро.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 9:42:11   
mami
Кан бебе?- Не фала...поужасно нешто немам видено...целиот памук се собира, ужасно мириса...Искористивме само 2 и со другите ене Лука си игра...Златно Бекутанче не го менувам веќе за ништо

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 9:56:59   
mother 29
Ние користиме  Памперс за ноќе,Кан Бебе за преку ден, во моментов ни се економски најисплатливи и најблиску се со квалитет до Памперс, кој долго време ги користевме и за преку ден. Пробав и Бекутан, ама се многу крути, како картон...иако очекував подобар квалитет, зашто ги користиме другите производи од Бекутан и сме многу задоволни.ама пелените им се тотална утка!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 9:58:56   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Златно Бекутанче не го менувам веќе за ништо


Презадоволна...Никакво пропуштање,газето суво после цела ноќ...Веќе сме на 4...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 10:01:05   
profesorica
нас бекутан ни пропуштаатuser posted image user posted image user posted image

ние сме со 5ка памперс и преку ден и ноќе.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 10:02:24   
dragana_vane
Pampers, Pampers i samo Pampers.....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 10:04:05   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: dragana_vane

Pampers, Pampers i samo Pampers.....user posted image user posted image user posted image


Секогаш суво газе.


_____________________________

love u all

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 10:40:34   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Кан бебе?- Не фала...поужасно нешто немам видено...целиот памук се собира, ужасно мириса...Искористивме само 2 и со другите ене Лука си игра...Златно Бекутанче не го менувам веќе за ништо




Lelee stvarno ne se ok. Ne ni propustija,  mnogu se mekicki, ama toa pamukot stvarno se preavi kako topki, a i mokro drzat, a i od vcera na desnoto preponce, pomegu svivkite i se pojavija sitni bruncinja, grupirani vo grupa, i mnogu e crveno i nababrenouser posted image sega ne znam sto da i stavam, i staviv sinoka zastitna krema so cink oksid, ama ic ne e ni splanato.So bekutan ni se nema ova sluceno do sega, izgleda e si proddolzime so niv.

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 10:52:42   
mami
измиј ја убаво во тој дел, избриши ја и оставија малку голичка...пробај со јекодерм да ја намачкаш на местото, и следниот пат кога ке и менуваш пелена измиј ја пак, го оладиш местото и после продолжи со кремата со цинк оксид, постепено ке се намали..и на Лука истото му се случи од Кан бебе

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Еднократни пелени
2.3.2010 10:56:54   
Adrijana
Fala mami taka i ke napravam, sega spie, ama koga ke stane ke ja izmijam i ke ja namackam.
Se isplasiv, vakvo nesto ni se nema slucenouser posted image Definitivno se vakame na bekutan

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Еднократни пелени
4.3.2010 23:45:05   
sweety***
pampers si e zakon i po 14-15 saati da spie ne propustaat vo drugite nemam verba can bebe vo kocani vo fabrika gi pakuvaat vo koj znae kakvi uslovi a bekutanot fala nisto ne i odgovara od se crvenilo izvadi sto i da sme probale zatoa samo pampers zakon se user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Еднократни пелени
5.3.2010 2:24:47   
Annabel
sweety, canbebe како што знам ги прават и пакуваат во Турција? Или можеби сум гешкаuser posted image

(Одговор на членот sweety***)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?